فرق معصومه ابتکار با همتایان پیشینش!

رأس ساعت 10 صبح فردا – در بیست و یکمین روز از دی ماه 1393 – قرار است نشستی کم‌سابقه در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شود. در این نشست، نمایندگانی از تشکل‌های مردم‌نهاد و متخصصانی که نسبت به انعقاد کل یا بندهایی از تفاهم‌نامه‌ی اخیر با سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای توسعه‌ی گردشگری در جزیره آشوراده مخالف هستند، در تالار اجتماعات معاونت محیط طبیعی گرد خواهند آمد تا به صورت رودررو پاره‌ای از انتقادها و نگرانی‌های خود را با عالی‌ترین مقام حوزه‌ی طبیعی سازمان – آقای دکتر احمدعلی کیخا – مطرح کنند. رخداد فرخنده‌ای که یکی از تفاوت‌های دوران مدیریت معصومه ابتکار را با همتایان پیشینش آشکارا نشان می‌دهد.

    به باور نگارنده، ماجرای آشوراده که بسیاری از آن با عنوان نخستین بحران جدی دوران مدیریت ابتکار در دولت تدبیر و امید یاد می‌کنند که سبب شده تا گروهی از یاران دیروز ایتکار در برابرش صف‌آرایی کنند، می‌تواند به یکی از مهم‌ترین فرازهای ماندگار این دوران جدید بدل شود تا همه دریابند که سهم مردم و نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم‌سازی‌های حوزه‌ی محیط زیست، هرگز با چنین غلظتی پررنگ و قابل احترام در هیچیک از ده دولت پیشین نبوده است؛ الگوی موفقی که می‌تواند یک نمونه‌ی مثالی زدنی از حکمرانی مطلوب هم به شمار آید.

موافق(0)مخالف(0)

۴ Comments

 1. elham

  امیدوارم این فقط یه گردهمایی نمایشی نباشه و نتیجه ش به نجات آشوراده منتهی باشه ... دراینصورت میشه به تفاوتهای اشاره شده ایمان آورد!

  موافق(0)مخالف(0)
 2. امير معتمدي

  البته اين موضوعات ادامه داره.اونجور كه تو برخي اخبار اومده با ساخت سد دالكي هم موافقت كرده اند.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. به الهام: درود بر شما. امیدوارم با پرس و جو از آنهایی که امروز حضور داشتند بتوانید پاسخی درخور برای دل نگرانی تان بیابید. موفق باشید.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. خواننده قدیمی شما

  هیچ فرقی ندارند.
  همان برنامه ها را دنبال می کنند
  فقط طرف باید از جناح خودشان باشد!
  همین!

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید