👊آستانه توانستن تا کجاست؟!👊

👊آستانه توانستن تا کجاست؟!👊

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ اینجا دو چکاد سنگی مشهور در #نروژ – موسوم به Svolvaergeita به ارتفاع ۵۶۹ متر از سطح دریا – است. تاکنون در این محل هر نوع جنگولک‌بازی که تصور کنید، هر نوع استوری، هر پرش آزاد و حتی دوچرخه‌سواری رخ داده است و کلی آدم خلاصه اینجا معروف شده و البته یک عده‌ای هم شل و پل شده‌اند، اما خوشبختانه کامل پرپر نشده‌اند!

۲️⃣ حالا اما نوبت به این دو ورزشکار عضو تیم ملی والیبال ساحلی کشور نروژ – کریستین سوروم و آندریاس مول – رسیده تا رکوردهای توپ‌بازی در ارتفاع را جابه‌جا کنند!

۳️⃣ تحقیقی را می‌دیدم که نشان می‌داد سهم قابل توجهی از مردم بر روی جدول کنار خیابان نمی‌توانند تعادل خود را حفظ کرده و چندمتری حرکت کنند؛ در چنین شرایطی، وجود چنین آدم‌هایی از یک منظر الهام‌بخش و امیدآفرین است؛ اینکه ناممکن وجود ندارد و آدمی این توان و قدرت را دارد که اگر بخواهد هر آرزویی را محقق کرده و به هر هدفی برسد.

۴️⃣ می‌گویند: “هرکسی می‌تواند یک نابغه باشد. اما اگر یک ماهی را از روی توانایی‌اش در صعود به پلنگچال قضاوت کنی، آن ماهی بقیه عمرش را ممکن است با این باور زندگی کند که کودنی بیش نیست!”

۵️⃣ آنچه اهمیت دارد این است که بتوان جامعه‌ای آفرید تا هر فرد بدون مقایسه با دیگری، فرصتِ کشف‌کردن، فتح‌کردن و رسیدن به چکادی که دوست دارد را بیابد. جامعه‌ای که مردان، زنان، کودکان و کهنسالانش نگران طرح آرزوهای خود نیستند؛ امنیت، سلامت، رواداری و تاب‌آوری بیشتری دارد و احتمال آنکه دلیلِ حال خوب هم شوند، بیشتر خواهد بود.

#نابغه_ها_به_تعداد_مردم_جهان_فراوانند
#دلیل_حال_خوب_هم_باشیم
#christian_sandlie_sorum
#andres_mol

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید