انرژي خورشيدي ؛ بحث داغ فردا در شبكه دوّم سيما – برنامه روز از نو

      مطابق معمول چند ماه گذشته، هفت صبح فردا – 14 مرداد – در برنامه‌ي روز از نو، موضوع محيط‌زيست را مي‌كوشم تا به كمك دكتر محمّدرضا نوروزي به ميان مخاطب عام برده و از منظري كاربردي‌تر به مرور و تحليل مهمترين رويدادهاي محيط زيست ايران و جهان در هفته‌ي گذشته بپردازيم.

استوديو روز از نو - ارديبهشت ۱۳۸۷روز از نو


     شايد يكي از مهمترين خبرهاي محيط زيست، تحرك شتاباني باشد كه در حوزه‌ي سرمايه‌گذاري در بخش انرژي‌هاي نو، به ويژه انرژي خورشيدي رخ داده است. به نحوي كه نه فقط آمريكا و اروپا كه افغانستان هم با اشتياق فراوان مي‌كوشد تا كمبود شديد كارمايه‌ي الكتريسته‌ي خود را از محل نصب پانل‌هاي خورشيدي در باميان جبران كند. خوشبختانه در سفري كه اخيراً به استان كرمان داشتم، دريافتم كه نگاه اغلب مسئولين و مردم (مديران بخش خصوصي) به اين موضوع مثبت بوده و آماده‌ي سرمايه‌گذاري در اين بخش هستند، به ويژه آنكه استان كرمان از يك سو، داراي بيشترين استعداد دريافت انرژي تابشي خورشيد در كشور است و از سوي ديگر، قطع مرتب برق، امان مردم و مسئولين را در سطح استان بريده و كلافه كرده است.

آقاي خسروي و كريمي در روز از نو

      از اين رو، از پيمان كنعان – مدير كل دفتر انرژي خورشيدي سانا – هم دعوت كرده‌ام تا فردا خود را به ساختمان الوند رسانده و با حضور در استوديو سبز «روز از نو»، به موضوع انرژي خورشيدي و امكانات و چالش‌هاي ايران در اين بخش با جديت بيشتري بپردازد.
     گفتني آنكه «روز از نو» همه هفته در روزهاي دوشنبه همچنان به موضوع محيط زيست خواهد پرداخت. بنابراين، چنانچه مسأله‌ي قابل طرحي در اين حوزه سراغ داريد، خوشحال مي‌شوم تا آن را – پس از بررسي – به رسانه‌ي ملّي بكشانم.

موافق(0)مخالف(0)

۳ Comments

 1. برنامه های شما ، قطعا نقش موثری در افزایش آگاهی های زیست محیطی همگان دارد و به این دلیل لازم می دانم به سهم خودم از شما تشکر کنم.
  موضوعی که به نظر من جای طرح دارد، گردش گری به ویژه طبیعت گردی است که این روزها مانند بسیار چیزهای دیگر ، در کشور ما به بیراهه می رود . موردهای زیادی برای طرح وجود دارد و من حاضرم در این زمینه همراه شما باشم .

  پاسخ:
  جناب مهندس محمدي عزيز
  ممنون از لطفتان. اتفاقاً در اين برنامه ها - هر 15 روز يكبار - به موضوع گردشگري در طبيعت پرداخته مي شود و تلاش خواهم كرد تا از وجود شما و تجربيات مفيدتان در اين برنامه ها استفاده بيشتري برده شود.
  موفق باشيد.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید