ویژه برنامه طلوع به بهانه نفس تنگی آسمان در تهران، اراک، اصفهان، کرج، مشهد و تبریز

    تعطیلی دیروز و امروز تهران و برخی دیگر از کلان‌شهرهای ایران از جمله اراک، سبب شد تا فردا صبح در شانزدهمین روز از آذرماه 1391، هفتاد و دومین برنامه محیط زیستی طلوع به صورت ویژه و در یک روز غیر معمول (یعنی پنج شنبه) بکوشد تا به بحران آلودگی هوا در تهران، اصفهان، مشهد، کرج، اراک و تبریز بپردازد. دوستانی که برنامه جنجالی سال گذشته را در این ارتباط دیده‌اند، لابد می‌دانند که هنوز هستند مدیرانی که اصولاً اعتقاد چندانی به این که آلودگی هوا در تهران، یک بحران است، ندارند. به هر حال، امسال با دعوت از دکتر ایرج خسرونیاˈ رییس هیات مدیره جامعه پزشکان متخصص داخلی ، حشمت‌الله بسطامی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و امیر فاتح (حسین) وحدتی، رییس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست کشور، می‌کوشم تا به این معضل پرداخته و از دوستان خواهم پرسید: آیا 55 سال زمان زیادی برای دستیابی به راه حلی عملی به منظور خاتمه دادن به بحران آلودگی هوا در تهران و دیگر کلان‌شهرهای ایران نیست؟

    شما هم مطابق معمول می‌توانید در جستارهای این برنامه که از حدود ساعت 8 صبح فردا به صورت زنده در شبکه چهارم سیما آغاز خواهد شد، مشارکت داشته و نظرات، پرسش‌ها، انتقادها و پیشنهادهای سازنده خود را به 3000044 برایم ارسال دارید تا با مهمانان یا دست‌اندرکاران برنامه درمیان نهم.

 

موافق(0)مخالف(0)

۷ Comments

 1. درود

  محمد عزیز، سه شنبه 21 آذر (11 دسامبر) روز جهانی کوهستان است. پیشنهاد می کنم به این مناسبت هم برنامه ای داشته باشی.

  موافق(0)مخالف(0)
 2. چشم عباس آقا. پیشنهادت را مطرح خواهم کرد.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. با سلام به استاد گرامی درویش عزیز.
  بله 55 سال مدت طولانی است و لی با کارائی بسیاراندک. به دیگران بنگرید.لندن آلوده تریت شهر جهان در سال 1952 ویا توکیو ویا کلان شهر لوس آنجلس.همه رها شدندو ما ماندیم بهتر که نشد هیچ روز بروز بدتر هم میشود. بمجب آمار شرکت کنترل و کیفیت هوا ( وابسته به شهرداری تهرا ن) که افتخاری آشنائی با برخی از عزیزان را داشتم در سال 1390 تعداد روزهای آلوده هوای تهران 218 روز بوده!! نبایدپدیده آلودگی هوا ومسمومیت حاصل از استنشاق دود را با بارش ریز گرد ها قاطی کرد.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. درویش جان درود بر شما
  انگار امسال اقبال با ماست
  باران امان مان نمی دهد . حتی امروز در شانزدهمین پگاه آذرماه باران لطفش در حال باریدن است. روزی که 44 سال پیش مرد بارانی پریشان به بلوط های سرسبز دشت برم خنده زد و سلام کرد.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. درود بر جناب رضوانی عزیز:
  اگر برنامه امروز را دیده باشید، متوجه شدید که به همین مساله اشاره کردم.
  .
  جناب محمودرضا پولادی عزیز: همیشه خوش خبر باشید. چقدر امسال بارش داشته اید؟

  موافق(0)مخالف(0)
 6. جناب استاد سلام
  خوانانیوز منتظر شماست.در خوانا خوانده میشوید.خوانا شما را بسوی خویش خوانده است.لینک خواهید شد.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. درود بر درویش مهربان
  خوش بختانه تاکنون به حدود 220 رسیده ایم . تا ببینیم آینده چگونه خواهد بود .
  اما نا امیدانه باید گفت که هنوز هم پریشانمان پریشان حال است و این بارش ها نیز تاکنون برایش سودی نداشته است .

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید