آقای قالیباف: این صحنه‌ها را که می‌بینم، دلم می‌گیرد! شما چطور؟

اینجا کوچه 26 غربی، خیابان علامه طباطبایی در سعادت‌آباد تهران است … اینجا زمانی به واسطه‌ی باغ‌های زیبا و تپه‌ماهورهای سرسبز و کاریزها و چشمه‌های پرآبش شهرت داشت و حالا هم البته شهرت دارد! ندارد؟

این نمای برفی زیبا را که می‌بینید، همکار عزیزم مصطفی فرزاد در زمستان گذشته برداشت کرده است … نه! اشتباه نکنید؛ این خانه‌ی زیبا و پردرخت در همین کوچه بود، اما حالا تخریبش کرده‌اند و می‌خواهند به جایش یک برج دولتی آنچنانی بسازند …

راستی! مگر قرار نبود تهران را متراکم‌تر نکنیم؟ مگر قرار نبود مقدمات خروج دستگاه‌های دولتی را فراهم آوریم؟ و مگر قرار نبود بگذاریم تهرانی‌ها هم هوایی تازه کنند؟ یعنی 8 میلیارد دلار خسارت آلودگی هوا در سال کافی نیست؟

آقای سردار … آقای دکتر! نگذارید پردیس‌های درون شهری تهران، اینگونه بی‌مهابا نابود شوند …
باور کنید همه‌ی اهالی علامه، هر روز که از این کوچه عبور می‌کنند، دلشان می‌گیرد … شما دلتان نمی‌گیرد؟!

     جالب اینجاست که 200 متر بالاتر در بزرگراه نیایش، شهرداری دارد می کوشد تا دیوارهای عمودی را سبز کند! لابد بودجه اش را از محل تخریب درختان این باغ و امثال آن بدست آورده است! نه؟

    آقای قالیباف:

   می دانم که دلت می خواهد نامی ماندگار از خود در تاریخ مدیریت شهر تهران به یادگار نهی و البته نباید زحماتت را برای گره گشایی از مشکلات این شهر بی درو پیکر به کل نادیده گرفت. اما فکر کنم بوم سازگان تهران هم نیاز به یک طرح آیش 50 ساله دارد! ندارد؟

موافق(0)مخالف(0)

۱۵ Comments

 1. اشکار

  جناب... آقای...دکتر....ژنرال.....
  ....وقتی احمد شاه وارد مصر شده بودند در تیتر روزنامه های قاهره نوشتند:سلطان احمد شاه!3 مرد بزرک همزمان وارد مصر شدند!!!1
  یا دکتر ویا ژنرال یک کدامش!
  درویش خان روزگاری سعادت آباد روستای خوش آب و هوایی بود سید ضیا الدین پس از بازنشستگی از سیاست یک مزرعه مدرن درآنجا درست کرد
  .....فکرش را نکنید دیوار سبز کردن هم عده ای را سرکار می گذارد برج سازی عده به مراتب بیشتری را
  اصلا شما چرا نمی آیید با کمک حاج آقای ادارتان برایقشر کم درآمد ادارتان در این همه زمین خدا که بی حاصل افتاده در ادارتان خانه نمی سازید؟

  پاسخ:

  متاسفانه به اندازه کافی این کار شده! نشده؟

  موافق(0)مخالف(0)
 2. شقایق

  یازده سال پیش که در همین محل ساکن شدیم , از تمام کوچه شاید چهار پنج تایش آپارتمان بود و باقی ویلاهایی که هوش از سر می برد و حالا از همه آن ویلاها یکی دوتا مانده و آپارتمان هایی قد کشیده اند که نگاهشان که می کنی , کلاه از سرت می افتد!

  پاسخ:

  عجب ... پس شما هنوز از کلاه استفاده می کنید؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام
  درويش عزيز خيلي چيزها قرار بود اتفاق بيفتد و نيافتاد.
  باد سفر چند روز پيش به اصفهان افتادم كه موتور سواري به كنار ماشين آمد و گفت برگ معاينه فني نمي خواهيد؟!!!!!!!
  يادم به دود اتوبوس ها وميني بس هايي افتاد كه هر روز در اتوبان و خيابان همه ملت را " سياه" مي كنند و آنوقت در اصفهان پشت چراغ قرمز برگ معاينه فني مي فروشند .
  چه بر سرمان آمده؟
  بدرود.

  پاسخ:

  قابل توجه وحید نوروزی عزیز و همکاران سختکوشش.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. والا درویش جان این معضل تخریب باغات و تبدیل به عمارات بلند مرتبه به دست کی قرار است حل شود ؟
  سال 71 در محله ای د رنیاوران ساکن بودیم که دور تا دور ما باغ بود و بوستان چندی پیش گذرم خورد محض رضای خدا یه باغچه هم باغی نمونده بود !
  به نظرت قالیباف م یتونه و م یخواد که این وضع رو بهبود ببخشه؟

  پاسخ:

  درود در مورد سوال دوم شکم کمتره تا سوال اولت رگبار جان!

  موافق(0)مخالف(0)
 5. salam aghaye darvish man omid ashkabni hastam yeki az hafezane mohite zist age mayel hastit az saite man be adrese www.mohitezist2009.blogfa.com didan farmayid.
  dar zemn age mayelid man baraye tabadole linko ...... hazeram.

  پاسخ:

  امید جان ... موفق باشی. اما یادت باشد که فعال راستین و حافظ محیط زیست هرگز به تبادل لین فکر نمی کند. بهتر است به تبادل اندیشه فکر کرد. نظرت را برایم بگو تا ببینم از چه منظری با مهار بیابان زایی همراه می خواهی بشوی.

  موافق(0)مخالف(0)
 6. پیش از اینکه شهرداری با داربست شروع به کاشتن گلدان های کوچک روی دیوارهای سیمانی اتوبان نیایش کند ، همیشه با خودم می گفتم این دیوارها را اگر با رونده های سبز که خیلی هم جان سخت هستند بپوشانند این اتوبان چه می شود؟ اکنون منتظرم ببینم نتیجه این گلدان کاری روی دیوارها چه خواهد شد؟

  بیست سالی هست که سعادت آباد زندگی می کنیم . یاد آن روزها به خیر!هنوز هم در زمین خالی کنار پارک سنگی بهار که می شود شقایق ها و سوسن های وحشی به یکباره از دل زمین بیرون می ریزند. هنوز هم آب زلال قنات را در جوی کنار خیابان می بینیم که از میان سروهای 40 ساله پارک می گذرد و به استخر آن می ریزد تا برای آبیاری درختان پارک استفاده شود ولی حیف که برای شنیدن صدای پای آب قنات، باید گوشهایت را تیز کنی چون سر و صدای رفت و آمداتومبیل ها نمی گذارد تا تو خوب صدای آن را بشنوی.

  پاسخ:
  چه توصیف زیبایی از گذشته های نه چندان دور داشتید ... توصیفی که چقدر زود بوی نوستالزی به خود گرفت! نگرفت؟
  درود ...
  برج ها سعادت آباد را تسخیر کرده اند. دیگر تمام شد.

  موافق(0)مخالف(0)
 7. سلام/ بله من هم دلم می گیرد/مدتهاست که از لجم اونطرفها نرفته ام/سالهای 69 تا 75 ساکن بلوار 24 متری بودم/پیاده ذرکه می رفتیم/بچه ها را شهر بازی می بردیم خودمان راهم/توی همون بلوار 24 متری قدم می زدیم ته کوچه های شرقی اش هوای دلمان را تازه می کرد البته بجز بوی بد فاضلاب اون تاسیسات ارتش/اما حالا اون خیابون یا بلوار ژهن باریک شده مثل همه جای شهر/تهران شهر باریک/نفس گیر

  موافق(0)مخالف(0)
 8. پهن!

  موافق(0)مخالف(0)
 9. درود بر شما ... تازه خیابان 24 متری در شمار بهترین نقاط سعادت آباد است ... عکسی از آن روزهای 24 متری دارید؟

  موافق(0)مخالف(0)
 10. سارا

  تو آلبوم عکس خانوادگی عکسی از سعادت آباد دیده ام متعلق به بیش از پنجاه سال پیش که این منطقه از املاک سید ضیا’ الدین طباطبایی بوده. اگر بتونم دوباره پیداش کنم، براتون می فرستم. باور کردنی نیست که چه جور جایی بوده. اغراق نیست اگر بگم مثلا مثل جنگل های مازندران پر درخت و سرسبز بوده. متاسفانه کلاَ دیگه چیزی از این شهر باقی نمونده.....
  امیدوارم محمدباقر قالیباف واقعا اهمیت حفظ محیط زیست را بیش از این درک کنه.... به هر حال او در این شهر تنها مسئولی است که میشه اندکی بهش امیدوار بود.

  موافق(0)مخالف(0)
 11. بسیار سپاسگزارم اگر آن عکس را برایم ارسال دارید.
  در مورد قالیباف با نظرتون موافقم. او واقعاً می خواهد به شکلی علمی خدمت کند. اما به نظر می رسد سامانه تحت رهبری او و نیز بالادستی اش چنین توانی را ندارد و یا نمی خواهد داشته باشد!

  موافق(0)مخالف(0)
 12. nazak

  چه خوبه سری هم به خیابان دیباجی کوچه مژگان بزنید که در مدت کوتاهی 2 باغ بزگ که اوقافی نیز بود تخریب ودستمایه ی سودجویان شد.
  منطقه شیان که بماند تخریب دائماادامه داردجنگل که بیت المال است تخریب میشودبا چه مجوزی ؟چیزی نگوییم بهتر است اقای قالیباف شما که از نزدیک نظاره میکنید !چرا؟

  موافق(0)مخالف(0)
 13. با سپاس از شما. اگر تصاویری از این فجایع و تخریبها دارید برایم ارسال نمایید. متشکرم:
  darvish100@gmail.com

  موافق(0)مخالف(0)
 14. سلام به وب سایت ما هم سر بزنید

  www.tablighatagahi.com

  موافق(0)مخالف(0)
 15. چرا؟!

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید