در عصر پرتقالي، حال زمين همچنان خوب نيست!

    گروه جوان و فرهنگ در راديو جوان، مدتي است كه بعدازطهرها ( از ساعت 15 الي 17)، برنامه‌اي را بر روي آنتن مي‌فرستد به نام عصر پرتقالي. برنامه‌اي كه بيش از همه، حاصل تلاش پروين شريف‌زاده در مقام تهيه‌كننده، مهدي شاه‌رضايي در مقام سردبير و مهران دوستي در مقام گوينده است. يكي از بخش‌هاي هميشگي عصر پرتقالي، كه پيش‌تر هم در برنامه‌ي «نشاني» پخش مي‌شد، موضوعي محيط زيستي دارد با عنوان: «حال زمين خوب نيست»، آيتمي كه چند سال است از راديو پخش مي‌شود و نگارنده هم با آن همكاري دارد.
    اين هفته نيز تازه‌ترين و بحث‌برانگيزترين رخدادهاي محيط زيستي ايران و جهان را مي‌توانيد در «حال زمين خوب نيست» پي بگيريد، از ماجراي تجاوز و تصرف به عرصه‌هاي منابع طبيعي كه سالانه شتاب مي‌گيرد تا قاچاق چوب و …
    اميدوارم كه اين كوشش‌ها و فرهنگ‌سازي‌ها به كاهش وخامت حال زمين كمك كند. هرچند مي‌دانم و مي‌دانيم كه حال زمين به اين آساني‌ها خوب نخواهد شد!

موافق(0)مخالف(0)

۱۲ Comments

 1. شقایق

  به امید بهبودی زمین...

  موفق باشید بیش از پیش.

  موافق(0)مخالف(0)
 2. سپاسگزارم ...

  موافق(0)مخالف(0)
 3. محمد عزیز و پرتلاش
  چه حیف که این جور برنامه ها در انبوه برنامه های سفارشی و بی بنیاد گم شده اند .

  موافق(0)مخالف(0)
 4. مي فهمم كه چه مي گويي رگبار عزيز ... مي فهمم برادر من ...

  موافق(0)مخالف(0)
 5. من جزو شنوندگان پرو پا قرص اين برنامه هستم (شايد هم كمي توفيق اجباري باشد كه همان موقع بايد بروم دنبال صدرا) ولي واقعا لذت مي برم. راستي مي دوني صدرا مهندس درويش را از طريق اين برنامه مي شناسه؟

  پاسخ:

  چه خبر خوبي بود ... صدراي دوست داشتني را ببوس ...

  موافق(0)مخالف(0)
 6. دست مريزاد همگن عزيز
  اگه دستت به اون بالاها بند است بفرماييد برابر برداشت مجاز از جنگلها(5 ميليون متر مكعب چوب) يه خورده بيشتر(6 م متر مكعب) قاچاق ميشه.يه فكري بايد سازمان واسه اين كار بكنه.
  مهرداد پرس

  پاسخ:

  در مورد اين خبر، اطلاعات مستندي هم داري؟

  موافق(0)مخالف(0)
 7. در ژاسخ به کامنتت :‌
  راستش من تا الان به این چیزها (بیوریتمولوژی)فکر نکرده بودم ووارد هم نیستم . برات امکان داره که یه منبع معتبر علمی ای بهم معرفی کنی ؟

  موافق(0)مخالف(0)
 8. بچه هاي دانشگاه شريف - گروه مهندسي صنايع - بر روي اين موضوع زياد كار كرده اند و پايان نامه هاي متعددي هم در داخل و خارج كشور در باره آن وجود دارد. فقط كافي است يك سرچ كوچولو در گوگل كني تا از تعجب خشكت بزند!

  موافق(0)مخالف(0)
 9. محمد جان زندگی طاقت فرسای مردم در روستاها و شهرستان هاست که بد فرم با جنگل و زمین گره خورده و ای کاش جامعه هدف اینگونه برنامه ها فقط مردم پایتخت نشین نبود، نه؟

  موافق(0)مخالف(0)
 10. هومان جان: اما رادیو جوان تقریبن در تمام ایران شنیده می شود! از جمله در بام ایران!!

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید