برای محسن تیزهوش که پیشنهادش در محاق ماند! نماند؟

    دست‌کم سالی یکبار باید نویسندگان حوزه محیط زیست در دنیای وبلاگستان به همراه مخاطبان مجازی و حقیقی‌شان بتوانند دور هم جمع شوند و از مشکلات پیش رو، امیدها و بیم‌ها سخن گویند. این آرزو یا درخواست بزرگی نیست! هست؟
    یادمه که یکسال سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان تهران این کار را انجام داد و در اردیبهشت ماه سال گذشته هم این سید محمّد مجابی و احمد محرابی و دوستان‌شان بودند که چنین گردهمایی‌ای را ممکن ساختند.
    در آن روزگاران البته نه از سبزپرس خبری بود و نه از ایرن.
    بنابراین، حالا چرا کسی پیشنهاد محسن تیزهوش عزیز را از زمین برنمی‌دارد و آستین همت برای برپایی‌اش بالا نمی‌زند؟
    باز یادم هست که وحید نوروزی عزیز هم آمادگی خود را آن موقع‌ها برای برپایی چنین همایش سبزی اعلام کرده بود! نکرده بود؟ عباس محمدی هم که همیشه حاضر است! نیست؟
    پس لطفاً در محاقش نگذارید … اصلاً شاید بتوان یکی از بهانه‌هایش را همین سال جهانی تنوع زیستی معرفی کرد و با پیشنهاد ناصر کرمی هم پیوندکی برقرار ساخت! نه؟

موافق(0)مخالف(0)

۹ Comments

 1. سلام. من آمادگي خودم را براي حمايت ازاين برنامه،شركت در آن و نيز كمك در برگزاري آن اعلام مي كنم. در اين برنامه مي توان طرح هاي لوگويي كه صحبتش شده را نمايش داد ، طمينه ي آشنايي محيط زيستي ها را با هم مهيا كرد. برنامه هايي مشترك را طراحي كرد و ...
  به هر حال ،من هستم...

  پاسخ:

  ممنون دکتر جان. روی کمکت حساب می کنم. درود ...

  موافق(0)مخالف(0)
 2. سلام جناب درویش .
  بنظرم خیلی کار مفیدی میاد . انشا الله عملی بشه .
  موفق باشید .

  پاسخ:

  کجایی پسر؟ یه مدتی نبودی! بودی؟

  موافق(0)مخالف(0)
 3. حسین عبیری گلپایگانی

  با سلام جناب درویش
  اگر کاری از دست من بر آید در خدمت حاضرم در ضمن از سرکار خانم دکتر ابتکار نیز می توان کمک گرفت .

  پاسخ:

  ممنون حسین جان. درست است خانم ابتکار هم همیشه از چنین نشستهایی حمایت کرده است. هرچند برایمان نمی گوید که بر سر مرکز صلح و محیط زیستش چه آمده است؟

  موافق(0)مخالف(0)
 4. سلام
  بسیار عالی است. من هم پیشنهاد میکنم ابتدا تعریفی علمی و صحیح از محیط زیست ارائه گردد آنگاه تمام مطالب غیرمحیط زیستی از گرین بلاگ حذف گردد. میتوان با مراجعه به سایت epa درک درست و علمی از محیط زیست به دست آورد.
  متاسفانه در ایران بعلت سنگ اول که اشتباه گذاشته شده عموما حیات وحش را بعنوان محیط زیست میشناسند و ابر مرد یا ابر زنی میخواهد که آن سنگ اول را درست کند. بیائید تمام مطالب مربوط به حیات وحش را از گرین بلاگ حذف نمائیم و بجای آن از اقتصاد محیط زیست، بهره وری، ستیز علیه فقر، تبعیض و جهل بنویسیم.

  موافق(0)مخالف(0)
 5. محمد عزیز:
  حالا چرا حیات وحش را حذف کنیم برادر سازمانی من؟ چرا از اون ور بام بیافتیم؟ محیط زیست یعنی محیطی که در آن زندگی می کنیم. برای همین است که در اصل 50 قانون اساسی، حفظ آن را لازمه حیات روبه رشد ایرانیان ذکر کرده اند. مخواه که بخشی از آن حذف شود. در عوض بیا جلو و با نام و نشان واقعی ات و در وبلاگی که بر پیشانی اش، دغدغه هایت آشکار شده است، از جنبه های مغفول مانده محیط زیست همچون اقتصاد و تبعیض و جهل و .. بنویس. بسم الله.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. سعيد نبي

  جناب آقاي درويش
  سلام
  نبي هستم تهيه كننده مجموعه مستند گنجينه تتيس كه هم اكنون سه شنبه ها در حال پخش از شبكه يك ساعت
  10 : 20 است .
  خوشحالم كه به اطلاع شما و ساير دوستداران محيط زيست مي رسانم از هفته گذشته مستندهاي محيط زيستي اين مجموعه آماده پخش گرديده است .
  در سه شنبه هفته اي كه گذشت مستند مرثيه اي براي جنگل تنها را در قسمت اول كه به جنگلهاي هيركاني و چگونگي نابودي جنگلهاي شمال ايران حال از تخريبهاي شهرداري كه اين جنگلها را تبديل به زباله دان تاريخ نموده اند تا قطع درختان و ... اختصاص داشت به كارگرداني همايون امامي به پخش رسانديم و در سه شنبه اين هفته 6 بهمن نيز به مباحث پارك ملي گلستان خواهيم پرداخت .
  13 بهمن روز جهاني تالابها پخش فيلم مستند تالاب انزلي به كارگرداني اينجانب و مباحث روزش را در دستور كار داريم و سه شنبه 20 بهمن نيز فيلم مستند تالابهاي بين المللي استان گلستان را .
  لازم به يادآوري است كه اين فيلم ها از سال 1386 تا كنون در حال ساخت و توليد بودند .
  خوشحال خواهم شد هم نظر شخصي شما را بدانم و هم در صورت لطف و اطلاع رساني شما به ساير دوستداران محيط زيست نظر ساير دوستداران محيط زيست ايران را .
  با تشكر .
  09191370981
  نبي 2/11/88

  موافق(0)مخالف(0)
 7. سلام
  امیدوارم با پیگیری های گسترده این پیشنهاد از محاق بیرون بیاید...
  ما که فعلا درگیر امتحانات هستیم...امیدوارم دوستان دیگر هم در این مورد بنویسند تا بزودی شاهد برگزاری این گردهمایی باشیم...به امید آن روز...

  موافق(0)مخالف(0)
 8. همین است دیگر ... این جوانها یا درگیر مشکلات امتحان و کنکور و کاریابی هستند، یا در پی یارگیری و ازدواج و عشق ورزی و قهرستیزی! یا بچه داری و بچه زایی و ... خلاصه موقعی از مشکلات فارغ می شوند که دیگه جوان نیستند و آنگاه هم می گویند: دیگه از ما که گذشت! انشاالله جوان ترها عبرت گیرند!
  اما عبرت هم نمی گیرند! می گیرند؟
  موندم ما چی هستیم؟ یا چی نیستیم؟ (ما که می گم، یعنی من!)

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید