به پژمان سر بزنید، ببینید کره زمین دارد غرق می‌شود یا نمی‌شود؟

    پیشنهاد می‌کنم اگر وقت دارید، یا ندارید! حتماً سری به کلبه‌ی مجازی دکتر محمّدرضا (پژمان) نوروزی بزنید تا دریابید که در گلزار ادبش، چگونه این شکل ترسیمی و شماتیک نشنال جیوگرافیک را با زبانی ساده ترجمه کرده تا کودکان من و تو به راحتی دریابند که بلای انتشار شتابناک دی اکسید کربن، چگونه دارد کارمایه‌ها را می‌بلعد و این یگانه زمین مسکون را در خود فرو می‌برد.
    درود بر پژمان عزیز و کار ارزشمندش که سخاوتمندانه داوطلب شده تا پیشنهاد محسن تیزهوش  را هم از محاق به درآورد؛ بلکه امتحان های مژگان هم تمام شود و یادش بیافتد که علاوه بر پول و یاسر به وبلاگستان سبز هم تعهداتی دارد! ندارد؟ به هر حال قرار بود که روی زیبا دوبرابر شود! نه این که نصفه نیمه شود! نه؟

    امیدوارم آخرین هشدار درویش را این زوج سبز و دوست داشتنی وبلاگستان جدی گرفته و کاری نکنند که به قانون گیاه بربخورد! باشه؟

موافق(0)مخالف(0)

۷ Comments

 1. محسن تیزهوش

  قبل از هر چیز:
  جناب آقای کرمی در مورد نظرسنجی اعتقاد دارند که "این کار بیشتر از آنکه همگرایی ایجاد کند مناقشه و دلخوری را خواهد برانگیخت چونکه از بین حدود 50 وبلاگ فعال چندتایی را بیشتر نمی شود انتخاب کرد که معمولا هم همانها با توجه به تحرک بیشترشان انتخاب مبشوند."
  بعد :
  اگر بد آموزی نداشته باشد در ماهی که گذشت تمامی دوستانم مشغول خواندن درس برای امتحانات پایان ترم و کنکور ارشد بودند و من تمام انرژی خودم را برای نوشتن و عکاسی و...نهادم که نتیجه اش 30 پست برای وبلاگ و یک مطلب برای سبزپرس و یک مطلب هم برای روزنامه پول که فردا ( شاید ) منتشر شود...
  با این همه نه تنها پشیمان نیستم بلکه به خود می بالم که شاید کوچکترین قدم را برای طبیعت کشورم برداشته ام...

  موافق(0)مخالف(0)
 2. درود بر تو جوان سبزاندیش ... واقعاً خسته نباشی رفیق. حالا چرا بدآموزی محسن جان؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 3. شقایق

  می شه من اول یه خواهشی رو مکتوب کنم ؟ می شه لینکها رو طوری تنظیم فرمایید که در پیج دیگری باز شوند؟ممنون می شوم.

  پاسخ:

  سعی ام را می کنم. ولی بعضی وقتها نمی شود! می شود؟

  موافق(0)مخالف(0)
 4. شقایق

  ممنون بابت لینک به نوشته دکتر نوروزی , برای من بسیار جالب بود .دستشون درد نکنه

  موافق(0)مخالف(0)
 5. موافقم! هم دستشون و هم قلمشان پرتوان است، پرتوان تر باد.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. وطن دوست

  سلام -كاملاً با نظرات فرا زيستي شما موافقم - اما تا به اتهام محاربه محكوم نشدي توبه كن - چون ظاهراً يه آيه تو قرآن پيدا شده كه بيابان زدائي رو عين شرك ميدونه.چون در صورت بيابان زدايي ناچار بيابان سبز مي شه و اين يعني خود شرك !!

  موافق(0)مخالف(0)
 7. نظرات "فرازيستي" !
  چه صفت كلفت سنگيني! (بر وزن همون چه فكر نازك غمناكي!)
  درود ...

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید