نظرسنجی برای انتخاب رییس سازمان حفاظت محیط زیست
در آستانه آغاز به کار دولت یازدهم، موج و شور و هیجان و امید فراوانی در بین نمایندگان جوامع مدنی و تشکل‌های تخصصی و مردم‌نهاد بوجود آمده تا به سهم خویش هم مطالبات‌شان را به گوش حسن روحانی و تیم مشاورین‌شان در کابینه تدبیر و امید برسانند و هم گزینه‌های خود را در پی فراخوان ایشان به جمع‌آوری نظرات همه‌ی گرایش‌های فکری و تخصصی موجود در باره بهترین و مناسب‌ترین گزینه در تکمیل افراد کابینه یازدهم ارایه دهند. نگارنده هم در این روزها مرتب در نشست‌های متعدد با حضور تشکل‌ها و متخصصان گوناگون شرکت دارد که جملگی خواهان طرح مطالبات و گزینه‌های مد نظرشان در حوزه محیط زیست هستند.
چنین است که اینک از شما دوستداران و فعالان و کارشناسان حوزه محیط زیست هم می‌خواهم تا از بین 9 گزینه مندرج در این نظرسنجی – که به ترتیب حروف الفبا مرتب شده‌اند – فرد شماره یک ساختمان پردیسان را انتخاب کنید. البته اگر هیچیک از این افراد مد نظرتان نیستند، می‌توانید با درج کامنت در زیر همین پست، فرد مورد نظرتان را معرفی فرمایید تا در نهایت، نظرات در اختیار تیم مشاوران رییس جمهور منتخب قرار گیرد.
به امید آغاز فصلی نو و پرنشاط در حوزه زیست بوم ایران.

موافق(3)مخالف(0)

۱۸۴ Comments

 1. مهدی صادقی

  از دیدن نام نظامیان در لیست تعجب کردم. مگر یک نظامی می‌تواند حافظ محیط زیست باشد؟ شهردار فعلی تهران برایش بزرگراه و تونل خیلی مهمتر از درختان خیابان ولیعصر است.

  موافق(0)مخالف(0)
 2. a.m

  جناب دویش چرا در این لیست اسامی اشخاصی همچون دکتر کهرم ودکترآخانی وجود ندارد؟
  اگر در این لیست بودند شاید بیشترین امار را بدست می اوردند.این نظرسنجی چه موقع در اختیار مشاورین اقای روحانی قرار می گیرد؟

  موافق(0)مخالف(0)
 3. با همه تلاش شما آخر کار این شد:
  http://zistboom.com/17228
  تابش گزینه اول مجلس برای ریاست محیط زیست

  موافق(0)مخالف(0)
 4. حسين

  سلام
  هر چند كار شما قابل تقدير است. ولي فكر نمي كنيد بهتر است از درون سازمان نظر سنجي كنيد. به نظر من يكي از مديران مناسب براي سازمان كه در فرصت كوتاه مديريتش به خوبي عمل كرده است دكتر كيخا مي باشد. توصيه مي كنم از پنجره درون سازمان به مسائل بنگريد

  موافق(0)مخالف(0)
 5. نرگس روحانی

  هیچ کدام از لیستی که انتخاب کردین شایستگی این پست حساس را ندارند کسی که ریاست سازمان را لایق باشد اینکه هم محیط زیست را بداند هم مجلسی ها اورا بفهمند هم محیط زیستی ها اورا قبول داشته باشند فردی مثل دکتر کیخا

  موافق(0)مخالف(0)
 6. محيط بان

  سلام
  من سالهاست كه در سازمان محيط زيست كار ميكنم . بقول بعضي دوستان كسانيكه قبلا رياست سازمان را بعهده داشتن شايستگي ان رو ندارن كه دوباره رئيس سازمان بشن. در طول ١٥ سال خدمتم كسي رو به اندازه دكتر بزرگيان در حوزه محيط زيست جسورتر، باهوشتر، دلسوزتر، و سالمتر نديدم، بايد با ايشون كار كنيد تا بفهميد من چي ميگم. در طول دوره كوتاه مدير كلي ايشان در استان تهران خدمات فوق العاده اي كردن كه متاسفانه با دخالت عده اي كه سودشان در بركناري ايشان بود متاسفانه متاسفانه محيط زيست از خدمات مديري لايق بي بهره شد.راي بنده قطعا آقاي دكتر بزرگيان هستش

  موافق(0)مخالف(0)
 7. علیرضا

  به نظر من بهترین گزینه برای تصدی سازمان مذکور همین افراد دلسوز ومتخخص این حوزه میباشند کهسالیان سال است از مشکلات زیست محیطی میگویند.
  افرادی مانند دکتر ناصر کرمی عزیز...

  موافق(0)مخالف(0)
 8. Alireza

  آقای دکتر کیخا در نظر سنجی های دیگه هستن ولی شما ایشونو لحاظ نکردین:
  http://www.nazareakhar.ir/#vozara

  موافق(0)مخالف(0)
 9. محسن

  نام دكتر احمدعلي كيخا كه در حال حاضر معاون محيط طبيعي سازمان هستند خالي مي باشد چون ايشان فردي اصلح براي اين پست مي باشد.

  موافق(0)مخالف(0)
 10. فرشاد

  با سلام

  به دلایل گوناگون دکتر نوریان قطعا دلنگرانی جامعه محیط زیست را بر طرف خواهد نمود.

  1- بی حاشیه بودن ایشان و به سرمنزل رسیدن اهداف سازمان در کمال آرامش
  2- مدیریت با ثبات ایشان طی 30 سال اخیر
  3-اهتمام و دلسوزی ایشان از منظر ارتقا آموزش پرسنل مجموعه تحت مدیریت ایشان
  4- اشراف کامل ایشان از جنبه علمی و عملی به مقوله محیط زیست رجوع به سایت شخصی ایشان http://www.amnoorian.com/
  5- صاحب نظر بودن ایشان به عنوان چهره علمی در سطوح بین المللی 8 سال نایب رئیس wmo
  به امید ایرانی آباد و با نشاط

  موافق(0)مخالف(0)
 11. فرزاد - ی

  با سلام به همه هموطنان عزیزم باید عرض کنم تخصص و کارآمدی رو نباید فدای شهرت ونام آوری کنیم فقط دکتر احمد علی کیخا

  موافق(0)مخالف(0)
 12. مرتضی

  سلام و سپاس

  هر کس که حداقل یک بار مهندس مجابی را دیده باشد و با او گفتگو کرده باشد بدون شک این مرد شایسته را انتخاب می کند.

  موافق(0)مخالف(0)
 13. محمود مقيمي

  با سلام و احترام و قبولي طاعات و عبادات همگي
  بنده محمود مقيمي كارشناس ارشد محيطي زيست بوشهر با بيش از 23 سابقه كارآمادگي خود را جهت تحويل سكان مديريت سازمان محيط زيست كشور را اعلام ميدارم. بنده فارغ التحصيل از كشورهاي هندوستان (دوره ليسانس) كشور هلند (دوره فوق ليسانس مديريت تنوع زيستي) و دانشجوي فعلي دكتراي تخصصي علوم و تحقيقات تهران در رشته بيولوژي دريا گرايش بوم شناسي هستم و در كليه زمينه هاي محيط زيست فعاليت داشتم و به اغلب موارد محيط زيست اشراف دارم. بنابراين كانداياي رياست سازمان هستم.

  موافق(0)مخالف(0)
 14. سیدعلی

  خانم دکتر ابتکار

  موافق(0)مخالف(0)
 15. دکتر انوشیروان محسنی بند پی
  دکتری محیط زیست - معاون وزارت بهداشت - سه دوره نماینده مجلس - استادیار دانشگاه در رشته محیط زیست و بهداشت محیط متواند از گزینه های خوب باشد

  موافق(0)مخالف(0)
 16. وحيد

  سلام دوستان
  با رعايت احترام به نظرات شما من با ايست پيشنهادي مخالفم و گزينه هاي خودم رو اعلام مي كنم
  ١- دكتر بهرام حسن زاده كيابي
  ٢- دكتر حسين ظهوري

  موافق(0)مخالف(0)
 17. محیط زیست کشور به مدیری قاطع برای برخورد با متجاوزان نیاز دارد . شاید در این شرایط بهترین گزینه ها این افارد باشند بشرط این که قاطعیتشان را صرف متجاوزان نمایند .
  1- سعید مرتضوی
  2- محسنی اژه ای

  موافق(0)مخالف(0)
 18. به نظر من آن که میگوید مجابی ،یا مجابی را نمی شناسد یا محیط زیست را.آقا، محیط زیست مگربنگاه معاملات ملکی است که دائم در دست این و آن خرید و فروش میشود.چرا این خانه نباید روی سکون و آرامش را به خود ببیند؟کسی باید سکان این کشتی به گل نشسته محیط زیست را در دست بگیرد که از طوفانهای سخت گذشته باشد. با یک داد مجوز ایجاد واحداث بنا را در فلان منطقه حفاظت شده و یا پارک ملی و یا مجوز شکار به بیگانگان و یا تمام قد در مقابل جانیان باالفطره ای که توله های خرس بیگناه و جنین های کوچک آهوان را وحشیانه دریدند بایستد. آقای مجابی در مقابل قطع درختان تهران که بارها توسط شهرداری تهران شاهد آن بودیم چه کردید؟آیا شهامت حسین گونه ایستادن در مقابل تعرض به ملک خدا را دارید.بسم الله اگر ندارید این پست برازنده شما نیست این ملک را خرابتر نکنید همانطور که قبل ها کردند.

  موافق(0)مخالف(0)
 19. محمد فداییان

  سلام
  در حال حاضر یکی از گزینه های مطرح برای سازمان محیط زیست دکتر فلاح میباشد
  با توجه به سوابق و رشته تحصیلی ایشون دکتر فلاح یکی از بهترین گزینه ها برای این سازمان میباشد

  موافق(0)مخالف(0)
 20. محمد

  با سلام خدمت همه دوستداران محیط زیست
  من هم مثل بعضی از دوستان معتقدم که ریاست محیط زیست نباید فردی سیاسی و باشد یا مثل خانم ابتکار که یک بار آزموده شده دوباره در راس هرم محیط زیست قرار گیرند محیط زیست ایران ما در حال حاضر خواهان یک فرد قوی غیر سیاسی است که با درایت بتواند معضلات و مشکلات محیط زیست را از پیش رو برداشته و سعی در بالا بردن آن در سطح جهان نماید .
  محیط زیست ما در آستانه نابودی به سر می برد امکانات و وسایل در دست محیطبانان زیر صفر است در برابر امکانات شکارچیان .
  محیط زیست امروز ما یکی مثل اسکندر فیروز می خواهد نه خانم ابتکار ونه کسانی که بارها آزموده شده اند و رد شدند .
  محیط زیست ما تشنه سیاست نیست تشنه آبادانی است
  محیط زیست ما آنقدر بدبخت است که هر کابینه ای که می خواهد زنگ زن سالاری بزند یک زن را می گذارند رئی سازمان محیط زیست مگر جوادی املی چکار کرد که الان با دوباره آمدن ابتکار همه چیز درست شود به هر حال دل ما از این چیز ها پر است و جای گفتنش هم نیست ولی انشا... اقای روحانی یک فرد مقتدر را برای ریاست سازمان محیط زیست برگزینند تا هم مسایل محیط زیست در سطح کلان حل شود و هم مسایل معیشتی پرسنل آن .
  با تشکر از آقای درویش که جای سخن گفتن را در اینجا گذاشتند

  موافق(0)مخالف(0)
 21. سارا

  باسلام خدمت همه دوستان محیط زیست حقیقت اینکه این سازمان فلک زده اصلا ریئس نداشته باشه بهتره متاسفانه بد بختی محیط زیست از این ناشی میشه فرهنگ این مرز بوم بخواب رفته همچنین بی لقایتی مدیران بی کفایت بی ارزش کردن کارشناسان دلسوز وسرد شدن دانشجویان عزیزاخه این سازمان تاکی باید تاوان پس دهد تاکی باید دریاچه ها تالاب ها خشک شوند جنگل ها بسوزن درختان قطع شون الودگی هاسربه فلک کشیده شود....نسل بعدما چه گناهی کرده محیط زیست باید دیدگاهش جهانی باشه هدفش توسعه پایدار این دولتم مثه دولتهای پیش کاری به این سازمان نمیکنه مسولین مثه مهرهای شطرنج فقط سمت هاشون فرق میکن فقط شعار پشت شعار دروغ پشت دروغ حرف اخربه ریئس جمهوررای من به او فقط مشکلات محیط زیست بود ادم وقتی مریض میشه میره پیش پزشک نه نجار نه کوزه گر بنابراین درد محیط زیست هم باکارشناس متخصص دراین رشته رفع میشه

  موافق(0)مخالف(0)
 22. محیط بان ( حافظ بی حافظ)

  با سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگوار جناب درویش
  با عرض سپاس و تقدیر از زحمات بی دریغ و بی منتتان باید نظر شخصی ام را بگویم و میدانم این نظر بسیاری از دوستداران طبیعتی است که پای صحبت های آقای دکتر محمدباقر صدوق نشسته اند و با از نزدیک با ایشان کار کرده اند، از عملکرد ایشان اطلاع دارند و نتایج عملکردهای مثبت ایشان را دیده اند نیز می تواند یکی از بهترین گزینه ها باشد به عنوان نفر دهم با تمام احترامی که برای این عزیزان و زحماتشان قائل هستم.
  در شرایط کنونی که این حقیر از نزدیک شاهد هستم و همگی با آن دست و پنجه نرم میکنیم و تجربه 8 ساله کار در سازمان محیط زیست کشور و تحصیلات و مطالعه در این زمینه عرض میکنم تنها کسی که میتواند به این شرایط بحرانی محیط زیست کشور عزیزمان خاتمه دهد کسی نیست جز دکتر محمد باقر صدوق
  البته البته خود جناب درویش را نیز اگر رنج و مشکلات این راه پردردسر را قبول کنند نباید به عنوان فردی دلسوز و لایق فراموش کرد.

  موافق(0)مخالف(0)
 23. مزدک

  سلام، به نظر من دکتر مجید عباسپور یک گزینه مناسب برای ریاست سازمان است.

  موافق(0)مخالف(0)
 24. باسلام
  به نظر بنده بهترین گزینه برای ریاست سازمان دکتراحمدعلی کیخامعاون سازمان محیط زیست میباشد.

  موافق(0)مخالف(0)
 25. آرش

  باسلام،
  اينجانب يكي از سابقين سازمان محيط زيست مي باشم.سازمان پس از انقلاب رو به افول بوده، در زمان رياست دكتر منافي وضعيتي بهتريافت، سپس در زمان خانم ابتكار وضعيتي بس نابسامان به دليل ورود مديران اتوبوسي پيدا كرد. سازماني كه با داشت يك مديريت آموزش بيشترين دوره ها را كارشناسان ديدن با آمدن آقاي حجت در سمت معاونت متاسفانه بسيار افول كرده و در شرايط كنوني كه واويلا مي باشد. هيچكدام از افراد ذكر شده شايستگي رياست سازمان را ندارند. اگر قرار است اقدامي مثبت صورت گيرد ضروري است از پرسنل باسابق سازمان از جمله آقاي دكتر ناصر محرم نژاد در اين پست استفاده گردد. دليل آن اشنايي با گذشته سازمان و تجربيات در اي زمينه مي باشد. جاي بسي تاسف است كه ابتكار و يا فاضل و بويژه مجابي ها مطرح مي شوند كه سازمان را به قهقرا بردند.

  موافق(0)مخالف(0)
 26. هادی

  باسلام وآرزوی دوستارانی برای محیط زیست

  بنظرم هر کی میخواد باشه باشه فقط فقط اینکه به فکر محیط زیست باشه به فکر کارمنداش باشه چون فقط فقط پایین دسته که میتونه محیط زیست رو نگه داره نه اون کسی که پشت میز نشسته

  خدائیش دروغ میگم بگو دروغ میگی؟؟؟؟

  موافق(0)مخالف(0)
 27. محیط بان

  با خسته نباشید
  اینهای که همه از آقای فاضل تعریف میکنن از کارمندان دانشکده محیط زیست میباشند! منم یه زمانی دانشجوی اون دانشگاه بودم و ریاست آقای فاضل هم دیدم که ارزش هیچی هم نداشت.فقط خانم ابتکار روشنفکر به تمام معنا

  موافق(0)مخالف(0)
 28. نیما

  حیف است که از دکتر مجید عباسپور نامی برده نشود. ایشان صلاحیت لازم برای این پست را دارا می باشند، با نگاهی به سابقه ایشان در دانشگاه علوم و تحقیقات و مجله های معتبر آن و همچنین فعالیت انجمن متخصصان محیط زیست به راحتی می توان به سابقه درخشان ایشان اعتراف نمود.

  موافق(0)مخالف(0)
 29. کارمند محیط زیست

  یکی ازبزرگترین دلایل نابودی عرصه های طبیعی و تخریب محیط زیست و نابودی حیات وحش و...در دهه های گذشته این است که متآسفانه اکثر رؤسای اسبق سازمان محیط زیست ریشه را فراموش کرده بودندزیرا فردی که در رآس کاراجرایی سازمان لباس رزم پوشیده جلوی گلوله شکارچیانمیبایستی سینه سپر کند و جانش را کف دستش گذاشته وجلوی چپاولگران محیطزیست در سرما وگرماو درارتفاعات صخره ایی و در میدان اجرایی بهمثابه یک رزمنده دوران دفاع مقدس قد علم کند تنها محیطبان و کارشناسی است که در مناطق انجام وظیفه میکندوبا پایینترین حقوق در میان تمام دستگاههای اجرایی درطول 30سال خدمتش درهر ماه فقط 12روز در پیش خانواده اش بوده و 18 روز مابقی را مؤظف است که در مناطق کاملآوحشی طبیعت خدمت کند و مثل کارمندان سایر ارگانهاخانواده وی هیچگونه بهره ای از تعطیلات رسمی کشور ندارند و شهدایی که سازمان در طول این مدت از میان محیطبانان وکارشناسان خود ازجمله شهید شاهکومحلی و شهید پرهام و... تقدیم نظام نموده گواه این مدعاست پس برای انجام چنین وظیفه خطیری فردی که همتراز بارزمندگان دوران دفاع مقدس بتواندوظیفه پاسداری از انفال و ذاکرین زبان بسته خداوند را عهده دار شود و از آسایش خانواده و زن و بچه خود با این همه حقوق کم سازمان که قطع شدن حق مآموریت وسایر مزایا مزید برعلت شده؛ فردی باایمان و بسیار عاشق وعلاقمند میخواهد و متاسفانه گزینش های بسیار ضعیف درانتخاب کارمندان محیط زیست و مدرک گرایی ها در انتخاب مدیران وروسای ادارات و عدم توجه به تجربه و سابقه و تخصص و درصد علاقمندی و نیز اختلاف زیاد حقوق و مزایا با سایر دستگاهها ازجمله معضلاتی است که در سالهای اخیر محیط زیست کشور را در خط مقدم آسیب پذیر نموده است نمونه اش خود بنده که در سال گذشته 9 ماه حق مآموریت به ما پرداخت نشد و سه ماه هم حق رفاهی ما پرداخت نشد و حسابی از یک سال و نیم پیش شرمنده زن و بچه هامون شدیم و سرمون پیش زن و بچه وطلبکارهامون پایین است حال با همه این تفاسیر من که سابقه مسئولیت ادارات شهرستان و مناطق چهرگانه را درچند استان نجربه کرده ام خاطره خوبی از پرداختی ها در زمان مدیریت خانم ابتکار و همینطور عملکرد بسیار خوبی از دستگیری متخلفین شکار وصید وکشف اسلحه های غیر مجاز و آمار بسیار خوبی از حیات وحش کشوررا به یادم دارم مثلا مقایسه کنید آمار بالای 1400 رآس قوچ و میش را در سال 82 با آمار زیر200تایی الآن رادر منطقه لهندور پارکملی گلستان البته روحیه ایثارگری و مقاوت در مقابل خواسته های نامشروع متخلفین و ایمان وعلاقمندی آقای دکتر فاضل نیز در این راستا ستودنی است .

  موافق(0)مخالف(0)
 30. اشرقی

  سلام،ا من هم افتخار داشته ام مدت کوتاهی در سازمان محیط زیست حضور داشته باشم و تقریبا بیشتر این افراد را می شناسم ولی به یک نکته اعتقاد دارم رئیس سازمان محیط زیست باید کسی باشد که در هیئت دولت به اندازه سه وزیر وزن داشته باشد ، و اگر پیشنهاد من قابل قبول باشد معاون اول رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست باید یک نفر باشد چون قوانین و الزاماتی که محیط زیست میبایستی ناظر بر اجرای آن باشد همه وزارتخانه ها را و عامه مردم را در بر میگیرد بنابراین این ادمها که نام برده اید هیچ کدام در این حد و اندازه نیستند.ودر همین شرایط هم توصیه میکنم از افراد ی با سابقه سیاسی و قدرتمند در این پست استفاده شود .کسانی که نام برده اید جز خانم دکتر ا بتکار هیچ کدام در اندازه معاونت رئیس جمهور نیستند حداقل تا آنجا که بعضی را میشناسم اولین خصیصه یعنی سعه صدر را ندارند.موفق باشید

  موافق(0)مخالف(0)
 31. برادر عزیز جناب آقای درویش به شما تبریک می گویم که این میزان مورد توجه و اعتماد طرفداران محیهریست هستید. در مورد رییس آینده محیط زیست انشالله هرکه بشود موفق باشد ولی جا دارد از برنامه رییس جمهور که به دولت داده است یاد کرد که بسیار قابل توجه است.
  انشالله موفق باشید

  موافق(0)مخالف(0)
 32. درود بر مهندس مجابی عزیز و ممنون که نقادانه و روشنگرانه می کوشید تا همه از دولت آینده برنامه محورانه مطالبات خویش را - به ویژه در حوزه محیط زیست - پیگیری کنیم.

  موافق(0)مخالف(0)
 33. تو

  سلام
  خيلي وقت شاخصات تكون نمي خوره 1 ماه پيش راي دادم ولي نتيجه همونه هر چي دوست داشتي زدي ديگه تو ام سياسي شدي اي داد بيداد.
  خودمون نو درست كنيم همه چي درست مي شه

  موافق(0)مخالف(0)
 34. دوست عزیز!
  نظرسنجی از یازدهم تیرماه شروع شد و تا 13 مردادماه، روز آغاز به کار رسمی دولت یازدهم ادامه داشت.

  موافق(0)مخالف(0)
 35. وحید

  انگارکه امثال محمد درویش در این زمانه مناره ای در کویر هستند

  موافق(0)مخالف(0)
 36. محمد

  گزینه هایکه برای نظر سنجی نام برده اید هیچ کدام مناسب نیستند چرا که همه شون امتحان پس داده اند واین سازمان قطعا زن نمی خواهد چراکه در سه دوره گذشته جواب ندادند لذا یک مرد متصص وتوانمند ودور از حاشیه وباند جناح باشد افراد مذکور اگر بیایند بازم دور برشون را به تصدی مسعولیتها می گمارند ومحیط زیست را به تاراج می برند مگر همسر خانم ابتکار نبود که ارتیمکیایدریاچه ارومیه راتجارت می کرد وزیرشاخه هایایشان نیز به وفور نامشان در لیست بالا دیده می شودازموده را ازمودن خطاست از گذشته عبرت بگیرید خانم ابتکار گرچه ازدانشجویان خط امام بودند ولی متاسفانه مورد اعتماد دولت اصلاحات بودواین مملکت هزینه سنگینی به افراطی ها این جناح پرداخت کرده لذا تصدی ایشان برای ریاست سازمان قطعا بصلاح نیست ضمنا بعد ایشان مدیر کل بازرسی ایشان هم به خاطر سرپوش گذاشتن موارد این خانم محترم بازداشت شد

  موافق(0)مخالف(0)
 37. افسانه

  سلام به همه حافظان محیط زیست

  هرکس از ذن خود یارماشود. همه می دانند که برای ریاست سازمان مهمی که باهمه ارگانهای دولتی و مردمی سر و کار داره ،کسی باید بیاید که دارای قدرت اجرایی، سیاسی و علمی و ازهمهمتر اقتصادی داشته باشه و در آخر ، در این شرایط دولتی ، دوستدار محیط زیست باشه.

  که اینجور افراد زیادن!!!

  موافق(0)مخالف(0)
 38. عباس

  8سال عملکرد ایشان درسازمان محیطزیست با خانم ابتکار بسیار درخشان بود بنده اگر خانم ابتکار برایشان مشکلی نباشد بعد از خانم ابتکار آقای سید محمد مجابی را پیشنهاد میدهم

  موافق(0)مخالف(0)
 39. با سلام
  لطفا آقاي فاضل را از ليست خط بزنيد، چون ايشان نحوه برخورد با كار و اداره يك مجموعه را بلد نيستند و با بوجود آمدن چالش كوچكي خودشان را مي بازند و رفتارهاي غير عقلايي از قبيل قهر كردن، فشار آوردن به زيردستان و خرابتر كردن كارها مي كنند. توانايي تصميم گيري سريع و به موقع را ندارد، وظايفش را به كندي انجام مي دهد و يا اصلا انجام نميدهد و چون به همكاران و زير مجموعه خود هميشه بدبين مي باشند اجازه انجام كار و اخذ تصميم به آنها را هم نميدهد.

  موافق(0)مخالف(0)
 40. محمد

  محسن رضایی بهترین گزینه است

  موافق(0)مخالف(0)
 41. سیاوش

  با توجه به سوابق درخشان خانم ابتکار در سازمان محیطزیست به نظر اینجانب ایشان بهترین گزینه می باشد

  موافق(0)مخالف(0)
 42. ghasem

  به جز خانم ابتکار که گزینه مناسبی هستند دکتر مجید مخدوم که از مشاهیر هستند نیز مناسبند که متاسفانه در گزینه ها به ایشون اشاره نشده!!!

  موافق(0)مخالف(0)
 43. محسن

  سلام
  از اینکه نامی از آقای مجید قاسمی فیض آبادی برده نشده خیلی دلگیرک.نامبرده متخصص محیط زیست بوده و از مدیران قوی در این بخش میباشد.

  موافق(0)مخالف(0)
 44. علی

  با سلام
  منم یه چند سالی هست که کار محیط زیستی می کنم و به سازمان رفت آمد دارم. خیلی از اینایی رو که اسم بردین کمو بیش میشناسم اما در اون اندازه ای نه که بخوام برای معاونت ریاست جمهوری نظر بدم. فقط خواستم بگم انشائ الله هر کی انتخاب شد هر چه سریعتر یه فکری برای این دفتر ارزیابی و کمیته ارزیابی محیط زیست بکشه که یکی از مهمترین بخش های سازمانه. چون تصمیمات این بخشه که خیلی از مشکلات فعلی جاهای مختلف کشور رو بوجود آورده. این دفتر شده کاروانسرا تو این یکی دو سال الان جلالوندی سومین مدیریه که بساط پهن کرده. معاونشم که از وقتی یادمه همین دکتر رحمتی بوده به نظرم دیگه تو این پست کپک زده. کسایی که با این بخش رفت و آمد دارن و سروکارداشتن خوب ایشون و سیستم کمیته ارزیابی رو میشناسن.
  فقط هر کی شد رئیس بدونه یه روزه باید بره بهتره با نام نیک بره

  موافق(0)مخالف(0)
 45. با سلام
  آقای درویش بنده دانشجوی رشته محیط زیست هستم و علاقه وافری به محیط زیست اللخصوص حیات وحش دارم و همیشه پیگیر صحبت های شمادر رسانه هاخصوصاٌ برنامه طلوع بودم.
  آقای مهندس بنده خیلی شما رو دوست دارم و از شما الگوی برای پیشرفت و ترقیم در زمینه محیط زیست در ذهنم ساخته ام بنده در حال حاظر مدیر انجمن محیط زیست در دانشگاه پیام نور رودسر می باشم و به دانشجویان قول داده ام که شما رو برای سخنرانی دعوت کنم . آقای درویش چه کتاب هایی رو برای افزایش آگاهی بنده توصیه می کنید؟خیلی دوست دارم اطلاعاتم رو در مورد محیط زیست افزایش دهم .
  در مورد نظر سنجی من شما رو لایق این پست میدونم چون در شما عشق به محیط زیست را میبینم . هستند عزیزان دیگری که لایق این مقامند و صادقانه و عاشقانه برای محیط زیست در نقاط دور کشور تلاش میکنند مانند آقای مهندس بهمن رئیسی ریاست محترم شهرستان رودسر گیلان که بی شک یکی از مسئولان با اخلاق و وفادار به محیط زیست که لطفشون همواره شامل حال بنده بوده وانشا... خواهد بود اما... !
  امیدوارم هواره موفق وسربلند باشید و ما را در این راه ارزشمند و خطیر یاری فرمایید.

  موافق(0)مخالف(0)
 46. حمید

  با سلام/ به نظر من هر کسی که انتخاب شد باید یک اتاق فکر قوی تشکیل دهد و در رآس آن پروفسور کردوانی قرار گیرد . در این سازمان ما در کنار افراد با تجربه افراد با دانش قوی نیاز داریم .

  موافق(0)مخالف(0)
 47. حمید

  با سلام/ به نظر من هر کسی که انتخاب شد باید یک اتاق فکر قوی تشکیل دهد و در رآس آن پروفسور کردوانی قرار گیرد . در این سازمان ما در کنار افراد با تجربه افراد با دانش قوی نیاز داریم .

  موافق(0)مخالف(0)
 48. علی

  سلام دکتر میر محسن حسینی قمی از شاغلین اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی لایق و شایسته این پست هستند

  موافق(0)مخالف(0)
 49. علی قربانی

  دوستان از ماست که بر ماست.محیط زیست ایران در حال حاضر یک فرد کارآمد و مدیر و مدبر می خواهد آقای روحانی با تدبیر وامید آمد ولی محیط زیست درحال حاضر بی تدبیر است. هنوز شعار شایسته سالاری رئیس جمهور در گوش ما طنین انداز است ولی متاسفانه تمامی گزینه های مطرح شده از زبان اطرافیان رئیس جمهورما را در تدبیر به شک می اندازد.امید است در سایه تدبیر آقای روحانی اشخاصی چون دکتر اصغر محمدی فاضل و دکتر ابتکار برای نجات محیط زیست کشور و منطقه انتخاب شوند

  موافق(0)مخالف(0)
 50. دکتر سلطانی نژاد گزینه مناسبی برای این پست می باشد
  نامبرده لیسانس،فوق لیسانس و دکترای تخصصی اش در زمینه حفاظت از محیط زیست است.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید