خودتان را برای شنیدن یک 90 محیط زیستی آماده کنید!

روز گذشته در دفتر اکبر جاهد، مدیر گروه دانش رادیو ایران، یک نشست بی‌سابقه برگزار شد، نشستی که در آن می‌توانستی همه جور فعال محیط زیستی را ببینی! از بانوی 93 ساله‌ی محیط زیست ایران – مه لقاء ملاح – تا جوان شیطونی به نام ناصر کرمی و از مرد همیشه خوددار و متفکر – شهریار عیوض زاده – تا زنی که در کنار پلنگ‌ها می‌خوابد … همه جمع شده بودند تا به اکبر جاهد و اسماعیل میرفخرایی کمک کنند برای آن که بتوانند، نخستین برنامه‌ی زنده و چالشی را در حوزه‌ی محیط زیست کلید بزنند. برنامه‌ای که قرار است از سوم تیرماه 1389 ساعت 15 از رادیو ایران و به صورت هفتگی در روزهای پنج‌شنبه پخش شود.
برای اسماعیل میرفخرایی عزیز و تیم همراهش آرزوی سرفرازی و موفقیت در ساخت این برنامه سبز را دارم و امیدوارم، مدیران رادیو همانگونه که قول داده‌اند بتوانند در برابر موج قدرت طبیعت‌ستیزانی که پخش چنین برنامه‌هایی را تاب نمی‌آورند، تاب آورند!
نگارنده – همانگونه که دیروز به اسماعیل میرفخرایی گفت – اعتقاد دارد که اگر فردی در ایران توانایی ساختن یک برنامه جذاب و چالشی را در حوزه محیط زیست داشته باشد، آن فرد کسی نیست جز میرفخرایی بزرگ که هم از دانش، هم از تجربه و هم از محبوبیت لازم در بین شنوندگان رادیو برخوردار است و از صمیم دل آرزو می‌کنم که برنامه میرفخرایی بتواند، رکورد آگهی‌های 45 دقیقه‌ای فرشید منافی را در زمان حضورش در رادیو جوان بشکند و نشان دهد که می‌توان در باره‌ی محیط زیست و به زبان فارسی برنامه ساخت و آن برنامه بیشتر از سریال آشپزباشی یا 90 فردوسی‌پور، مخاطب داشته باشد.

یادمان باشد که تا لحظاتی دیگر، رییس جمهور آمریکا، برای نخستین بار از درون اتاق کار خویش در کاخ سفید با مردم آمریکا سخن خواهد گفت؛ کاری که پس از ایراد 600 سخنرانی در طول 18 ماهی که از ریاست جمهوری‌اش می‌گذرد، تاکنون انجام نداده است! می‌دانید چرا این بار از چنین مکانی می‌خواهد با مردم آمریکا سخن بگوید؟ می‌دانید چرا این سخنرانی تا این حد مهم شده و بازتاب رسانه‌ای یافته است؟
من برای شما می‌گویم … به دلیل اهمیت خطراتی که یک فاجعه‌ی محیط زیستی برای آمریکا به بار آورده و سبب شده تا اوباما، در طول نزدیک به 2 ماه گذشته چهار بار شخصاً به خلیج مکزیکو برود.
من امیدوارم که روزی توجه به محیط زیست نیز در نزد دولتمردان و زنان ما از چنین درجه‌ای از اهمیت برخوردار شده و همه نشان دهیم که توجه به آموزه‌های محیط زیستی در بالاترین درجه از سیاست‌ها و اولویت‌های راهبردی کشور و ملت ایران قرار دارد.

موافق(0)مخالف(0)

۱۴ Comments

 1. سلام بر محمد درويش و سختكوشي‌اش
  زهي براي سعادت براي مردمي كه رييس‌اشان اينگونه به محيط زيست سرزمين‌اش احترام مي‌گذارد و نكران‌اش است.
  مقايسه كن:
  http://hamedannature.blogfa.com/post-245.aspx
  اواش فكر كردم پليس استان ما چقدر سرسبز شده‌اند اما؟

  موافق(0)مخالف(0)
 2. پلیس کوهستان؟!
  فکر کنم چند وقت دیگه از تأسیس پلیس مریخ هم خبرهایی درز کند! نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 3. فعلا آمریکا درحال آماده باش است از سراسر آمریکا نیروهای افتخاری و استخدامی به منطقه عازم شده اند. بسیاری از شرکتهای تولید بوم و وسایل جمع آوری نفت، این وسایل را اهدا کرده اند. حتی از آرایشگاهها خواسته اند تا موهای مشتریانشان را برای جمع آوری نفت به خلیج بفرستند. معمولا این موها به فروش میرسد اما در حال حاضر دارند بصورت هدیه واگذار می شوند.
  تمام آمریکا بسیج است و اخبار فقط در مورد این مسئله است.
  دیگر چه میخواهیم؟ به این میگویند یک حرکت عمومی. در حال حاضر حفاری های جدید ممنوع است برای همین اوباما با مشکلات و مخالفان بسیاری روبروست بخصوص آنها که مالک یاوابسته به شرکتهای نفتی هستند و یا اینکه جمهوریخواهند.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. اوباما در پیام خود خواست که تمام آمریکا برای تمیز سازی منسجم بشوند چرا که ای امر مهمترین مسئله کنونی برای آمریکا و برای تمامی فرزندان آینده آمریکاست همچنین شرکت بی پی را مسئول پرداخت تمامی هزینه ها کرد.

  پاسخ:

  ممنون از اطلاع رسانی ارزشمندتان.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. درود بر درويش عزيز.
  اتفاقي است خجسته كه اميدوارم تا و توانش را داشته باشد. صدا و سيما نشان داده هر جا كه منافعي داشته باشد در برابر همه ي فشار ها ميايستد.اما نمي دانم چرا اين منافع همواره با منافع بالادستي هاي حاكم(نه مغضوبين...فقط محبوبين) همواره همسو بوده است...البته كه راديو كمتر دستخوش فشارها است و حساسيت بر آنها كمتر است...اما...آمين...فقط آمين...

  پاسخ:

  آری ... فقط آمین!

  موافق(0)مخالف(0)
 6. مسعود

  خبر هیجان انگیزی بود!
  شخصن به کار ِ آقای میرفخرایی معتقدم و می دانم که پیشنهاد هوشمندانه تان ، نتیجه ی خوبی خواهد داشت.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. مسعود

  این کار اوباما می تواند الگوی خوبی برای دیگر رهبران سیاسی کشورها باشد که ملاحظات ِ زیست محیطی یعنی حفظ جان ِ جانداران و "بدیهی است" که بالاترین اهمیت را دارد !

  پاسخ:

  بله واقعن بدیهی است! نیست؟

  موافق(0)مخالف(0)
 8. من اولین نظر رو در این بخش درج می کنم. برای اینکه هم به نوعی همفکری خودم رو در مورد مطلبتون به اثبات برسونم و هم به عنوان کوچکترین تهیه کننده رادیو ایران و البته گروه دانش ، برای همکاری در این برنامه اعلام آمادگی کنم ...

  پاسخ:

  سپاسگزارم خانم بنایی ... خسته نباشید.

  موافق(0)مخالف(0)
 9. از این دست کارها رو دوست دارم . باید موج افکنی کرد تا خلقی بیدار شوند
  اسماعیل میرفخرایی عزیز دوستت داریم . برو پشتتیم . کوتاه نیای ها !

  پاسخ:

  به چشم قربان!

  موافق(0)مخالف(0)
 10. مریم بانو

  درود

  از فرشید منافی نام بردید ... یادش به خیر، برنامه های پرهیجانی بود .. پر از انتقاد به عملکرد دولت و سازمان ها و بخش نامه ها و .... البته مصون هم نماند، برنامه اش تعطیل شد و فرشید امروز در تبعید است و شب ها صدای گرمش از رادیو فردا به گوشمان میرسد .
  امید آنکه صداهای خفته به خروش آیند و گوش های بسته باز شوند و بی صبرانه منتظر شنیدن این سری برنامه ها هستم.

  پاسخ:

  واقعن متاسفم. فرشید یک استعداد کم نظیر بود ...

  موافق(0)مخالف(0)
 11. خبر خوشحال کننده ای بود رفیق

  موافق(0)مخالف(0)
 12. امیدوارم تو هم به زودی یک خبر خوشحال کننده برای ما داشته باشی!

  موافق(0)مخالف(0)
 13. شنيدنش بايد خيلي حال بده؟. درويش جان منتظرم ببينم با عبدي نژاد چه مي كني.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید