مانی میرصادقی مهمان هشتادمین برنامه محیط زیستی طلوع

    فردا در طلوعی دیگر از طولانی‌ترین برنامه‌ی محیط زیستی تلویزیونی جام جم که تاکنون 79 قسمت آن پخش شده است، به سراغ یکی از مطرح‌ترین مستندسازان طبیعت گرای کشور می‌روم که از قضا خود، درس محیط زیست خوانده و متخصص این حوزه هم محسوب می‌شود.

مانی میرصادقی در چهارمین روز از اسفند 1391 - باغ گیاهشناسی نوشهر

    با نگاهی به کارنامه‌ی پرافتخار و طولانی مانی میرصادقی در طول حدود دو دهه‌ی گذشته، مشخص می‌شود که میرصادقی و آرشیو کم‌نظیرش، یکی از مهم‌ترین استنادات پژوهشگران و مورخان طبیعت ایران را دست کم تا سال‌هایی قابل پیش‌بینی تأمین کرده است؛ همچنین با توجه به تجربیات بین‌المللی‌اش در جریان سفر به قطب جنوب برای ساخت فیلم جنوبگان در سیزده سال پیش و نیز ببر هیرکانی در سرمای طاقت فرسای سیبری؛ به نظر می‌رسد او می‌تواند به همراه چند فیلمساز مطرح دیگر چون فرهاد ورهرام، ردپایی محوناشدنی از خود به یادگار نهد. به ویژه اگر بدانیم برخی از تصاویری که او از بوم‌سازگان‌های تالابی، مرجانی و حیات وحش کشور به ثبت رسانده، شاید دیگر هرگز قابل تکرار نباشد. از همین رو، فردا در سلسله برنامه‌هایی که به هدف اشنایی بیشتر با ایران آغاز کرده و در هفته‌ قبل از دریچه دوربین استاد افشین بختیار به سیمای طبیعی و تاریخی و فرهنگی کشور نگریستیم، این بار هم می‌کوشیم تا منظری دیگر را بگشاییم تا به قول پرویز پرستویی در فیلم مطرح میرصادقی – حیات وحش ایران – همه‌ی ایرانیان بدانند که خداوند چه لطفی به سرزمین‌شان کرده است با قرار دادن موهبت‌هایی که فقط در ایران قابل لمس و مشاهده هستند.

    مطابق معمول می‌توانید با شماره پیامک 3000044 با ما در ارتباط باشید. همچنین از همین طریق می‌توانید به پرسش تلفنی برنامه پاسخ داده و برایمان بگویید: مهم‌ترین جاذبه محیط زیست ایران را در حیات وحشش می‌دانید یا در تنوع گیاهی، چشم‌اندازهای طبیعی یا محیط‌های تالابی‌اش؟

    گفتنی آن که هشتادمین برنامه محیط زیستی طلوع از حدود ساعت 8:15 صبح دهمین روز اسفند در شبکه چهارم سیما آغاز خواهد شد و به مدت 45 دقیقه ادامه خواهد یافت و در طول آن، صحنه‌هایی از جدیدترین فیلم میرصادقی برای نخستین بار از سیما پخش می‌شود.

 

6 فکر می‌کنند “مانی میرصادقی مهمان هشتادمین برنامه محیط زیستی طلوع

 1. نقی نژاد

  آقای مهندس درویش
  با سلام
  باز هم تشکر از بابت اطلاع رسانی های به موقع!

 2. علی حدیدی فرد

  من دیر خبردار شدم. این برنامه تکرار هم داره؟ و کلا این برنامه ها چه زمانی پخش میشه؟

 3. هادی

  سلام
  با تشکر از سایت خیلی خوبتون
  من حدود 6 سال بیش متوجه شدم شیر ایرانی منقرض شده! منقرض نشده
  بعد از گزارشات زیاد به اداره های محیط زیست شهر,استان؛وحتی تهران هیچ گونه باسخی دریافت نکردم ونا امید شدم
  حال دست به دامان شما میشوم شاید بتوانید با معرفی یکی از کارگردان های خوب ایران به من, نثل این گونه را از انقراض نجات دهیم
  گفتنی است این شیر کوهی به راحتی قابل مشاهده است و دو توله تقریبا بزرگ هم دارد
  متاسفانه چوبان ها به دنبال شکار کردن ان هستند
  وهر لحظه از دست رفته غنیمتی است که دیگر باز نمیگردد
  لطفا بامن تماس بگیرید09336545107
  شیر وجود داره و جونش در خطره
  منم حالم خوبه
  مهندس هادی قایمی
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.