انگار آتش در گلستان را پایانی نیست! هست؟

ابوطالب ندری، عکاس ماجراجو و طبیعت دوست خبرگزاری مهر که شاید باید به او لقب دیده‌بان گلستان را بدهیم، خبر داده که از نخستین ساعات بامداد امروز – جمعه 5 آذر 1389 – دوباره آتش به جان بخشی دیگر از جنگل‌های استان گلستان افتاده است و مناطقی در ارتفاعات علی‌آباد کتول موسوم به دهنه‌ی محمد‌آباد یا مایان که در منتهاالیه خاوری به جنگل زیبا و ارزشمند ابر می‌رسد، طعمه‌ی آتش شده است. این در حالی است که هنوز چند روزی از آتش سوزی در جنگل‌های مینودشت و پارک ملّی گلستان نمی‌گذرد؛ آتشی که مطابق اطلاعاتی که بعدازظهر امروز از منطقه دریافت کرده‌ام، هنوز بیم شعله‌ور‌ شدن دوباره‌ی آن در پارک ملّی گلستان کاملاً از میان نرفته است. این در حالی است که ماجرای آتش‌سوزی مشکوک 11 هکتاری را هم فراموش نکرده‌ایم!
از آنجا که به باور معاون عمرانی استانداری گلستان – عبدالرضا دادبود – این استان مي‌تواند به عنوان مرکز مديريت بحران استان‌هاي شمال و شمال شرق کشور به ايفاي نقش بپردازد، این انتظار وجود دارد که دوستان در چنین مواقعی تلفن‌های همراه خود را خاموش نکنند و در کمترین زمان ممکن واکنشی سزاوارانه نشان داده و اطلاع‌رسانی کنند.

13 فکر می‌کنند “انگار آتش در گلستان را پایانی نیست! هست؟

 1. خلیل

  سلام. بعد از مدتی زمین های سوخته ی جنگل به عنوان زمین کشاورزی تصاحب می شود. این است رمز خبرنرسانی و تامل در فرو نشاندن آتش.

 2. خوارزمی

  درود…
  تخریب انسانی کم بود حالا اینم شده قوز بالا قوز!!!
  مثله این می مونه که یه آتشفشان فعال شده باشه!!
  می دونید چرا آتیش از گلستان نمیره؟ چون اصولا ایرانیها مهمان نوازند بدجور!! کجا بره از اینجا بهتر؟ تازه جلوش ببر روسی هم قربونی می کنن!!

 3. ابوطالب ندری

  ببر گلستان نه ببر مازندران ، درست بنویسیم و بخوانیم زیرا اخرین ببر در گلستان کنونی شکار شده!

  درود بر جناب درویش

  بعد از 1.27 دقیقه بعد از عکس قبلی ، شاهد پیشروی بیش از پیش اتش در منطقه خواهید بود.
  امیدوارم که اندسته از دوستانی که فقط انتقاد میکنند خود دست بکار شوند و در حرکتی خودجوش ، جهت خاموش کردن اتش به منطقه و اتش سوزی اعزام شوند.
  از شما جناب اقای درویش ، خواهان فراخوان و اهمیت موضوع جهت مهار اتش اعلام بفرمایید.
  بنظرم بیش از اینکه بخواهیم انتقاد کنیم نیاز به فرهنگ سازی داریم و عیبی بزرگ به من و شما که قلم و دوربین در دست داریم وارد هست.
  برپایی و نوشتن مقالات و سمینارها برای فرهنگ سازی و فرهنگ عمومی نیاز و ضروری بنظر میرسد.

  متاسفانه ، اتش فوق در منطقه بلند و مرتفع هست که از گرگان به طرف علی اباد نگاه شود ، کاملا مشخص هست .
  با توجه به مرتفع بودن منطقه
  ، شرایط را بد و ناگوار میبینم و با اقای حسام طی تماس تلفنی ظهر امروز ، ایشان در علی اباد مستقر و هماهنگیهای لازم برای مهار اتش سوزی فوق مشغول بودند.
  لازمست به نوبه خود خسته نباشید به ایشان و مجموعه دست اندرکار مهار اتش سوزی که خود شاهد بودم حداقل 10 شب در پارک حاضر بوند و حالا هم در علی اباد کتول هستند.
  http://www.photoashand.blogfa.com

  یا هو

 4. محمد درویش نویسنده

  ابوطالب عزیز:
  برای مهار آتش در چنین شرایطی نیاز به تجهیزات کافی و ابزار مناسب و نیروهای کارآزموده و ماهر است و نه داوطلبانی که در عمر خود هیچ آتشی جز آتش چهارشنبه سوری ندیده اند!

 5. محمد درویش نویسنده

  به رسول خوارزمی:
  اعتراف می کنم که تاکنون از منظر مهمان نوازی به موضوع نگریسته بودم!!
  درود …

 6. محمد درویش نویسنده

  ابوطالب حقیقتاً بی نظیر است …
  امیدوارم فردا در جشنواره رسانه و محیط زیست از او به شایستگی تقدیر شود.

 7. شمال امروز

  سلام آقای درویش شمال امروز بسیار تلاش کرد تا با معاون استاندار گلستان تماسی حاصل نماید تا از آخرین وضعیت مهار آتش جویا شود با استاندار که اصلا نمی شود تماس گرفت اما متاسفانه پیامکی از سوی دادبود برایمان ارسال شد که آخرین وضعیت پیگیری هایشان در سایت استانداری آمده است… سایتی که خبرهای روزمره اش هم بروز نیست چه رسد به امر مهم وحیاتی آتش گرفتن غنی ترین ثروت وحیات این ملت و پارک عظیم ملی گلستان …ما را ببخشید که نتوانستیم مسئولی پاسخگو را پیدا تا گزارش بکری از نجات درختان در آتش بیابیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.