فردا «خشكسالي»مركز توجه خواهد بود!

آيا خشكسالي بايد هميشه بحران آفرين باشد؟!

    به همت جامعه‌ي مهندسين مشاور ايران، از ساعت 8:30 صبح فردا، 22 مردادماه 1387، نشستي تخصصي با حضور جمعي از متخصصان كشور در حوزه‌ي كشاورزي، آب و محيط زيست برگزار مي‌شود.

    يادمان باشد:
    خشكسالي، طبيعي‌ترين و عيني‌ترين شناسه‌اي است كه مي‌تواند در كشوري با ميانگين بارندگي كمتر از 250 ميلي‌متر در سال و تبخير و تعرق بالاي 2 هزار ميلي‌متر در سال رخ دهد؛ كشوري كه افزون بر 7/89 درصد از وسعتش در قلمرو سرزمين‌هاي خشك  قرار گرفته و در كمربند تابش خورشيدي (عرض جغرافيايي 35 درجه‌ي شمالي) مستقر شده است.
    با اين وجود و به رغم چنين حقايق انكارناپذيري، چرا همچنان كابوس خسارت‌هاي خشكسالي در نظام مديريت كشور دست بالا را داشته و بيشترين ضررهاي مادي و معنوي را به زيرساخت‌هاي بخش كشاورزي و دام وارد مي‌سازد؟ و چرا هنوز كه هنوز است، نتوانسته‌ايم اين واقعيت و قانون طبيعي را شناخته و چيدمان توسعه‌ي خويش را با لحاظ توانمندي‌هاي بوم‌شناختي سرزمين مادري از نو تعريف و به اجرا درآوريم؟

    از جمله سخنرانان نشست فردا مي‌توان به دکتر علي محمد نوريان، دکتر فريد اجلالي، عليرضا دايمي، مهندس احمد آل ياسين، دکتر محمدرضا عسکري، مهندس ناصر مقدسي، مهندس محمد حسين شريعتمدار، مهندس عباس کشاورز، مهندس نگهدار اسکندري، مهندس کيامرز قاسمي زانيالي و مهندس شهرام کاشاني اشاره كرد.
    براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانيد به درگاه جامعه‌‌ي مهندسين مشاور ايران مراجعه فرماييد.

موافق(0)مخالف(0)

۳ Comments

  1. با همه احوال چه تصویرهای زیبایی.
    در بلاگ نیوز لینک شد.

    موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید