پرسشي تلخ به بهانه‌ي تجاوز به يك نهالستان گرمسيري ارزشمند در لردگان!

يكي از نهالستان هاي چهارمحال و بختياري در بام ايران

آن پرسش تلخ اين است: چرا ديواري كوتاه‌تر از منابع طبيعي پيدا نمي‌شود؟! حدود سه سال است كه تهاجم به عرصه‌هاي منابع‌طبيعي شتاب گرفته است. در اين ميان، كارگزاران دولتي و بله قربان گويان حكومتي به دليل مأمور بودن و معذور بودن – لابد! – بيشتر از هر زمان ديگري به كاهش مقاومت در برابر طبيعت ستيزان قدرقدرت دولت‌سالار همت گمارده و مي‌كوشند تا با كمينه‌ي هزينه، بيشينه‌ي منافع را ايثارگرانه به زمين‌خواران و طبيعت خوران ببخشايند!
از همين روست كه بعد از ماجراي تأسف‌بار و سريالي تجاوز به ايستگاه تحقيقاتي كام فيروز در استان فارس، باغ اكولوژي نوشهر، ايستگاه پژوهشي مارگون در كهكيلويه و بويراحمد، ايستگاه تحقيقاتي سيراچال در البرز مركزي و … نوبت به نهالستان ارزشمند و ديرينه‌ي لردگان در منطقه‌ي گرمسيري زاگرس رسيده است تا با مهرورزي براي توسعه مسكن مهر قلع و قمع شود!
غافل از اين كه چگونه  مي‌توان استمرار حيات را در برهوتي بدون نبات و آب تصور كرد؟
هومان خاكپور كه خود سال‌ها مسئوليت منابع طبيعي خطه‌ي سبز لردگان را برعهده داشته است، اينك با دردمندي و افسوس در تارنمايش از تاراج زحمات ارزشمندي كه به وسيله‌ي او و همكاران سختكوشش در آن ديار عزيز به سامان رسيده، فغان كرده است.

فرياد كمكش را دريابيد و بكوشيم تا از اين پس حرمت اين اندك جايگاه‌هاي پژوهشي و اجرايي كشور را در حوزه‌ي منابع طبيعي بيشتر بدانيم.

مؤخره:

كابوسم اين است كه به شنيدن فرياد كمك هم عادت كنيم …

موافق(0)مخالف(0)

۵ Comments

 1. شقایق

  کابوس و هراسی که همیشه در پس ذهنم مشوشم می کند را چه زیبا نوشته اید:
  "کابوسم این است که به شنیدن فریاد کمک هم عادت کنیم"

  و کاش می نوشتید از دست ما جز همدردی چه بر می آید؟

  موافق(0)مخالف(0)
 2. درود بر دوست همیشه فریاد رس ...
  ممنونیم ...

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام وبلاگ خوبی داری
  اگه وقت کردی یه سر هم به من بزن
  خوشحال میشم
  به امید همکاری با هم
  پیروز باشی

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید