نظرسنجی برای انتخاب رییس سازمان حفاظت محیط زیست
در آستانه آغاز به کار دولت یازدهم، موج و شور و هیجان و امید فراوانی در بین نمایندگان جوامع مدنی و تشکل‌های تخصصی و مردم‌نهاد بوجود آمده تا به سهم خویش هم مطالبات‌شان را به گوش حسن روحانی و تیم مشاورین‌شان در کابینه تدبیر و امید برسانند و هم گزینه‌های خود را در پی فراخوان ایشان به جمع‌آوری نظرات همه‌ی گرایش‌های فکری و تخصصی موجود در باره بهترین و مناسب‌ترین گزینه در تکمیل افراد کابینه یازدهم ارایه دهند. نگارنده هم در این روزها مرتب در نشست‌های متعدد با حضور تشکل‌ها و متخصصان گوناگون شرکت دارد که جملگی خواهان طرح مطالبات و گزینه‌های مد نظرشان در حوزه محیط زیست هستند.
چنین است که اینک از شما دوستداران و فعالان و کارشناسان حوزه محیط زیست هم می‌خواهم تا از بین ۹ گزینه مندرج در این نظرسنجی – که به ترتیب حروف الفبا مرتب شده‌اند – فرد شماره یک ساختمان پردیسان را انتخاب کنید. البته اگر هیچیک از این افراد مد نظرتان نیستند، می‌توانید با درج کامنت در زیر همین پست، فرد مورد نظرتان را معرفی فرمایید تا در نهایت، نظرات در اختیار تیم مشاوران رییس جمهور منتخب قرار گیرد.
به امید آغاز فصلی نو و پرنشاط در حوزه زیست بوم ایران.

موافق(۱)مخالف(۰)

۱۸۳ Comments

 1. افشین دانه کار

  با سلام
  اینجانب بعنوان عضو هیات علمی دانشگاه و کارشناس برجسته و مجرب محیط زیست در کشورآمادگی خودم را برای در دست گرفتن سکان این کشتی به گل نشسته اعلام می دارم.از نظر من باید شخصی دلسوز و آگاه سکاندار این سازمان باشد که این شرایط را در خود می بینم
  سربلند باشید

  موافق(۰)مخالف(۱)
 2. علی

  به نظر بنده دکتر میرمحسن حسینی قمی بهترین گزینه برای سکانداری سازمان محیط زیست می بشد چون بنده شناختی که با این فرد دارم لایق و شایسته این پست هستند و اکثر کارمنان سازمان این فرد را میشناسند

  موافق(۰)مخالف(۱)
 3. سیما

  واقعا مسئله محیط زیست با اهمیت است من سالی چند بار از ایران خارج میشم به نظرم جذابترین چیزی که ایرونیها را اگر توانایی داشته باشند به سفر یا اقامت در کشورهای دیگه جذب میکنه آسمان آبی و هوای پاک و احساس امنیت از سرطان ناشی از پارازیتو آلاینده های ناسالم است چون آبی آسمان و هوای پاک حق همه بچه ها و بزرگترهاست زیبایی و سلامت محیط زندگی کاریه که همه دولتها برای شهرونداشون تامین میکنن چرا ما باید از اول صبح فقط رنگ دود و تیرگی سیمان خاکستری پلهای شهر را ببینیم و تاشب در معرض ترافیک و آلودگی و پارازیت باشیم باور کنین سلامتی خانواده های همه مردم حتی مدیران و روسای این مرزو بوم در خطره ما برای سازمان محیط زیست یک رئیس نمی خواهیم که چند تا مصوبه بی بخار و بدون پشتوانه صادر کنه ! بلکه هیئت دولت یک کارگروه فنی زیست محیطی نیاز داره که بجای تامین حقوق و اعتبار یک سازمان عریض و طویل منابع تامین حمل و نقل عمومی را به یکباره تامین کنه ( کشورهای پاک بخش خصوصی را تقویت کردن برای حمل و نقل مینی بوسی شیک و ارزان و سروقت ، تردد خودروهای شخصی و پارک کردن را به شدت محدود کنه ، روی پارازیت و آثار منفی اون قدرت نظارتی داشته باشه و فضای سبز را تقویت و فضاهای سیمانی و سیاه را کاهش بده و اتفاقا قیمت بنزین را به حدی بالا ببره که مردم عادی ترجیح بدن از همون مینی بوسهای ویژه ارزون و مترو استفاده کنن ، ونهای شهری و اتوبوسهای موجود ما هم آلوده اند هم به شدت آلاینده و فرسوده خوب مشوقهای بخش خصوصی این مشکل را حل می کنه نباید مالک همه چیز دولت باشه ضمنا خیابونگردی جوونا با ماشین را با یک سیاست درست فرهنگی نه زورکاری جایگزین کنه خلاصه به نظر ما محیط زیست جنگل شمال و دریاچه و همه اینا هست اما چیزی که هر روز داره طول عمر همه ما را کم میکنه و مارا گریبانگیر سرطانها و امراضی میکنه که آقای احسان علیخانی در ماه عسل معرفیشون می کنه آلودگی هوای شهرهای ایرانه که هیچکس غیر از اندازه گیری و علمک کاری براش نمی کنه حالا به نظر شما رئیس بی یال و دم و اشکم می خواهیم چه کنیم؟!

  موافق(۰)مخالف(۰)
 4. محمد

  با سلام
  به نظر بنده یکی از بهترین گزینه ها برای ریاست سازمان محیط زیست آقای دکتر علی سلاجقه عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران هست. که انسانی عالم، دانشمند، مومن، با اخلاق و با تجربه هستندکه سابقه معاوت در سازمان محیط زست را هم داشتند. همچنین ریاست سازمان جنگل ها و مراتع را نیز در کارنامه خود دارد و تنها بخاطر عشق به منابع طبیعی و کشور سمت خود را به تشنگان قدرت بخشیدند و به هر حال در مقابل بسیاری از تخریب ها ایستادگی کردند. محیط زیست چنین شخصی را نیاز دارد

  موافق(۰)مخالف(۱)
 5. سعید

  اقای سلاجقه برای سازمان جنگل ها خوب است ولی برای محیط زیست نه

  موافق(۰)مخالف(۰)
 6. www.payeshgar.blogfa.com
  صابر تقی پور

  به نظر من باید کسی بیاد که قدرت داشته باشه تابتونه در برابر سیاست های کلانی که محیط زیست و منابع طبیعی را نادیده میگیرن مقاومت کنه ، زمینه ادغام سازمان جنگل ها ، موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع و سازمان حفاظت محیط زیستو فراهم کنه تا یک بخش مدیریتی و نظارتی مستقل مقتدر و کارا در جهت رفع بحران ها و پیامد های زیست محیطی باشه.

  موافق(۰)مخالف(۰)
 7. مدیر باید مهارت های زیادی داشته باشد .کسی که دانش محیط زیست دارد دال بر خوب مدیر بودن آن نیست.
  یک مدیر باید سه مهارت را در خود داشته باشد .
  ۱- مهارت فنی : توانایی به کا بردن دانش ، روش ها با استفاده از تجربه ،تحصیل و کارورزی
  ۲- مهارت انسانی : توانایی و قدرت تشخیص و همین طور ایجاد انگیزش در زیر مجموعه
  ۳- مهارت ادراکی: توانایی پیچیدگی های کل سازمان

  موافق(۰)مخالف(۰)
 8. دوستدار محیط زیست

  باید سوره فاتحه را برای محیط زیست کشور و مملکت بی سر و سامان آن خواند . مملکتی که در آن محیط زیست ( و یا هر ارگانی شبیه آن ) جایگاهی برای نون دونی و بنگاه معاملاتی مجموعه افرادی که پست ریاست را می گیرند در آمده ، چه انتظاری از بهبودی وضعیت اسف بار آن باید داشت . به نظرم سازمان جهانی ، باید و باید مسئولین و ریاست سازمان محیط زیست ایران را به خاطر نابودی محیط زیست خود، به صلابه بکشند .

  موافق(۰)مخالف(۰)
 9. آرش

  باسلام
  آقا یدکتر محرم نژاد می توانند فرد لایقی برای تصدی این پست باشند.

  موافق(۰)مخالف(۲)
 10. افشین دانه کار

  با عرض احترام و ادب. مطلب انتشار یافته به نا م اینجانب در اول شهریور ماه کذب است و گفته یا نظر اینجان نیست. پسندیده است پیش از انتشار آرأ صحت آن ارزیابی شود تا آبرو و اعتبار افراد به بازی گرفته نشود. پاینده باشید

  موافق(۱)مخالف(۰)
 11. درود بر دکتر دانه کار عزیز ...
  فرد قبلی که با نام شما کامنت نهاده بود، از ایمیل دانشگاهی تان - adanehkar@ut.ac.ir - ظاهراً استفاده کرده بود و برای همین تصور کردم که صحیح است. به هر حال از آنجا که تلفنی از شما نداشتم و در آن کامنت هم به کسی توهین نشده بود، آن را تأیید کردم.
  سرفراز باشید.

  موافق(۱)مخالف(۰)
 12. فاطمه

  یک پیشنهاد
  آقای دکتر روحانی عزیز، خودشان راساً این سازمان را هدایت کنند؛ اما در معاونت های انسانی، محیط طبیعی و ... از تیم های قوی چند نفره و یا کمیته های مشورتی با حضور اساتید و صاحبنظران حوزه محیط زیست بهره واقعی واقعی بگیرند... وضعیت محیط زیست کشورمان روز به روز نگران کننده تر میشود اما همه ی ما فعالان و دوستداران محیط زیست به نوعی خود را درگیر هواداری های بی مورد از اشخاص بجای خود محترمی میکنیم که فردای معارفه دیگر نه ما را میشناسند نه کشور ایران وطبیعت زیبایش که دارد روز به روز کم رنگ تر میشود...
  *واقعی یعنی واقعی (غیر نمادین و غیر نمایشی)
  باور کنید ما و پیکر بی رمق محیط زیست کشور خسته هستیم از نمایش این تراژدی های تکراری؛ آقای دکتر روحانی لطفاً محیط زیست را قلباً باور کنید... جای دوری نخواهد رفت...

  موافق(۰)مخالف(۰)
 13. محیط زیست

  وای ، باز هم یک زن ( نیره خوش خلق سیما ) از بیرون می خواد بر پیکره بی جان محیط زیست نیشتر بزند .
  اون مردهایش که محمدی زاده باشه ، جز دزدی ، عرضه هیچ کاری را نداشته اند ، چه برسه به این گزینه .
  آدم از خودش سئوال می کنه ، واقعاً درداخل پیکره محیط زیست آدمی وجود نداره که یکی دیگه از بیرون می خواد گزینه ریاست سازمان را به عهده بگیره .
  ( البته و صد جای تاسف بعضی از مدیران کل هم کلا و ذاتاً محیط زیستی نیستند . وقتی مدیر کل استان تهران ، آقای اشرفی پور طرحش برای کاهش آلودگی تهران اینه که سطح تهران آب پاشی بشه ، دیگه باید دو دوست را باید روی سر مان بذاریم و واویلا بگیم برای محیط زیست این  کشور )

  موافق(۲)مخالف(۰)
 14. A-D

  خدا رحم کند به محیط زیست کشور و پرسنل آن سازمان در هر دوره هر زمان که عزیزان وقت کنند و از کارهای دیگر فارغ شوند یه فکری به ناچار برای سازمان محیط زیست می کنند. نباید این سازمان این گونه به حاشیه برود هر چند یک از دلایل مهم آن عدم کفایت روسای چند دوره پیشین می باشد. اما بنابه فرمایشات رهبر معظم انقلاب مسئله محیط زیست مسئله حیاتی است نه تجملاتی و باید در اولویت قرار بگیرد حال آنکه متاسفانه این گونه نیست.انتخاب روسای آن هم همیشه بر اساس رای زنی های خارج از بحث کارشناسی و تخصصی بوده و بیشتر جنبه سیاسی داشته حال آنکه این سازمان اصلا سیاسی نمی باشد. انشاء ا... هر چه زودتر رئیس جمهور محبوب و مردمی فکری اسای به حال محیط زیست و سازمان محیط زیست بکند. در بین گزینه ها بعد از ابتکار که چند صباحی ریاست سازمان را داشته و از گزینه های قبل و بعد خوذد بهتر بوده ارجح است یک نفر محیط زیستی با سابقه عملکردی خوب و اندیشه های محیط زیستی انشاء ا... انتخاب شود.

  موافق(۱)مخالف(۰)
 15. امير

  بنظر من دکتر حیدر زاده ٨ ساله رئیس ستاد محیط زیست تهران هستند.

  موافق(۱)مخالف(۰)
 16. لطفا به سایت من مراجعه کنید و مطالب ان در انتخاب فرد مسئول برای ریاست سازمان استفاده کنید

  موافق(۰)مخالف(۰)
 17. محسن مروج فرشی

  بنام خدا
  با سلامو احترام
  اینجانب۱ به ترتیب:۱- سر کار خانم دکتر رهیده استاد بیوشیمیست یکی از دانشگاههای تهران ( همسر مرحوم دکتر حسن حبیبی معاون اول فقید ریاست جمهوردر دوران سازندگی و دوره اول اصلاحات) ۲- جناب آقای مهندس غلامرضا آقازاده که در سمتهای معاون اجرائی رئیس جمهور به نظام جمهری اسلامی خدمت نموده اند و همچنین از آنجا که ایشان سالها وزیر نفت و رئیس سازمان انرژی اتمی بوده وبدین واسطه نسبت به اثار تخریبی انرژیهای فسیلی وهسته ای به محیط زیست شناخت کسب نموده است را به ترتیب برای تصدی پست خطیر ریاست سازمان محیط زیست جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد می نمایم
  با احترام مجدد و آرزوی موفقیت برای رئیس جمهور وهمکاران

  موافق(۰)مخالف(۰)
 18. حمیدرضا علیزاده، دانشجوی دکتری آلودگی محیط زیست و عضو هیات علمی موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور

  به نظر بنده اگر قرار باشد فردی دلسوز و با سابقه و موثر در عرصه محیط زیست ایران انتخاب شود، آقای مهندس محمد درویش گزینه ایده آل برای پست ریاست سازمان حفاظت محیط زیست هستند.
  سازمان حفاظت محیط زیست نیاز به یک خانه تکانی و تحول دارد که الزاما این کار از عهده افراد شاغل در درون آن سازمان ممکن است بر نیاید و مفید خواهد بود که فردی آشنا به منابع طبیعی ایران سکان این سازمان مهم را به دست بگیرد. فرد منتخب اگر رویکرد اکوسیستمی به منابع طبیعی و محیط زیست نداشته باشد، نباید انتظار داشت اتفاق مبارکی در دریاچه اورمیه بیفتد یا سرنوشت بهتری در انتظار منابع آبی فراموش شده ایران باشد ، گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر زیر چتر حمایتی قرار بگیرند، مدیریت پسماند در حداقل های قوانین جاری شکل بگیرد و همه جانبه نگری و توسعه پایدار از عبارت های نوشتاری به عملیات اجرایی بدل شوند.

  موافق(۲)مخالف(۱)
 19. سلام به همه محیط زیستی ها
  منم دانشجوی آموزشکده بودم.الان ارشد امایشم و یک محیط بان.از دوستان خوبم انتظار این بد لحنی ها رو نداشتم.ما همه ایرانی هستیم و دلمون برا ایران،مردم،طبیعت و جانوراش میسوزه.من تو سالای تحصیلم با اساتید مختلفی برخورد داشتم.از این میون دل فاضل بیشتر از همه با محیط زیست بود.ضمنا الان یه پدر نمیتونه از پس کارای بچش بر بیاد و کاراش رو کنترل کنه.بی انصافیه هر اتفاقی که برا محیط زیست میوفته رو به پای ریسش نوشت.بیایم بحث جو سیاسی مملکتمونم در نظر بگیریم بعد درباره آدما قضاوت کنیم.از آقای درویش هم بخاطر ایجاد این محیط هم اندیشی تشکر میکنم.

  موافق(۲)مخالف(۰)
 20. شاهین

  من به دکتر فاضل رای میدم چون از بین افرادی که معرفی شدند از دیگران بیشتر با حال و روز محیط زیست بویژه حیات وحش کشور آگاهی دارند.
  البته ای کاش نام افراد و متخصصین برجسته محیط زیست مانند دکتر بهرام کیابی ، دکتر اسماعیل کهرم ، دکتر وهاب زاده ، مهندس هوشنگ ضیایی ، مهندس جورابچیان و... هم در این لیست بود

  موافق(۲)مخالف(۱)
 21. به نظر من محیط زیست میتونه از زیر نظر دولت در بیاد و بصورت مردم نهاد بر اساس قوانیین مصوب مجلس عمل کنه ساختارش هم بصورت شورای عالی باشه زیر نظر مجلس تا این محیط زیست و منابع طبیعی ما دست این دولتمردان و سیاست مداران و طرفداران رشد اقتصادی صرف هستند وضعیت خوبی نخواهیم داشت ، این خانه از بنیان خراب است ،طرح دیگری باید...
  حالا این وسط فکر کنیم ابتکار شد رئیس مثلا چه ابتکاری به خرج خواهد داد!؟

  موافق(۰)مخالف(۰)
 22. هاني

  آقای حجت

  موافق(۰)مخالف(۰)
 23. افراد درون سازمان

  آقای علیزاده با سلام به اطلاع جناب عالی می رساند افراد درون سازمان معتقدند یکی از مشکلات واقعی بکاری گیری افراد از خارج سازمان با گرایش های غیر مرتبط به عنوان رئیس سازمان می باشد که فقط گاهی باد محیط زیست از کنار شان رد شده است آنها نیز بعد از طی نمودن دوره کار آموزی خود با تغییر رئیس جمهور برکنار می شوند که کاش بر سر پست خود بماند چراکه حداقل دوره کارآموزی خود را طی نموده اند متاسفانه آقای دکتر روحانی نیز در خصوص سازمان محیط زیست بی اهمیت می باشد و آنرا در حاشیه نگه داشته و مانند ریئس جمهور های قبلی فکر می کند ضمنا حقوق دریافتی پرسنل با سابقه بالای ۲۰ سال و مدارک تحصیلی دکترا و فوق لیسانس از کارگر افغانی نیز کمتر است.

  موافق(۱)مخالف(۰)
 24. علي اكبر حسني

  به نظر من آقای دکتر شاعری قائم مقام کنونی سازمان یک مدیر مجرب و متعهد بوده و خدمات ارزشمندی تا کنون به حفاظت محیط زیست داشته اند. بهترین گزینه برای ریاست سازمان حفاظت محیط زیست می باشند.

  موافق(۰)مخالف(۱)
 25. دانشجوي محيط زيست

  آقای دکتر محرم نژاد یکی از اساتید خبره و معاون اسبق سازمان محیط زیست بهترین گزینه است

  موافق(۰)مخالف(۲)
 26. حمیدرضا علیزاده، دانشجوی دکتری آلودگی محیط زیست

  ضمن عرض تبریک به سرکار خانم دکتر ابتکار امیدواریم به انتظارات ملت ایران از سازمان حفاظت محیط زیست برای حفاظت محیط زیست اهمیت داده شود. آرزو این است که مدیران آن سازمان در تمامی سطوح و البته تمامی شاغلین در این سازمان بزرگ همسو با اهداف عالی دولت تدبیر و امید در عملکردشان نشان دهند که محیط زیت عبارت لوکس و زینتی نیست و سلامت جامعه ایرانی و اقتصاد کشور و اقتدار ملی در گرو حفاظت محیط زیست است.

  موافق(۰)مخالف(۰)
 27. كارشناس محيط زيست

  با عرض تبریک به خانم دکتر ابتکار، با توجه به حساسیت ایشان به مسائل زیست محیطی که در جلسات شورای شهر بخصوص در خصوص پسماند بیمارستانی مشهود بوده است انشاله وضعیت محیط زیست رو به بهبود باشد که حتما این چنین خواهد بود.

  موافق(۰)مخالف(۰)
 28. لطفا از وبسایت زیست محیطی www.yarabumco.ir دیدن نمایید!خواندنی است!از ما گفتن!

  موافق(۰)مخالف(۰)
 29. مریم

  سلام به همه
  چراابتکار این همه رأی آورده؟؟؟!!! آشوراده که در دوره ایشون داره برای تخریب تقدیم میشه! کدوم ازین آقایون مدرک مرتبط با محیط زیست دارن؟؟ رأی ندید به هیچکدومشون....آقای روحانی اگه محیط زیست واقا واستون مهمه یه دلسوز مثل آقای فیروز رو واسه سازمان محیط زیست انتخاب کنید...

  موافق(۰)مخالف(۰)
 30. علی طیب نیا

  کی میخواد معضل کنونی گرد و غبار در غرب کشور رو حل کنه؟؟؟؟؟؟کی ب داد ما مردم میرسه ک هرروز داریم بجای هوای سالم ک پیش پا افتاده ترین حقمونه گرد و غبار استنشاق کنیم؟؟؟؟کی هست ؟کی مسئولشه؟؟توه ادمین سایت اجازه درج انتقادات رو داری؟؟؟ رسالتت چیه؟؟؟خفقان کردن دیدگاه ها؟من جئانی ۲۴ ساله هستم و ساکن شهر کرمانشاه و دچار مشکل ریوی شدم و خدا میدانه ک چ بلایی سرم داره میاد.درد بیکاری و عدم امکانات و فقر از یه طرف درد نبود تن و هوایی سالم برای نفس کشیدن نفسم رو گرفته........

  موافق(۰)مخالف(۰)
 31. در پی سانحه اتش سوزی جنگل های عروس زاگرس ایلام.....
  برای ادامه خبر دیدن فرمالیید

  موافق(۰)مخالف(۰)
 32. کارمند محیط زیست

  باسلام اگر بدونن کارمندان محیط زیست چقدر حقوق میگیرن دلتون کباب میشه بخدا وسخت ترین کار وبدترین کار رو داریم

  موافق(۰)مخالف(۰)
 33. رضا علیزاده

  با سلام‌ خدمت همه متخصصین و دوستداران محیط زیست در همه جای دنیا.خواهشم از عزیزان آن است که تخصص گرایی در وهله نخست به این معنا که حتما فرد متخب در رشته محیط زیست تحصیلات عالیه داشته باشد.دوم اینکه حتما فرد منتخب پویایی و نشاط لازم را جهت مدیریت یک سازمان بزرگ تخصصی و انتخاب تیم قوی متخصص داشته باشد.سوم اینکه سازمان محیط زیست را لااقل بسیار اولی تر از شهرداری تهران بدانیم چراکه وسعت کار سازمان یک کشور است نه یک شهر .فرد منتخب به دانشکده و پژوهشکده تخصصی نگاه کند و افراد لایقی مانند دکتر فاضل را مجددا جذب و در این مجموعه ها بگمارد و..... دکتر رضا علیزاده.

  موافق(۰)مخالف(۰)

دیدگاه خود را بیان کنید