نخستين پيام دبيركل جديد سازمان ملل متحد به مناسبت پنج ژوئن

شعار امسال روز جهاني محيط زيست: هشدار نسبت به آب شدن يخ‌ها - melting ICE - A HOT TOPIC

     همان طور كه مي‌دانيم، شعار امسال روز جهاني محيط زيست، متأثر از پديده‌ي گرمايش جهاني و تغيير اقليم عبارت است از: «يخ در حال ذوب: يك موضوع داغ» كه اشاره‌اي صريح دارد به پيامدهاي شتابناك و نگران‌كننده‌ي آب شدن يخ‌هاي قطبي.
    با اين وجود، بان كي مون نشان داد كه او هم از جسارت كافي براي نام بردن از اصلي‌ترين كشوري كه مسبب توليد بيشترين حجم گازهاي گلخانه‌اي است (آمريكا)، ندارد و تنها اشاره كرد كه  اين گازها به شدت در حال افزايش است و همه‌ي كشورها بايد براي مهار آنها بسيج شوند.

موافق(0)مخالف(0)

۸ Comments

 1. سلام
  بسیار مسورم از بازگشت شما در عرصه باید نوشت و دیگران را به تفکر وادارید و باید پذیرفت جامعه ای زنده است که می اندیشد .پس بیاییم در همه حال بیاندیشیم و سعی کنیم در دیگران نیز اندیشیدن را بوجود آوریم و...
  یا حق

  موافق(0)مخالف(0)
 2. بسیار مسرور نه...!!
  راستی به روزم با "فاجعه گرم شدن" که به شعار کالملا مرتبط است
  یا حق

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام
  بابا چه کردی. مبارکه. پس چرا چیزی نگفتی !!؟

  موافق(0)مخالف(0)
 4. بازم تبريك مي گم و اميدوارم اين سرآغاز خوبي باشه تا بيشتر ازگذشته خودمان راباور كنيم ،‌به اينكه هستيم ،‌زنده ايم ،‌ حرف مي زنيم و نظر ميديم و بالاخره پاسخ مي گيريم ،‌اگر تلاش مان براي لار و گلستان نتيجه نداد اما بالاخره براي گيلان به ثمر نشست و اين موضوع چيز بي اهميتي نيست ،‌نمي دونم اگر اطلاع رساني نكرده بوديم چطور اين جنگل ها در غفلت ما نابود مي شدند. اما حالا ...
  خوشحالم و تبريك مي گم به شما استاد گرانقدر

  موافق(0)مخالف(0)
 5. ناصري

  آقاي درويش سلام.
  ممكنه لطف كنيد و متن سخنراني خودتون در 25 ارديبهشت 71 رو با عنوان چرانيستيم آنچه كه بايد باشيم رو به آدرس پست الكترونيكي ذكر شده بفرستيد.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. بلاگ من در هيچ تارنمايي نمي گنجد!!!
  درسته؟

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید