🔸️درسی که از ابتلای ترامپ به کووید نوزده باید بگیریم!🔸️

🔸️درسی که از ابتلای ترامپ به کووید نوزده باید بگیریم!🔸️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ رییس قدرتمندترین، ثروتمندترین و علم‌خیزترین کشور جهان مبتلا به کووید نوزده شده است.

۲️⃣ بلافاصله رقبای سیاسی‌اش – از جمله #بایدن و #اوباما – از مردم خواسته‌اند تا همه برای سلامتی رییس‌جمهور آمریکا دعا کنند. خوشحالم که رقابت‌های سیاسی در بی‌سابقه‌ترین و داغ‌ترین شکلش، همچنان سبب نشده تا همه حرمت‌های اخلاقی نابود شود. اما این تنها خبر امیدوارکننده‌ی این روزها نیست!

۳️⃣ #دونالد_ترامپ همان فردی است که بارها خطر تغییرات اقلیمی را به سخره گرفت و همین اخیراً گفت: نگران ادامه آتش‌سوزی‌ها در شرق آمریکا نباشید، به زودی هوا خنک خواهد شد! او بارها خطر کرونا را هم غلوشده دانسته و از ماسک در اغلب موارد استفاده نمی‌کرد. او گفت: علم چیز زیادی نمی‌داند، نگران نباشید! اگر اوباما پول آمریکا را خرج مبارزه با تغییرات اقلیمی نکرده بود، الان می‌توانستیم برای مردمی که از سرما می‌لرزند، پالتوی بیشتری بخریم! او حتی چند معجون من‌درآوردی برای مقابله با کرونا به مردم توصیه کرد و خلاصه حالا همین فرد هفتاد و چهارساله، مجبور به پذیرش بستری‌شدن در بیمارستان نظامی #والتر_رید برای خلاص‌شدن از خطر کرونا شده است.

۴️⃣ می‌گویند پناهگاهی که برای رییس‌جمهور آمریکا در مواقع اضطراری ساخته شده، توانایی ایستادگی در مواجهه با هر بمب اتم و حمله شیمیایی را دارد و تا چند سال آذوقه و داروهای لازم در آن پیش‌بینی شده، با این وجود اینک رهبر قدرتمندترین کشور جهان درمانده از ریزکی تاجدار است که وزنش از یک میلیونیوم ذره‌ای ماسه در ریگ‌ یلان هم کمتر است! پیامِ این ناتوانی برای خردمندانِ جهان، امیدبخش‌ترین رخدادِ دوازدهمین روز از مهر – ۱۳۹۹ – است.

۵️⃣ عکس را امروز در قطعه زاگرس در باغ گیاهشناسی ملی ایران گرفتم. وقتی به دانه‌های خوش‌رنگِ این زالزالک جنگلی می‌نگرم که همچنان به آفتاب پاییزی لبخند می‌زند، حس می‌کنم که سرانجام خردمندی بر آزمندی، جهالت، تحجر و تعصب در جهان پساکرونا پیروز خواهد شد. دیگر هیچ رهبر مذهبی مانند امام جمعه اصفهان نیمی از جامعه‌اش را تهدید به آفرینش روزگاری ناامن برایشان نمی‌کند و اگر کرد، حتماً عقلایی خواهند بود تا ادبش کنند و دیگر هیچ رهبری علم را به سخره نمی‌گیرد و اگر کرد، خداوندگارانِ علم وجود دارد تا با ذره‌ای حقیرتر از میکرون ادبش کند.

۶️⃣ راستی! عکس دوم چه می‌گوید؟

#از_رخدادهای_تلخ_درسهای_شیرین_بگیریم
#جهان_پساکرونا

https://instagram.com/p/CF4QUpOl72d/?igshid=1mdlhpor2k2wa

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید