مسافري از سوئد و جهان گرمايي!

 

چهره مناطق اطراف گوتنبرگ در فوريه ۲۰۰۸ … همان طور كه مي بينيد مقدار برف به مراتب كمتر از ايران است! - عكس ها از دكتر حسن روحي پورفوريه ۲۰۰۸ - سوئد در گرمترين زمستان خود!بر روي عكسها كليك كنيد تا آنها را در ابعاد بزرگتري ببينيد

سوئد‌ي‌ها گرم‌ترين زمستان خود را سپري مي‌كنند!

همكار عزيزم، دكتر حسن روحي پور، امروز از سفري كاري از بندر گوتنبرگ سوئد برگشته بود و مهمترين حرفش، گرم‌تر بودن هوا در سوئد نسبت به تهران است! به نحوي كه خود سوئدي‌ها نيز از اين بابت حيرت‌زده شده‌اند. ايشان گفتند: در طول سه هفته‌اي كه در آن كشور بودند، فقط يك روز دما يك درجه زير صفر رفت. تصاويري نيز كه از اين كشور شمالي اروپا و نزديك قطب مي‌بينيد، همين بيان را تأييد مي‌كند.

سبزينه در زمستان سوئد!بندر گوتنبرگ - ۴ فوريه ۲۰۰۸

جالب اينكه همزمان با حضور ايشان، ال گور نيز براي دريافت جايزه‌اي ويژه از دانشگاه گوتنبرگ وارد اين بندر شده بود و در يك ورزشگاه بزرگ نيز سخنراني داشت كه البته بليط 40 دلاري اين سخنراني به دست ايشان نرسيد و ظرفيت‌ها تكميل شده بود!

بر روي عكس كليك كنيدعكسها از دكتر حسن روحي پور

تصورش را بكنيد، چنين رخدادي بخواهد در تهران تكرار شود و براي استماع يك سخنراني در باره «جهان‌گرمايي» استقبال چنان شديد باشد كه بليط‌هاي ورزشگاه يكصدهزارنفري آزادي به اتمام رسيده و ورزشگاه جوابگوي سيل علاقه‌مندان به محيط زيست نباشد!
فردا (چهارشنبه، 17 بهمن ماه 86) در صفحه 12 روزنامه جام جم، يادداشتي با عنوان: «اين ديگر چه زمستاني است» منتشر خواهم كرد كه در مورد همين جابجايي عجيب زمستان در مرزهاي كمتر و بيشتر از 35 درجه عرض جغرافيايي است.

موافق(0)مخالف(0)

۶ Comments

 1. جناب درویش

  در بستون هم وضع همینطور است همچنان که می دانید شهر بستون یکی از شهرهای به نسبت سرد آمریکاست و حدافل زمستانهای سختی دارد. سال گذشته رودخانه چارلزاز نیمه پاییز یخ زد و تا عید نوروز یخ زده بود. امسال چند باری سطح رودخانه یخ زده ولی هرگز مثل سال گذشته نبوده است. یعنی ما هیج وقت امسال جرات نکردیم به روی یخ رودخانه برویم درحالی که سال گذشته روی یخ برای ساعت ها راه می رفتیم. امروز هوا 4 درجه سانتیگراد است که این هم عجیب است سال گذشته بیشتر اوقات 15 -20 درجه سانتیگراد زیر صفر بود. الان باران می بارد در حالی که اصلا سابقه نداشته در وسط زمستان دربستون باران ببارد. خلاصه عجب زمستان عجیبی است این زمستان .

  موافق(0)مخالف(0)
 2. موفق باشید

  موافق(0)مخالف(0)
 3. بهار

  با سلام
  بی ربط با این پست شماست اما جهت آشنایی بیشتر با رییس سازمان حفاظت محیط زیست ایران این مصاحبه را بخوانید:
  http://www.asriran.com/view.php?id=34515

  موافق(0)مخالف(0)
 4. جواد

  سلام خسته نباشید لطفادر موردبیابان و ویژگی ها و موجودات ان توضیح بدهید ممنون

  موافق(0)مخالف(0)
 5. معین

  من همه ی اهالی شهر گوتنبرگ و شهرستانهای اطرافشو دوست دارم
  همین
  مخصوصا" اونایی رو که اسمشون نادیاست رو از همه بیشتر دوست دارم

  موافق(0)مخالف(0)
 6. معین جون

  لطفا" درباره شهرستانهای اطراف شهر گوتنبرگ هم یه اطلاعاتی به من بدین
  مپلا" اسامیشون رو بگین

  engineer.0098@yahoo.com

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید