درس هایی از چین برای مهار بیابان زایی در ایران!

    فردا – هفتم آبان ماه 1391 – در شصت و هفتمین برنامه محیط زیستی طلوع که روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت 8:15 صبح در شبکه چهارم سیما به صورت زنده بر روی آنتن می‌رود، به بررسی تجربیات چین در مهار بیابان‌زایی خواهیم پرداخت؛ کشوری که نه فقط در حوزه‌ی مقابله با بیابان‌زایی که در حوزه‌ اقتصادی هم شتابان دارد همه‌ی رقبای خود را پشت سرمی‌نهد و می‌رود تا به جدی‌ترین رقیب آمریکا و اتحادیه اروپا در جهان بدل شود.

     از همین رو، با توجه به مأموریتی که اخیراً دوست و همکار عزیزم، دکتر محمّد خسروشاهی – رییس بخش تحقیقات بیابان در مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع کشور – به آن کشور داشت تا از نزدیک در جریان روش‌های مهاربیابان‌زایی در چین قرار گیرد، خواهیم کوشید تا مهم‌ترین آن دستاوردها را نمایش داده و با بینندگان عزیز و علاقه‌مند به طبیعت وطن به اشتراک نهیم. شما می‌توانید همچنان از طریق شماره  پیامک 3000044، دیدگاه‌ها، انتقادها و پیشنهادهای خود را برای افزایش عیار این برنامه به طلوع ارسال دارید.

موافق(0)مخالف(0)

۵ Comments

 1. غزال

  واقعاً به وجود انسانهايي مثل شما كه براي آباداني وطنمون تلاش ميكنيد افتخار ميكنم و اميدوارم دولت و مسئولين حمايت هاي لازم رو براي انجام چنين طرح هايي بكنند.

  موافق(0)مخالف(0)
 2. سپاسگزارم و آمین.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام ودرود فراوان بر فعال ودغدغه مند محیط زیست ایران
  از مطلب بسیار جالب ومستدل شما درین سایت همواره استفاده می کنم .وبرنامه طلوع راهم میبینم.پایدار باشید. بنظر بنده مدیریت منابع آب مهم ترین کاریست که باید درزمینه حفظ محیط زیست ومهار بیابان زائی انجام شود.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. خیلی استفاده بردم از برنامتون.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. درود بر میترا و ریحان و سپاس از توجه تان.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید