تأخیر در معرفی رییس سازمان حفاظت محیط زیست نشانه چیست؟

    تعلل و تأخیر در انتخاب و معرفی رییس سازمان حفاظت محیط زیست در کابینه یازدهم را باید نشان دغدغه‌مندی رییس جمهور نسبت به حوزه محیط زیست دانست و به فال نیک گرفت و یا آن که شناسه‌ای از بی‌اهمیت بودن این موضوع برشمرد و نگران شد؟! پرسشی که امروز سبب پدیدار شدن تازه ترین یادداشتم در خبرآن لاین شده است …

چرا؟

موافق(0)مخالف(0)

۱۴ Comments

 1. محمودرضا پولادی

  این در حالیست که یکی از پر تنش ترین و مشکل ساز ترین حوزه های مدیریتی کشور در سالهای گذشته حوزه ی محیط زیست و منابع طبیعی کشور بوده که همواره مظلومانه ظعمه خود خواهی و فزون طلبی ما انسانها قرار گرفته است . محیط زیست دریایی - جنگل ها و مراتع و حتی بیابانهای ما دستخوش تجاوز و بی رحمی قرار گرفته اند و آتش سوزی و قطع بی رویه درختان و سومدیریت در بخش منابع آبی کشور و عدم توانایی مدیرت بحران خشکسالی موجب خشکیدن بسیاری از دریاچه ها و تالاب های با ارزش کشورمان شده است به گونه ای که وضعیت کنونی بسیار فاجعه آمیز و نگران کننده است و قطعا می بایست مدیری لایق و کار آمد در راس سازمان حفاظت محیط زیست گمارده شود تا بلکه بتواند تا حدودی این مشکلات را سامان بخشد

  موافق(0)مخالف(0)
 2. محیطبان

  بزرگترین مشکل سازمان محیط زیست حقوق بسیار پائین محیطبانان است با این دریافتی ناچیز چرخ زندگی نمی چرخد اجاره خانه و هزینه تحصیل فرزندان و در کل هزینه های کمرشکن زندگی دیگر رمقی برای محیطبانان نگذاشته است. فردی که رئیس سازمان میشود باید بتواند این مشکل اصلی را حل نماید. شاخص های ذکر شده شما برای ما مطلوبیت چندانی ندارد.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. نرگس روحانی

  معرفی سردار قالیباف برای تصدی این پست یک دهن کجی اشکار برای انتخاب ریاست سازمان حساس محیط زیست بود! اقای روحانی چرا یکی از وعدههای شما که مانیفیست چندین صفحه ای برای محیط زیست داغون ایران بود را ندید گرفتید و از بین انهمه ادمهای موی سپید کرده عرصه طبیعت ایران، باز از مهره های سیاسیون مایه میگذارید؟ مگر این تتمه طبیعت ما چقدر توان برایش مانده تا باز شاهد فرمایشات عجیب و قریب ادم های غیر از افراد محیط زیستی با تدبیر باشد؟ ایا ریاست این سازمان اهمیتسش از انتخاب وزیر بهداشت و درمان کمتر است؟؟ اگر این سازمان به مثابه بسیاری از کشورهای دنیا( 128 از )148 کشور دنیا ساختار وزارتخانه داشت هم اینچنین به ان نگاه می کردید؟ اقای دکتر روحانی نگذارید ابر ناامیدی در ادامه این تاخیر معرفی یک تحصیل کرده محیط زیست با تجربه دامان فعالین محیط زیست از تفکرات شما را بگیرد ؟!!!!!!

  موافق(0)مخالف(0)
 4. حامد-ر

  ضمن سلام‘به نظرم نمی تواند ناشی از دغدغه رئیس جمهور محترم نسبت به محیط زیست باشد.چطور این همه وزیر و معاون در مدت کم انتخاب شدند‘ولی برای محیط زیست فرد شایسته ای پیدا نمیشود؟شاید تا رفع شدن دغدغه رئیس جمهور‘کمی دیر شود.مخصوصا در زمینه مقوله شکار‘که زمان آن در حال فرارسیدن است و هرچه زودتر باید تکلیف شکار مشخص شود.وگرنه با هجومی که دوستان به طبیعت آورده اند و با حرص و ولعی که دارند‘در اندک زمانی فاتحه خیلی از پرندگان را باید خواند.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. پوستچی

  جناب آقای درویش،
  چند روز پیش یادداشتی در مورد شهر قم از شما منتشر شد که بهانه این سوال و جویا شدن نظر شماست.
  آیا وقت آن نرسیده که به جای اجرای طرح های سنگین انتقال آب جهت مصارف خانگی، با تصفیه فاضلاب شهری یک بار برای همیشه این مشکل را حل کنیم؟
  هزینه آن نیز چندین برابر کمتر از احداث تونل و سد خواهد بود و پایداری آن دائمی.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. کاملا با نظرتان موافقم. متاسفانه ما در زمینه اصلاح فرهنگ مصرف و شیوه های بازچرخانی آب بسیار ضعیف عمل کرده ایم.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. با عنوان ثبت تصویر پلنگ ایرانی برای اولین بار در تاریخ منطقه حفاظت شده هفتاد قله به روزم

  موافق(0)مخالف(0)
 8. امبر

  با نفوذ ترین فرد محیط زیستی خانم ابتکار است که جزو بهترین گزینه ها برای این سازمان است.درمورد بقیه کابینه نیز اقای چیت چیان توجه خاصی به انرژی های نو وتوسعه پایدار محیط زیست ومدیریت غیر سازه ای دارند که می تواند کمکی به محیط زیست کشورمان در دست یابی به توسعه پایدار باشد.نظر شما اقای درویش در اینباره چیست؟

  موافق(0)مخالف(0)
 9. حسین

  ضمن سلام و دوری غم ها
  بنظر محیط زیست خود باید ممکنات را امکان شود . نیست جلوه مشابه و قرین اش ،پس نیکان و آموزگاران لطیف چون شما خوب تعریف سازمان و رییسش می کنید.مشخص است تاثیر جهانی این اراده در قالب همسانی حرکت ،جاده تاریخ را خرم و مرس سیاست مرزها را وارسته و گزارش به جهات،مبین بایدهای فرازمانی می کند.تلاش استوار بر وجدان طبیعی خانم ابتکار در شورا دیده شد،آگاهی تراویده از بطن آفریدگار مایه جوشش سرزمین باد !

  موافق(0)مخالف(0)
 10. امیر

  هر چند خانم ابتکار بین این ها بهترین فرد و برنده ی نظرسنجی بود.ولی اقای درویش خود شما نیز همانطور که در نظرسنجی دیده اید گزینه خیلی از طبیعت دوستان وفعالین هستید.چراکه هم حساسیت دارید هم اطلاعات وشجاعت.اصلا چرا محمد درویش نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 11. امیر

  به غیر از گزینه های مطرح شده در نظرسنجی و سایت های مختلف محمد درویش پیشنهاد بسیاری از فعالین و طبیعت دوستان است .چراکه هم حساسیت دارد هم اطلاعات وشجاعت.اصلا چرا محمد درویش نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 12. حمید

  لطفا مطلب زیر را در سایت مورد نظر مطالعه کنید
  http://www.shenidi.com/3722012---%D9%85%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D9%87%D8%A7%D8%B4%D9%85%DB%8C-%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B4%D9%87%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%AD%DB%8C%D8%B7-%D8%B2%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F
  حالا بعد از خواندن این متن چند سوال پیش می آید .1-آیا واقعا شهرداری تهران مسئولیتی مهم تر از معاون رییس جمهور ورییس سازمان محیط زیست است؟دومین سوال مربوط به سوال بسیاری از فعالین واقای درویش است که علت تاخیر در معرفی رییس سازمان محیط زیست چیست؟ ایا علتی است مثل علتی که این سایت مطرح کرده یا علتی است که اقای کهرم در مصاحبه با فرهیختگان گفتند(http://www.farheekhtegan.ir/userfiles/file/1392-05/pdf05-30/page05.pdf )یا همان علتی است که اقای درویش مطرح کرده؟

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید