🟢از قصه تاب‌آوری یوزها تا آدم‌ها …🟢

🟢از قصه تاب‌آوری یوزها تا آدم‌ها …🟢

🇮🇷 @darvishnameh

۱️⃣ امیرحسین فرزانه یک ورزشکارِ پایدار است؛ اینکه خوش‌هیکل شوی یک چیز است، اما اینکه خوش‌هیکل بمانی، چیزی دیگر! اینکه محبوب شوی و رای بیاوری، یک چیز است؛ اینکه محبوب بمانی و با اشک بیشتر طرفدارانت از صندلی‌های قدرت فاصله بگیری، یک چیز دیگر. تاریخ قصه‌ی انبوه آدم‌هایی است که خوب شروع کرده و سریع به قله افتخارات رسیدند، اما بد تمام کردند! برای اینکه در اوج بمانی نیاز به ممارست، تفکر و راهبرد است. امیرحسین کوشیده با حذف پروتئین حیوانی از سبد غذایی‌اش و با رعایت هنجارهای محیط‌زیستی در کسب و کارش به یک شهروند مسوولیت‌پذیر برای سرزمینش بدل شود. اما این همه راز ژینایی امیرحسین نیست!

۲️⃣ اخیراً تصمیم به انتشار مجموعه گفتگوهایی گرفته با آدم‌هایی از گرایش‌ها، تخصص‌ها و تجربه‌های زیستی بسیار متنوع که همه‌ی آنها فقط یک ویژگی مشترک دارند؛ در شمارِ دوستان قدیمی و پایدار امیرحسین فرزانه هستند! اما امیرحسین چگونه توانسته چنین طیف گسترده‌ و متنوعی از متخصصان را در چتر دوستانش به شکلی پایدار گرد آورد؟ رمز این تاب‌آوری در چیست؟

۳️⃣ به همین بهانه با او چهل و چهار دقیقه گفتگو کردم و از ماجرای انقراض هم شروع کردیم! اینکه چرا در جامعه‌ای که یکی از بدترین و ناگوارترین روزگار فلاکت اقتصادی، فروپاشی ارزش پول ملی، فرار سرمایه‌های اجتماعی و شکاف ژرف بین دولت/ملت را می‌گذراند، باید همچنان نگران آینده نسل پیروز بود؟ رمز تلاش برای این ژینایی با آن ژینایی در چیست؟

۴️⃣ این گفتگو را می‌توانید در کانال امیرحسین فرزانه در یوتیوب تماشا کنید. نشانی کانال را علاوه بر درج در این صفحه، استوری هم کرده‌ام. برای حمایت از او و برای اینکه ویدئوهایش بیشتر دیده شوند، لطفاً به عضویت در کانالش درآمده و محتواهایش را لایک کنید:

https://youtube.com/@amirhossein_farzaneh

۵️⃣ یادمان باشد آدم‌ها عموماً جذب آدم‌هایی می‌شوند که به آنها آرامش و امنیت می‌دهند و آرامش بیشتر از آنکه حاصل تفکر باشد، حاصل خردمندی و درایت است! اینکه از هنرِ نیاندیشیدن به انبوه مسایلی که ارزش فکرکردن ندارند، برخوردار باشی. در این صورت تاب‌آور می‌مانی درست مثل امیرحسین فرزانه.

#تاب_آوری
#امیرحسین_فرزانه
#محمد_درویش

https://www.instagram.com/reel/CqNKH0CojsX/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.