🔸️اگر جای عادل فردوسی‌پور بودید، چه جوابی می‌دادید؟🔸️

🔸️اگر جای عادل فردوسی‌پور بودید، چه جوابی می‌دادید؟🔸️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ دیروز در جریان اخذ یک موفقیت جهانی دیگر برای عادل فردوسی‌پور – جایزه سوتا – او به عنوان استاد دانشگاه صنعتی شریف چند کلمه‌ای از طریق وب با مردم سخن گفت. کامل این مراسم را می‌توانید در صفحه رضا ساکی عزیز تماشا کنید:
@rezasaki
۲️⃣ نظر شما چیست؟ حق را به عادل می‌دهید و دیگر پاسخی برای جوانان مشتاقی که در دو راهی رفتن یا ماندن هستند، ندارید؟

۳️⃣ عادل فردوسی‌پور، بی‌شک یک سرمایه اجتماعی ارزشمند نه فقط برای دانشگاه صنعتی شریف، نه فقط برای جامعه ورزش کشور، نه فقط برای رسانه که برای کل ایرانیان است.

۴️⃣ عادل فردوسی‌پور ثابت کرد که با کمترین امکانات و با بیشترین محدودیت‌ها هم می‌توان برنامه‌هایی ساخت که مخاطب داخلی، تماشای آنها را به همتاهای جذاب و خوش آب و رنگ آن سوی آب ترجیح دهد.

۵️⃣ متاسفم برای مدیران متحجر، تمامیت‌خواه، فرصت‌سوز و نادانی که قدر این موهبت را در رسانه ندانستند و پرمخاطب‌ترین برنامه خویش را اینگونه سوزاندند.

۶️⃣ اما سوزش و خطر بزرگ‌تر، دلسردی و یاس نهفته در صدای عادل و عادل‌هاست، چه کسی پاسخگوی ناامیدی جوانانی است که با هزار عشق و امید دوست داشتند که همچنان از عادل پاسخی را دریافت کنند که متضمن امید، کوشش و ماندن در وطن باشد؟

۷️⃣ حقیقت اما این است که مرزهای سیاسی قرار نبوده و نیست تا ما را متعصب به آنچه صرفاً در قلمرو ماست، کند. مرزهای سیاسی یک قرارداد است تا اهالی زمین بهانه‌ای برای تعلق خاطر و احساس مسوولیت بیشتر برای آبادانی زمین بیابند. ما همه فارغ از محدوده سیاسی که در آن به دنیا آمده‌ایم، فارغ از نژاد، ملیت، جنسیت و مذهب همه با هم برابریم و در هر گوشه‌ای که بتوانیم برای یک انسان، یک حیوان یا یک درخت، روزگار بهتری بیافرینیم، برده‌ایم. به قول معروف: گر توانستی تو یک مرغ گرفتار از قفس بیرون کنی؛ یا توانستی لباس بی‌ریای عاشقی بر تن کنی، می‌توانی آن زمان فریاد انسان‌بودنت را بر سر هر کوی و هر برزن زنی …

۸️⃣ کاش رهبران سیاسی بالیاقت‌تری داشتیم؛ اما حالا هم که نداریم، دنیا به پایان نرسیده و خبر خوش این است که ما خیلی خیلی بیشتر از آنچه می‌دانیم، نمی‌دانیم. و این ندانستن ممکن است سبب شود تا فرجام‌های شوم و بدبینانه‌ای را که اینک تحلیل می‌کنیم، دچار تغییراتی ماهوی شود.

#عادل_فردوسی_پور
#مهاجرت
#بمانیم_یا_برویم

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید