رد پاي ويكي ليكس تا مؤسسه تحقيقات جنگل‌ها و مراتع كشور هم رسيد!

تازه ترين اسنادي كه ديروز از طريق پربيننده‌ترين سايت جهان – ويكي ليكس ؛ Wikileaks – منتشر شده است، يه جورايي براي محمّد درويش و همكارانش خوشايند است! زيرا سايتي كه در هر ثانيه بيش از 3 هزار بازديدكننده دارد، اينك افشا كرده است كه دولت ايالات متحده آمريكا نهايت تلاش و نفوذ خود را به خرج داده است تا برخلاف رويه‌هاي دموكراتيك، همكار گرامي‌ام – دكتر مصطفي جعفري – كه هم‌اكنون رييس بخش تحقيقات جنگل در مؤسسه متبوع است، نتواند به رياست يكي از كارگروه‌هاي اصلي IPCC انتخاب شود و به جايش، رقيب آمريكايي‌اش اين سمت را تصاحب كند!

گفتني آن كه مصطفي جعفري در شمار آن گروه از اعضای آی پی سی سی قرار دارد كه توانسته‌اند در گرفتن  جايزه صلح نوبل در سال 2007 به صورت مشترک بین این سازمان و ال گور در حوزه مهار تغییرات اقلیمی مؤثر باشند و از همین رو مورد تقدیر قرار گیرند.
انتشار اين سند را به او تبريك مي‌گويم؛ سندي كه نشان مي‌دهد حقانيت ايران در بسياري از مجامع بين‌المللي از سوي آنهايي كه ادعاهاي بزرگ دارند، به راحتي ناديده گرفته مي‌شود.
باشد كه همه بكوشيم تا حرف و عمل‌مان يكي باشد تا ديگر نياز به ويكي‌ليكسي نباشد تا نامه‌ي اعمال‌مان را به دست‌مان داده و شرمنده‌مان سازد!
در همين باره مي‌توانيد به اينجا و اينجا و اينجا هم سري بزنيد.

موافق(1)مخالف(2)

۴۶ Comments

 1. اشکار

  باز حداقل خوب است که جناب آقای دکتر جعفری شیك پوش و نظیف می باشند و کت زیبایی پوشیده اند ، موهای ایشان بر خلاف سایر رفقا شانه شده و مرتب می باشد.
  حالا مقداری آن ریش را آنکارد می کردند دیگر به به چه نیکو می شدند .

  اما چه حاصل !
  گیرم که ایشان خود نوبل را می گرفتند آیا این جایزه می توانست جلوی آتش زدن عمدی جنگل ها و بی لیاقتی اشخاصی که در هنگام در آغوش کشیدن شعله درختان ، با بی خیالی در حال خوردن صبحانه مجانی بودند بگیرد؟ ( سبز پرس )

  بیا برویم از این ولایت من و تو

  ایشان هم به لیست مسافران کاستاریکا اضافه شدند .

  جای ایشان اینجا نیست

  امثال دکتر کردوانی را دوستان طلبه هستند!

  موافق(1)مخالف(0)
 2. اشکار

  ما متخصص به تعداد زیاد داریم
  مشکل عدم مدیریت و به هدر رفتن پتانسیل نیروهاست.
  چه نازپروردگان پردبسان و چه سازمان شما بجز برخی از نیروهای بی انگیزه اشباع شده است .

  بیان این عقیده نشان دهنده بربریت من است، ولی اگر سامسونت به گردن آن مامورانی که در گرگان به هنگام حریق با خیال راحت به چریدن صبحانه مشغول بودند می انداختند ، وضع ما به از این بود .
  سپهبد حاج علی رزم آرا که پدر جغرافیای نظامی ایران بود هرچند در دوران نخست وزیری روشش حرف و حديث زیادی داشت و ترور او به احتمال زیاد برای جلوگیری از پدید امدن یک ژنرال فرانکو در ایران بود ، برخلاف بسیاری از نظامیان از نظر مادی بسیار انسان پاکی بود .
  ایشان هنگامی که در کردستان سرهنگ بودند، دستور دادند دو افسر ارشد را به دلیل عدم رعایت شئونات نظامی در اصطبل به آخور و توبره بستند .

  این کار خشن ولی لازم بوده است .

  موافق(0)مخالف(0)
 3. جواد

  سفراستاني به مازندران تمام شده. از سرنوشت
  باغ اكولوژي نوشهر چه خبري داريد؟

  موافق(0)مخالف(0)
 4. اوباما

  آقای درویش خان Dear Mr Darvish khan
  1- دیروز (یعنی yesterday) آقای لاریجانی (one of the member of the Larijani's family)گفتند که بیش از 90% اسناد ویکی لیکس دروغ است. لطفا ثابت کنید که این سند جزء کمتر از 10% اسناد درست است! بعد با دمتان گردو بشکنید.
  2- سایتی که در مورد جایزه نوبل آقای دکتر جعفری اعلام داشته اید بسیار مشکوک و چیزی شبیه مدرک آکسفورد مرحوم کردان است. از شما دوست عزیز بعید است که چنین مطالب موهومی را در سایت خود بگذارید. چندی پیش هم فردی در ایران مدعی بود که مدال طلای انیشتن را اتفاقا در رشته نزدیک جناب جعفری دریافت داشته اند. ما (یعنی خانم کلینتون) به سایت جایزه انیشتن مراجعه کردیم و چیزی بنام آن فرد ندیدیم. کاشف به عمل آمد (حتما ویکی لیکسی ها هنوز سندش را نداده اند) که کارمند ایرانی دفتر یونسکو در تهران جهت اعتبار بخشی به جنشواره ..... مدال من درآوردی را به آن آقا داده اند و سیمای شما هم هی اونا شو می کند. من به سایت شما مراجعه کردم و دیدم که جایزه صلح نوبل را آقای رحمتی وزیر راه و ترابری به جناب جعفری داده اند.
  Good bye Mr Darvish

  موافق(1)مخالف(0)
 5. درود بر جناب اوباما!
  مي بينم كه پس از ارسال آن پيام نوروزي، فارسي تان بهتر هم شده است! نشده است؟
  اين كه آقاي لاريجاني يا احمدي نژاد چه گفته اند، به خودشان مربوط است نه به درويش!
  بنده كه تاكنون در مورد درصد اعتبار اسناد ويكي ليكس چيزي نگفته بودم! گفته بودم؟
  دوم اين كه در سال 2007 گروه آي پي سي سي و ال گور جایزه صلح نوبل را به صورت مشترک گرفته اند و از دکتر جعفری به عنوان یکی از اعضای مؤثر آی پی سی سی به همین دلیل قدردانی شده است ... خيال تان راحت باشد! چون مداركش هم موجود است!!
  .

  .
  وزير راه وقت هم به دليل اين همکاری موثر، به آقاي جعفري تبريك گفتند. به همين سادگي! البته شما حق داريد بپرسيد كه چرا وزير دادگستري به خانم شيرين عبادي در شرايطي آشکارتر تبريك نگفتند؟!
  كه البته بايد از ايشان بپرسيد و نه من!
  درود بر اوباما كه نشان داد: گاهي با ماست و گاهي هم با آنها!

  موافق(0)مخالف(0)
 6. به جواد:
  خوشبختانه طبيعت ستيزان در سفر استاني اخير نتوانستند به اهداف خود برسند. داغ ترين خبرها را قرار است همشهري در روز شنبه در اين باره منتشر كند ...
  درود.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. تقديم به اشكار كه از تيپ دكتر خوشش آمده!
  .

  موافق(0)مخالف(0)
 8. مسعود

  خوب مشت محکم آمریکا ستیزی بر دهان اوبامای همیشه با آنها زدید 😀

  موافق(0)مخالف(0)
 9. شرمنده مي فرماييد مسعود جان!
  درويش را چه به استفاده از مشت؟
  مگه پنبه چشه؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 10. درود

  خبرزشت و بد جدید!

  آتش‌سوزي گسترده در جنگل ابر شاهرود

  جنگل ابر شاهرود هم دچار آتش‌سوزي شد. آتش سوزي در اين جنگل از ساعت 11 ديروز آغاز شده و هم اکنون وسعتي به طول چهار کيلومتر و عرض 500 متر درآتش مي سوزد .

  sarzaminjavid.com

  موافق(0)مخالف(0)
 11. اوباما

  مستر درویش
  لطفا متن را به فردی که انگلیسی و سوئدی بلد است بدهید ترانسلیت کند. ما که فارسی امان خوب شده است شما هم به خودتان زحمت دهید انگلیستان را بهبود ببخشید. مفهوم این award این نیست که به آقای جعفری جایزه نوبل داده اند. این دقیقا شباهت به مدال طلای مستر چامپیون دارد!!! ندارد؟ سوال کن براودر. اگر متن را بدرستی بخوانید می فهمید که هم شما و هم وزیر مخرب محیط زیست کشور شما آقای رحمتی سخت اشتباه فهمیده اید. بهتر بگویم اشتباه به شما فهمانده اند. به ما راپورت داده اند سایت شما خیلی طرفدار دارد. انتظار می رود کمی حواستان را جمع کنید. بیخود نیست مستر پرزیدنا یو اس آ هم اول صبح برای شما کمنت می گذارد. لطفا در google سرچ کنید Mostafa Jafari Nobel Price بعد ببینید نتجه چیست. جز همان سایتی که پیام تبریک وزیر راه است چیز دیگری پیدا نمی کنید. گود بای تو نگست!

  موافق(0)مخالف(0)
 12. اشکار

  اوه مستر اوباما یا فعلا با اونا

  حال شما هست گود ؟

  چقدر این پرشن اسپیک شما شبیه ادبیات مستر منچستر چی خودمان است . یعنی کلنل عبادی افسر شجاع علیاحضرت عمه جان الیزابت .

  ولی بین خودمان باشد ها

  اگر واقعا این دکتر خوش تیپ نا واقعا نوبلی بود چون از نیروهای خودی است عجب در بوق و کرنا می کردند و یک امامزاده دیگر مانند دکتر حسابی درست می کردند .

  ای بابا گلستان باز گر گرفت ، جنگل ایر می سوزه پس ایم موبل بخه چه درد می خوره.

  از جایزه چقدر به دکتر جعفری رسید ؟

  موافق(0)مخالف(0)
 13. اشكار عزيز از گرگر گلستان جز دودش به من و تو چي م رسد؟! بي خيال، من و تو با اوباما كاري نداريم. من و تو بايد به همان صحرا برويم و گل و اومد بهار اومد بخونيم. در ضمن يك پاسخ هم در مجازخانه مباركه اينجانب بايد به درويش بدهيد. لطفن مسئوليت قبول كنيد و جواب بدهيد. درود بر شما.
  محمد جان ببخشيد از ويلاگ شما استفاده ابزاري فرمودم!

  موافق(0)مخالف(0)
 14. miri

  سلام.جا دارد قبل از اینکه نظر خودم را راجع به مقاله شما " رد پای ویکی لیکس....." بنویسم.از همین جا به اقای جعفری درود فرستاده و به ایشان وتمام دانشمندان وطنم ابراز احترام کنم. اما در مورد این مقاله به شما اقای درویش تبریک میگویم.بسیار بجا و زیبا نکته مورد نظر خویش را به خواننده منتقل کردید.و خود اصل مطلب یعنی ( نادیده گرفتن حقانیت یک دانشمند صرفا به دلیل تابعیت ایرانی وملاحظات روابط حاکم بین دولت امریکا و ایران) هم بخودی خود موضوع بسیار جالبی است.دست مریزاد. ولی در جواب شما به یکی از کامنتها،نام خانم عبادی را دیدم ومقایسه تبریک گفتن یا نگفتن وزرا به این خانم و اقای جعفری را،اخر برادر شما حتما این ضرب المثل را شنیده اید که میگوید: میان ماه من تا ماه گردون تفاوت از زمین تا اسمان است. دوست من همان دلیلی که باعث شد حق دانشمند فرهیخته وطن پایمال شود، همان دلیل سبب گرفتن جایزه نوبل عبادی شد. سلام گرگ هیچوقت بی طمع نیست.همین افتخار برای دکتر جعفری بس، که یک چنین جوامع بین المللی به او مقامی را که شایسته اش بود اعطا نکردند. ان کسی که باید قدروارزش وی را درک کند، درک میکند.( همانا قلب وفکر میلیونها ایرانی). یکبار دیگر خیلی ممنون از شما اقای درویش برای درج این مقاله.موفق باشید.

  موافق(0)مخالف(0)
 15. درود بر جناب میری عزیز و ممنون از لطف و محبت تان. به نظرم تبعیض به هر دلیل و با هر بهانه ای، کاری نابخردانه و خلاف آموزه های دموکراسی است. چنین رخدادی به ویژه برای دولت یا دولتهایی که خود را سردمدار دموکراسی در جهان میدانند، حقیقتاً بسیار آزاردهنده و ناگوار است. با این وجود، نباید فراموش کنیم که حضور و دوام ویکی لیکس، خود شاهدی بر وجود دموکراسی و آزادی در بخش هایی از جهان است. کافی است تصور کنیم که سایتی یا فردی در ایران یا هر کشور جهان سومی دیگری، می خواست تا مشابه چنین اسناد محرمانه ای را در باره عملکرد وزارت خارجه کشور متبوعش انتشار دهد! معلوم است که چه سرنوشتی پیدا می کرد! معلوم نیست؟
  درثانی، همان طور که اشاره کرده ام، دکتر مصطفی جعفری به عنوان یکی از اعضای آی پی سی سی توانسته است در سال 2007 و به صورتی مشترک با ال گور، جایزه صلح نوبل را دریافت کند. همان جایزه ای که پیش تر از آن، به شیرین عبادی هم تعلق گرفت. چگونه می شود، جایزه شیرین عبادی را حق او ندانست؛ اما جایزه مصطفی جعفری را حق او برشمرد؟!
  به نظرم ضمن باز بودن چشم ها و عدم غلتیدن به زودباوری های رایج یا خود شیفتگی های مصطلح، باید از تئوری توهم توطئه هم دوری کرد و به جای نگاه سفید و سیاه به آدم ها و رخدادها، حاکمیت طیف خاکستری را در تحلیل و فراکافت رویدادها و رفتارها به رسمیت شناخت.
  سرفراز باشید ...

  موافق(0)مخالف(0)
 16. به امیر سررشته داری:
  تا باشه از این استفاده های ابزاری رفیق!
  امیدوارم برای همکارت - دکتر غفوری - در اجلاس مکزیک هم این رخداد تامل برانگیز باشد!

  موافق(0)مخالف(0)
 17. به اشکار:
  جایزه مشترک بوده و نمی دانم چه سهمی به دکتر جعفری رسیده است. اما از او خواهم پرسید و پاسخش را برایتان خواهم نوشت.
  درود ...

  موافق(0)مخالف(0)

 18. .

  درود دوباره بر اوبامای عزیز!
  سبب افتخاری بس بزرگ برای مهار بیابان زایی و شخص ما که درویش باشیم هست که پرزیدنت سیاه کاخ سفید، نه تنها دو بار در روز به اینجا سر می زند؛ بلکه کلبه مجازی مان را پرطرفدار هم می داند.
  منتها کماکان در عجبیم که چرا از دوست دموکرات تان - ال گور - حقیقت ماجرا را نمی پرسید؟ نکند خدای ناکرده پس از شکست دموکرات ها در انتخابات اخیر پارلمانی، جمهوری خواه شده اید! نشده اید؟
  به هر حال، اگر شما واژه های Nobel Price+ipcc را در گوگل سرچ کنید، مشکل تان حل می شود.
  تازه اگر نشد؛ می توانید سری هم به این لینک بزنید! آنگاه مشکل تان حتمن حل خواهد شد ... خیال تان راحت!

  موافق(0)مخالف(0)
 19. به امیر پریزاد:
  قابل توجه مسئولانی که مدام اعلام می کنند آتش مهار شده است و شهر در امن و امان است!

  موافق(0)مخالف(0)
 20. محمد جان هنوز دكتر غفوري را نديدم. مترصد هستم هم درباره اين موضوع و هم نتايج سفر مكزيك او را سوال پيچ كنم. اگر قابل عرض چيزي بود حتما به اطلاع دوستان خواهم رساند.

  موافق(0)مخالف(0)
 21. ممنون امیر جان ...
  ظاهراً ایشان پیش از پایان اجلاس بازگشته اند! نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 22. ظاهرا ما عادت داريم به نيروهايمان اجازه ندهيم كه تمام و كمال كارشان را انجام بدهند. البته قطعا مصلحتي بوده نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 23. امان از این مصلحت های طبیعت بر باد ده!

  موافق(0)مخالف(0)
 24. خوشحالم که در حوزه ای کار می کنم که هنوز جعفری ها و درویش هائی وجود دارند ...
  من هم به دکتر جعفری عزیز ادای احترام دارم.
  درود

  موافق(0)مخالف(0)
 25. مخلصیم هومان جان ...
  درود بر دیده بان عزیز و شجاع طبیعت بختیاری ...

  موافق(0)مخالف(0)
 26. miri

  با سلامی دوباره. اقای درویش عزیز یادتان نرود که دکتر جعفری در سال 2007 این جایزه را گرفته.یعنی در اوج سردی روابط سیاسی جهان غرب با ایران. جایزه خانم عبادی در سال 2003 به او داده شده.یعنی زمان گفتگوی تمدن های اقای خاتمی.ایا بین این دو جایزه فرق نیست?بخدا که هست .خصوصا در زمانی که خبرنگار از این خانم راجع به حقوق بشر در دهه 60 میپرسد وایشان موضوع را به زندان گوانتانمو میکشاند. ولی با همه این وجود من به ایشان احترام میگذارم. درمورد ازادی بیان در غرب وتفاوت ان در جهان سوم حق با شماست.ولی لازم به تذکر است که قرار وثیقه موسس ویکی لیکس که به اتهام موهوم در زندان است لغو گشته ! وشرکتهای ویزا ،پی پل و مستر حسابهای بانکی ویکی لیکس را مسدود کرده اند. این هم از حقوق بشر و نوع غربی ان !!!!!

  موافق(0)مخالف(0)
 27. طرف کل موجودیت پنتاگون و ناتو و ایالات متحده آمریکا و رؤسای اغلب کشورهای بانفوذ جهان را به چالش گرفته، آن هم نزدیک به چند ماه! ولی حتا سایتش را فیلتر هم نکردند و او به راحتی همچنان مصاحبه می کند و طرفدارانش علنا از او دفاع کرده و کمپین تشکیل می دهند و وکلایش دولت آمریکا را تهدید به تلافی جویی می کنند!
  اما در اینجا وبلاگ شخصی معصومه ابتکار، عضو رسمی شورای شهر تهران هم تحمل نمی شود!!
  می بینی رفیق چقدر شباهت وجود دارد؟!
  درود ...

  موافق(0)مخالف(0)
 28. درود بر شما
  احتراما در صورتی که شما اقای درویش یا هر کسی دیگر که خبری از اتش سوزی جنگل ابر دارد به اینجانب برای اعزام به منطقه حتما خبر دهد.
  09355605143
  الان ساعت 12.10 نیمه شب می باشد

  موافق(0)مخالف(0)
 29. ابوطالب جان
  مگر این خبر را نخوانده ای؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 30. اشکار

  عیب بزرگ ما ایرانی ها غریب پرست بودنمان است
  مرغ همسایه همیشه غاز است.

  شاید واقعا آقای دکتر جعفری انسان فرهیخته ای باشد من از دانش و مهم تر از همه ویژکی اخلاقی ایشان اطلاعی ندارم تا بتوانم قادر به قضاوت باشم ولی همین شرکت در برنامه ای که منجار به دریافت این جایزه شد افتخار بزرگی است ولی این پرسش پیش می آید با وجود اینکه ایشان جزو خودی ها هستند هنگامی که برای دکتر کردوانی که به این میزان به عمد کمک به تیشه زدن به آخرین ریشه های ناتوان طبیعت ایران نمود ، به این میزان تبلیغات کردند ، پس چرا آقای دکتر جعفری را به عنوان یک دستاورد مطرح ننمودند ؟!

  ایرانی کم هوش و بی استعداد نیست . ببینید ایرانیان آمریکا نسبت به اقوام دبگر چه نیزان موفقیت کسب کردند البته هیچوقت ما قادر به دارا شدن اتحادی که چینی ها با هم دارند نخواهیم شد ولی ببینید یک محیط مستعد چه حاصلی از افراد با پتانسیل بالا ببار می آورد .

  حالا گمان می کنید اگر در ایران بودند به این نتایج مثبت می رسیدند ؟

  مهندس درویش عزیز

  باور کردن رسیدن به این افتخار برای من کمی دشوار می باشد

  موافق(0)مخالف(0)
 31. محیط مستعد حقیقتاً عاملی تعیین کننده در افزایش کارایی و کارآمدی نیروی انسانی است.
  درود بر اشکار عزیز و به امید آن که روزی شاهد کسب افتخاراتی بزرگ در حوزه تنوع زیستی از جانب تو باشیم ...

  موافق(0)مخالف(0)
 32. اشکار

  درویش خان
  ماشالله هزار ماشالله جناب وزیر راه حرمت ریش سفیدی کابینه را دارند ولی چطور بین همه مقامات ایشان به فکر تبریک افتاده بودند ؟!
  آنهم با دارا بودن وزارت خانه ای که عوامل شیاطین می گویند .... هی ... اگر زمین خوب و مرغوب سراغ دارید ... یک آتیش کوچولو... بعد نابود کردن علف و نیزار مانند سابقا تالاب ارژن و بعد جاده و ویلا سازی مانند میانکاله

  اصلا دخلین یوخ ؟

  موافق(0)مخالف(0)
 33. فکر کنم به دلیل آن که سازمان هواشناسی زیرنظر وزارت راه کار می کند و بحث های مربوط به تغییرات آب و هوایی در آن زمان - که دکتر نوریان بود - از طریق این وزارتخانه هدایت و ساپورت می شده است.

  موافق(0)مخالف(0)
 34. اشکار

  درویش خان خوب است کمی درباره گذاشتن عکس اوباما که در حقیقت اوبا اون هاست و شایعه بوشهری بودنش توضیح بدهید تا پیش از اینکه ..... شوید

  موافق(0)مخالف(0)
 35. اشکار

  وزارت طرق و شوارع و سازمان هوا شناسی ؟!
  به حق چیز های نشنیده

  مثل این است که ممدلی خان رئیس اکادمی هنر های زیبا بشود

  موافق(0)مخالف(0)
 36. در باره احتمال بوشهری بودن اوباما چیزی نشنیده ام!

  موافق(0)مخالف(0)
 37. اشکار

  عکس پیوست میل را شناختید ؟

  موافق(0)مخالف(0)
 38. اشکار

  در اینجا ( خانه ) هربار که می خواهم ایرن آوردگاه دکتر ناصرالحکما را باز کنم پیام خطر مهاجم بودن این سایت را دریافت می کنم ، چه بر دکتر ما رفته است ؟

  موافق(0)مخالف(0)
 39. miri

  اقدام قشنگ مردم اروپا را به صورت " حملات هکری" به سایتهای اینتر نتی که در جهت ارائه دادن خدمات به سایت ویکی لیکس امتناع کرده اند، مثل بانک سوئیس( مسدود کردن دارایی موسس ویکی لیکس ) و یا شرکت پی پال، را ببینید. این مردم خودشان از هر طریقی که صلاح بدانند و بتوانند از ازادی بیان حراست میکنند.درود به شرف انسان اروپایی که با هکر کردن سایت اربابان زور و زر، حافظ دمو کرا سی است. این چه چیزی را به ما نشان میدهد? ایا ما هم فی المثل برای اعتراض به فیلتر وبلاگ خانم ابتکار حرکتی کرده ایم? همیشه که نباید اعتراض جنبه رودرویی فیزیکی داشته باشد.پس دقت کنید اقای درویش،اینجا هم حق و ازادی گرفتنی است نه دادنی.منتها تفاوت در این است که اروپایی خودش را در مقابل خونهایی که برای ازادی مثل انقلاب کبیر فرانسه ریخته شده مسئول احساس میکند. و ما....?

  موافق(0)مخالف(0)
 40. ای بابا میری جان از اتحاد و همدلی نگو که دل مان پر است رفیق ...
  گاه عجیب فردوسی بزرگ را در سرودن این اشعار غم انگیز درک می کنم:
  دلم سیر شد زین سرای سپنج
  خدایا مرا زود برهان ز رنج
  نزادی مرا کاشکی مادرم
  وگر زادی مرگ آمدی بر سرم
  که چنین بلاها بباید کشید
  ز گیتی همی زهر باید چشید
  .
  درود ...

  موافق(0)مخالف(0)
 41. به اشکار:
  متاسفانه سه روز است که خبرگزاری ایرن با مشکل مواجه شده و انگار صاحب ندارد!!

  موافق(0)مخالف(0)
 42. اشکار جان جای لطیف عزیز را خالی دیدی و می تازی؟

  موافق(0)مخالف(0)
 43. اوباما

  مستر درویش
  ما سرمان شلوغ پلوغ است. اینقدر وقتمان را نگیر. برای آنکه برایتان ثابت کنم جایزه نوبل آقای جعفری دروغ و 100% دروغ است به پادشاه سوئد زنگ زدم و گند ماجرا را درآوردم. چون من هم چون شما به محیط زیست عشق می ورزم و برای زحمات شبانه روزی شما ارج می نهم از اینکه سایت شما تبدیل به کردان سازی شود برایتان متاسفم. تمنا دارم ضمن مطالعه متن لوح مطالب اشتباه خود را تصحیح کنید وگرنه مانند آقای توکلی با دفتر نوبل در سوئد تماس می گیرم و گند ماجرا را رو می کنم.بلاخره می دانی ما در ایران کلی جیره خوار داریم (تازه خودت هم جزء جیره خوارها طبقه بندی می شوی، نمی شوی!).
  مفهوم جمله این نیست که به آقای جعفری جایزه نوبل داده اند. مفهوم آن اینست که آقای جعفری کمک مادی و معنوی به جایزه صلح نوبل کرده است (کاملا برعکس). ممکن است ایشان 100 دلار پول داده باشند و این لوح را گرفته اند. یا ممکن است در پنل مربوطه شرکت داشته اند (مانند بسیاری از نمایندگان دیگر کشورها) و چنین لوحی را بهشان داده باشند. جایزه اش را هم جناب الگور گرفته اند. تازه اگر همین لوح هم درست باشد! و مانند مدرک ..... توسط شرکتی در تهران صادر نشده باشد. بهر حال من ته توی قضیه را در می آورم. اما دوست ندارم به سایت وزین و دوست داشتنی مستر درویش لطمه وارد شود. اگر در کشور شما به فرد ارزشی چون دکتر جعفری جهادی جایزه نوبل و حتی جایزه ای 100 برابر پایین تر از نوبل داده شده بود الان حداقل در هر شهری یک بزرگراه بنام جعفری نامگذاری شده بود. براودر اشتباه فهمیده ای و قبول کن و تا گندش در نیامده به داکتر جعفری که متاسفانه این روزها بدلیل سایت ویکی لیکس روی زبانها افتاده آسیب نرسان. بگذار زندگی اش را بکند. خودش هم می داند که چنین جایزه ای نگرفته است.

  موافق(0)مخالف(0)
 44. درود دوباره بر اوبامای عزیز!
  جایزه را به صورت مشترک آی پی سی سی و ال گور در سال 2007 گرفته اند و دکتر جعفری به عنوان یکی از اعضای مؤثر پانل آی پی سی سی از سوی رییس هندی اش به سبب کسب چنین افتخاری، مورد تقدیر قرار گرفته است.
  ممنون که سایت مرا وزین و دوست داشتنی می دانید.
  به امید دیدار ...

  موافق(0)مخالف(0)
 45. به امیر سررشته داری:
  ای بابا کجا می تازه این بنده خدا؟!
  فکر کنم زمان تاختنش را فراموش کردی! نکردی؟

  موافق(0)مخالف(0)
 46. وحيد

  به عنوان كسي كه بيش از سي سال مصطفي را مي شناسم اين مطلب را خدمت دوستان عرض مي كنم كه او هنوز خمان مصطفي است با همه عناويني كه در سايه تلاش خودش بدست آورده خود را اسير و دربند روزمره گيهايي كه كمابيش همه ما به ان دچاريم،نكرده مصداق حديث نبوي و كلام مولا علي است:سبك شويد تا رها شويد.همين ديروز كه ديدمش كفتم به رهايي كه داري هم غبطه مي خورم و هم خوشحال غبطه كه من هنوز در بندم و خوشحال كه تو سبكبالي.مصطفي هنوز دل در گرو وطن و عقبده اش دارد. تا باد چنين بادا.

  موافق(1)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید