رمز بازگشت نشاط به محیط زیست وطن همین است!

     ۱۶ سال پیش، یکی از برندگان نوبل گفته بود: «برای فهم این که کشوری توسعه‌یافته یا در حال توسعه است، نیازی به اندازه‌گیری درآمد ملّی یا سرانه نیست. کافی است به دبستان‌ها برویم و به روانشناسی آموزش کودکان توجه کنیم. نطفه‌های توسعه در دبستان‌ها بسته می‌شود، نه در آزمایشگاه‌ها. این انسان‌ها هستند که سرمایه را بارور، فناوری را ابداع و طبیعت را تسخیر می‌کنند. لذا انسانی قدرت نوآوری و خلاقیت دارد که شخصیت او در دوران کودکی با این مفاهیم خو گرفته باشد. کودکی که فقط آموخته است تقلید کند، چشم بگوید، منفعل باشد، ساکت بماند و خطوط قرمز را رعایت کند، چگونه می‌تواند در عرصه‌ی تولید، دانش و فناوری، پیشتاز، خلاق، نوآور و مرزشکن باشد؟ سرمایه‌های ما در چاه‌های نفت و یا در بانک‌ها نیست، سرمایه‌های ما در دبستان‌ها نشسته‌اند، با آنان چه می‌کنیم؟»

اقدامی از این کوبنده تر و شعاری از این کارسازتر هم سراغ دارید؟

    راستش این تصویر را که دیدم، خستگی ۹۰۰ کیلومتر راندن در کمتر از ۹ ساعت را فراموش کردم …
    واقعاً اگر ما برسیم به روزی که همه‌ی فرزندان پاک‌نهاد این بوم و بر، این گونه بیاندیشند و باور کنند که : «هر کسی درخت قطع کنه، آدم بدیه.»
    آنگاه هیچ شک ندارم که ایران فردا، ایرانی سبزتر با طبیعتی شادابتر و مردمانی صبورتر و مهربان‌تر خواهد بود.
     درود بر پدر و مادر این کودک عزیز شاهرودی که چنین فرزندی را به جامعه تقدیم کرده‌اند و می کوشند تا زیباترین جنگل ایران در ابر نابود نشود و به کام طبیعت ستیزان جاده کش فرو نرود!

 

     در باره جنگل ابر:

   – کابوسی به نام جاده ؛ ناقوسی که اینبار با «جنگل ابر» به صدا در‌می‌آید!

   – جنگل «ابر» را دریابید!

   – پست جدید دکتر پیمان یوسفی آذر!

   – یک پیروزی دیگر برای طرفداران محیط زیست در ابر!

59 فکر می‌کنند “رمز بازگشت نشاط به محیط زیست وطن همین است!

 1. محمد درویش

  من که می دونم بردم پسر! دارم فکر می کنم که با یک برج حقوقت که می بازی، چگونه از پس مخارج ماه بعد برمی آیی؟! به خصوص هزینه مرتبط با حوزه کلاردشت بالا و پایین!

 2. عسل مهر

  سلام
  بابا ما که از کار و زندگی افتادیم این آقای وبگرد پس کی کار میکنه؟؟!
  حالا نگین پس خودت چی که میخونی ؟ من در کسری از ثانیه (که این روزا خیلی مد شده ) همه رو میخونم.!
  ولی جدن آقای درویش تحسینتون میکنم برای چندمین بار به خاطر چنین خلق و خو و منشی که دارین.جواباتونم که دیگه …

 3. Montra

  سلام
  آقای درویش عزیز! از حسن نظر و دقتتون ممنونم. ایران فردا در دست عزیزانی چون اروند است. من هم از آشنایی با نوشته های قابل تامل و دوست داشتنی پسرتون خوشحالم. برای شما و خونواده تون بهترین ها رو آرزو می کنم.

 4. محمد درویش نویسنده

  زنده باشید و مستدام … امیدوارم که اروندها بهتر از ما از آب درآیند و تربیت شوند. اندکی جسورتر، یک مقداری شجاع تر، آماده تغییر و هنجارشکنی، بی باک در هنگام پرسشگری و مسئولیت پذیرتر نسبت به طبیعت و مام وطن. درود …

 5. محمد درویش نویسنده

  زنده باشید و مستدام … امیدوارم که اروندها بهتر از ما از آب درآیند و تربیت شوند. اندکی جسورتر، یک مقداری شجاع تر، آماده تغییر و هنجارشکنی، بی باک در هنگام پرسشگری و مسئولیت پذیرتر نسبت به طبیعت و مام وطن. درود …

 6. Montra

  الهی آمین. به اروندها باید فرصت داد.اروندها باید دیده شوند دوست داشته شوند تشویق شوند و… نه فقط در خانواده که در جامعه. آن ها سرمایه های اصلی یک نسل هستند و ما در قبال شان مسئولیم. پیروز باشید و سربلند.

 7. محمد درویش نویسنده

  موافقم … اگر اروندها را باور کنیم و نترسیم از پرسش ها و تردیدهاشان … بی شک جهانی سبزتر و ایمن تر خواهیم داشت. درود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *