توجه توجه! در خرداد هیچ مناسبتی وجود ندارد! دارد؟

در باره‌ی ماه خرداد تاکنون بارها در مهار بیابان‌زایی نوشته‌ام؛ ماهی که به جرأت می‌توان لقب سبزترین ماه سال را به آن داد. زیرا خرداد با روز جهانی گونه گونی (تنوع) زیستی شروع شده و در میانه‌اش روز جهانی محیط زیست و هفته ملّی محیط زیست وجود دارد و سرانجام در انتهایش به روز جهانی مقابله با بیابان‌زایی می‌رسیم.
به دیگر سخن، نمی‌شود فردی ادعای محیط زیستی بودن داشته باشد و در وب‌سایتش بنویسد: «مناسبتی در این ماه وجود ندارد

مگر آن که آن فرد، شخصیتی حقوقی داشته و وب‌سایتش  دولتی باشد!
می‌گویید نه! نگاه کنید به صفحه‌ی نخست درگاه مجازی اداره کل حفاظت محیط  زیست گیلان و پیامی که در زیر تقویم سایت (گوشه بالا سمت چپ) به چشم می‌خورد.
خواستم بگویم: وب‌سایت‌ها یا درگاه‌های مجازی، هویت ما هستند، با هویت خویش اینگونه ساده‌انگارانه برخورد نکنیم و دست کم خودمان هفته‌ای یکبار به محتوای آن نگاه بیاندازیم تا مانند ماجرای تغییر اقلیم و کپنهاگ نشود!
فردا بازدیدی از تالاب انزلی خواهم داشت و با برخی از مدیران استان، از جمله جناب زلفی‌نژاد – مدیرکل محیط زیست گیلان – ملاقات خواهم داشت و این نکته را حتماً گوشزد خواهم کرد.
همچنین، بعداز ظهر فردا هم در تالار اجتماعات آن اداره کل در رشت، به نقد و بررسی فیلم مستند و ارزشمند سعید نبی در باره تالاب انزلی خواهیم پرداخت.

موافق(0)مخالف(0)

۱۳ Comments

 1. آخر ماه نزديكه مثل اينكه. راي اينكه عجيب دلم مي خواد يك چند تا تشكر ناب بكنم. نكنم؟

  موافق(0)مخالف(0)
 2. بکن دایی جان جان! بکن ...

  موافق(0)مخالف(0)
 3. شقایق

  با آقای سررشته داری ، خیلی موافقم !

  و البته با سبزترین ماه سال و جسارت شما!

  موافق(0)مخالف(0)
 4. بقیه سایت های مرکزی دولتی هم دست کمی از گیلان ندارند! دارند؟

  پاسخ:

  نه! ندارند ...

  موافق(0)مخالف(0)
 5. دانش

  آقای درویش عزیز, من فکر میکردم, ممکن است این اشتباه سهوی بوده و تا حالا تصحیحش کرده باشند. ولی الآن که دوباره یک سری به آن سایت زدم, دیدم هنوز به همان صورت است.

  احتمالا" چون روز محیط زیست, جهانی است و اینها هم با جهان! مخالفند, روز محیط زیست را از طرف استکبار جهانی فرض کرده و نمیخواهند هیچ نشانی از جهان در وب سایتشان وجود داشته باشد.

  آقای درویش, آن سایت که دولتی است و یک اداره کل را نمایندگی میکند, هیچ حرفی برای گفتن در حوزه ی محیط زیست ندارد و حتی در قسمت اخبارش هم فقط یک آگهی مناقصه اقتصادی گذاشته شده که خود دهی کجی آشکار به محیط زیست ایران و حفاظت از آن است. با این حساب, به نظر من, تفاوت وبلاگ شما با سایت آنها, بقول معروف از زمین تا آسمان است. باور کنید در مقایسه با آنها, اگر میشد وبلاگتان را به "سایت وزارت آموزش و حفاظت از محیط زیست ایران" تغییر دهید. سخنی به گزاف نگفته ام.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. درود بر دانش عزیز ...
  امروز موضوع را به آقای زلفی نژاد تذکر دادم ... ظاهراً از وجود این سایت بی خبر بودند!!

  موافق(0)مخالف(0)
 7. درود بر درویش محیط زیست ایران
  خیلی ممنون که مناسبت‌های این ماه را یادآوری کردید!

  موافق(0)مخالف(0)
 8. یکی توی این اداره کل نیست اونو اصلاح کنه

  پاسخ:

  به حمدالله قراره این اتفاق بیافته قباد جان!

  موافق(0)مخالف(0)
 9. دانش

  آقای درویش عزیز... این از عجایب روزگار است که مدیر کل یک اداره ای از وجود سایتی بنام آن اداره در اینترنت خبر نداشته باشد.

  من فکر میکنم این سایت بدون اطلاع اداره کل محیط زیست گیلان, در تهران طراحی و بر روی شبکه ی اینترنت قرار داده شده تا همانگونه که خود میخواهند, محتوای آنرا تنظیم نموده و به اسم گیلانیها به خورد مردم بدهند. برای همین است که آقای زلفی نژاد هم از وجود چنین سایتی در حوزه ی مدیریتشان خبر ندارند.

  موافق(0)مخالف(0)
 10. به تجربه به من ثابت شده که در ایران هیچ چیز عجیب نیست! هست؟

  موافق(0)مخالف(0)
 11. فلورا

  همينطوره كه آقاي دانش گفتن يكي از آشنايان كه تو اداره محيط زيست رشت مشغول به كار(يا بهتره بگم مشغول به بيكاري) هستن, امروز كه ازشون در مورد سايتشون پرسيدم ميگفتن اصلا سايتشون فعال نيست و كسي تو اداره
  مسؤليت بروز رساني سايت رو بعهده نداره!
  اصلا در وهله اول گفتن سايت ندارن, فكر كنم با كمي تحقيق و تفحص به وجود سايت پي بردن!

  موافق(0)مخالف(0)
 12. متاسفانه همینطوره ...
  امیدوارم این وضعیت هر چه زودتر اصلاح شود و سایت آن اداره کل، سیمای تلاشهای واقعی دلسوزان آن سلحشوران باشد.
  درود ...

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید