موج سبز دوم و سپاس از مديران بالاترين

سايت بالاترين يكي از پربيننده ترين سايتهاي فارسي زبان در جهان است.

 

     بايد اعتراف كنم در طول يك هفته‌ي گذشته كه دومين موج سبز وبلاگستان فارسي به همت محسن تيزهوش عزيز در حمايت از افسانه‌اي‌ترين بخش از زيست‌بوم وطن، يعني تالاب‌ها به حركت و غليان درآمد، هيچگاه گمان نمي‌كردم كه هموطنان قلم به دستم در دنياي مجازي اينگونه سخاوتمندانه و مسئوليت‌شناسانه به اين دعوت لبيك گفته و در رساي تالاب‌ها برگي زرين از دفتر مجازي خود را با نواهاي پرندگان و عطر و بوي گلها و سبزينه‌هاي تالابي بيارايند.
     امّا در كمال ناباوري و در عين شعف و شادي بايد اعلام كنم كه اين اتفاق افتاد و در مقطعي از سال كه بسياري از دانشجويان، يعني طيف اصلي مخاطب وبلاگ‌هاي علمي از دنياي اينترنت به دليل روزهاي تعطيلي دانشگاه‌ها دور هستند، استقبال بسيار شايان توجهي از دومين فراخوان سبز به وقوع پيوست و بار ديگر نشان داد كه محيط زيست مي‌رود تا به مقوله‌اي جدي و اثرگذار در بين مردم بدل شود.

 

مهدي، يكي از مديران گرامي و سختكوش بالاترين

    در اين ميان، نبايد از نقش و جايگاه تارنماي پرطرفدار و پربيننده‌ي بالاترين غفلت كرد. به ويژه وقتي دريابيم كه در طول يك هفته‌ي اخير، مديران گرامي اين سايت محبوب، نهايت تلاش و همياري خود را كردند تا موضوع داغ «حمايت وبلاگستان از تالاب‌هاي ايران» – با بيش از ۱۴۰ لينك – همواره در بين يكي از دو لينك پرطرفدار صدر جدول باقي بماند؛ رخدادي كه در طول فعاليت اين سايت، كمتر مشاهده شده يا دست‌كم نگارنده به ياد مي‌آورد.

 

 يكي از لوگوهاي زيباي موج سبز دوم

    به هر حال، در اينجا، فرصت را مغتنم دانسته، ضمن سپاس مجدد از اين همراهي و همدلي ارزشمند، از مديران گرامي بالاترين مي‌خواهم تا درخواست مكرر ديگر دوستان همراه را جدي گرفته و به مقوله‌ي «لينك‌هاي محيط زيستي» با يك موضوع واحد به نام «محيط زيست» برخورد كرده و عنايت كند.

    پژواك‌ها:

    – اگر تالاب ها و بيابان ها نباشند – شبكه خبري برنانيوز

   – اگر تالاب‌ها را از دست دهیم – روزنامه كارگزاران

موافق(0)مخالف(0)

۷ Comments

 1. جناب درویش عزیز درود بر شما
  انصافه وجود اساتیدی چون شما برای محیط زیست این مرز و بوم نعمتی بس بزرگ است
  امیدوارم اهمیت محیط زیست در نزد افکار عمومی بیش از پیش ارتقا یابد که قطعا اینگونه خواهد شد.

  پاسخ:
  جناب اديب سپاسگزار همراهي هايت هستم. اميد كه همه ما قدر اساتيد واقعي اين حوزه، مردان و زناني چون آهنگ كوثر، اسماعيل رهبر، اسماعيل كهرم، هوشنگ ضيايي، سودابه كروري و ... را بدانيم.

  موافق(0)مخالف(0)
 2. سلام استاد.
  از تمامی تلاش های سبزتان در راستای حمایت از تالاب های ایران و همین طور همراه شدتان با این موج سبز تالابی تشکر می کنم.
  موفق باشید/ محسن تیزهوش

  موافق(0)مخالف(0)
 3. درود بر شما

  پیرو مطلب قبلی تان و صحبتهای انجام شده فراخوانی را برای ارائه موضوع برای موج های سبز بعدی نوشتم
  سبز باشید و به امید روزهای بهتر

  موافق(0)مخالف(0)
 4. موج سوم در راه است...

  پاسخ:
  بهتر است براي هر فصل يك موضوع مهم را در قالب موج سبز در فراخوان وبلاگستان شركت دهيم. بنابراين بايد روي موضوع فصل پاييز به جمع بندي رسيد.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. سلام محمد جان
  ایکاش ما انسانها از ماجرای شگفت گاومیشها پند میگرفتیم

  پاسخ:
  سلام بر هرمز عزيز
  واقعاً آرزو مي كنم كه آرزويت تحقق يابد ... اما شايد بد نباشد كه بداني در طول دو روز گذشته و از بين حدود 4 هزار بازديدكننده يادداشت: "از مارمولك ها بياموزيم" فقط 35 نفر حاضر شدند تا آن فيلم گاوميش را ببينند!
  هرمز جان! نمي دانم چرا؟ ولي ما انگار خيلي عجله داريم ...

  موافق(0)مخالف(0)
 6. سلام هفت سال را به مشاهده بیابانهای ایران اختصاص دادم و به ثبت وظبط تنوع زیستی پرداختم اکنون حرفهای بسیار برای گفتن دارم وفیلمهایی برای دیدن.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. برایتان ایمیل زدم. لطفاً با من تماس بگیرید جناب مرادی عزیز.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید