پيامك از ديار هستي!

چهارشنبه گذشته، همكار عزيزم – خسرو ثاقب‌طالبي – خبر جالبي را برايم نقل كرد؛ اينكه يك شكارچي پرندگان تصميم گرفته تا براي هميشه، شكار را كنار گذاشته و تفنگش را بفروشد. موضوع وقتي برايم جالب‌تر شد كه دريافتم، آن شكارچي يك هموطن بوده و زماني حيرتم افزون‌تر شد كه دريافتم، محمّد درويش در اين جريان نقشي اساسي برعهده داشته است!

 

وقتي دو مارمولك عاشق مي‌شوند! - برگرفته از دنياي مجازي من - http://www.macroo.blogfa.com/post-۸۸.aspx

درواقع، پس از اجراي برنامه‌ي هفته‌ي گذشته در «روز از نو» كه در آن كوشيدم – با اشاره به داستان مارمولك‌ها – به آموزه‌هايي از دنياي زيبا و عبرت‌انگيز حيوانات بپردازم، يكي از بينندگان برنامه كه گويا يك شكارچي پرندگان بوده، با دست‌اندركاران برنامه – در روز سه شنبه، 15 مرداد – تماس گرفته و طي ارسال پيامكي از ديار هستي! اعلام مي‌دارد: پس از مشاهده‌ي گفتگوي آقاي درويش و دكتر نوروزي، تصميم گرفته تا براي هميشه شكار پرندگان را كنار بگذارد و به اسلحه‌اش استراحت مطلق دهد!
لازم به گفتن نيست كه از شنيدن و درك چنين بازخوردي بسيار خوشحال شدم.
اميد كه طريقت دوستي با حيوانات در بين ايرانيان بيش از پيش رواج يابد. در همين باره، مينو صابري، گزارشي خواندني تهيه كرده كه بسيار مفيد و روشنگرانه است.
همچنين ايسنا نيز از مراسم ازدواج پيرترين مارمولك جهان با 111 سال سن خبر داده؛ مارمولكي كه از عروس 70 ساله‌اش، 41 سال بزرگ‌تر است!
با آرزوي آن كه همه‌ي ما در طول حيات‌مان توفيق درك چنين پيامك‌هايي را داشته باشيم.

انشاالله

موافق(0)مخالف(0)

۴ Comments

 1. این جور اتفاق ها که میفته آدم کلی انرژی میگیره و بهش ثابت میشه که خوشبختانه راه درستی رو اومده ... 🙂

  موافق(0)مخالف(0)
 2. تبریک آقای درویش. همیشه پایدار و پیروز باشید. منم کلی خوشحال شدم.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. مسعود

  این پست بسیار انرژی بخش است ، ممنون که می نویسید استاد.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. زنده باشی مسعود جان

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید