یک پیشنهاد برای محمد باقر قالیباف و محسن رضایی!

سرانجام انتخابات یازدهم هم به پایان رسید و نتیجه‌ی آن تقریباً با سه درصد اختلاف، همان چیزی شد که فعالان محیط زیست و خوانندگان تارنمای مهار بیابان‌زایی در نظرسنجی مورد اشاره، به آن رسیده بودند.

رضایی یا قالیباف؟!

    رخداد خوشایندی که نشان می‌دهد دیدگاه‌های مردم و دوستداران محیط زیست دارد به هم نزدیک می‌شود.

    امروز اما زمان رقابت به پایان رسیده و دولت تدبیر و امید به رهبری حسن روحانی باید بتواند با جذب حداکثری از تمامی نیروهای کارآمد، دلسوز و متخصص طبیعت ایران، سامانی بایسته به وضعیت ناگوار محیط زیست و منابع طبیعی کشور دهد. در این راستا، امروز یادداشتی در خبرآن‌لاین منتشر کرده و کوشیده‌ام نشان دهم که برای ایجاد یک تغییر بنیادی و مثبت در پیکره سازمان حفاظت محیط زیست، باید در گام نخست سراغ دولتمردی رفت که نیازی برای قبول این مسئولیت ندارد تا شناخته شود!

    دولتمردی که فلان صاحب منصب حکومتی یا وزیر یکی از وزارتخانه‌های ثروتمند، نتواند به راحتی دورش بزند و ملاحظاتش را نادیده بگیرد.

    و برای شروع، چه کسی بهتر از محسن رضایی یا محمد باقر قالیباف که اولی اعلام کرده بود، مهم‌ترین اولویت دولتش، حفظ محیط زیست است و دومی که اصلاً خود را کاندیدای محیط زیست می‌دانست.

    یادداشتم را با عنوان: مسئولیت جدید محمّدباقر قالیباف یا محسن رضایی در کابینه تدبیر و امید در در این نشانی می‌توانید بخوانید و نظرات‌تان را در موردش به اشتراک نهید.

4 فکر می‌کنند “یک پیشنهاد برای محمد باقر قالیباف و محسن رضایی!

 1. بابك

  درود بر شما استاد گرامي
  نوشتارتان را خواندم اميدوارم كه رئيس جمهور برگزيده از تمامي نيروهاي كارآمد و توانا براي حفظ زيست بوم بيمارمان به كارگيرد تا شايد ماهم خبرهايي خوش از اين ميراث طبيعي و خداداديمان بشنويم و ديگر شاهد بي مهري ها نسبت به زيست بوم خود نباشيم. پس بايد همه در اين راستا تلاش كنيم تا بتوانيم پاسدار زيست بوممان باشيم .

  دو صد گفته چون نيم كردار نيست …

  با سپاس فراوان از شما استاد گرامي و دلسوز زيست بوم ايران

 2. mani

  من نمی دونم شما چرا قالیباف رو پیشنهاد دادین نتیجه کارهاش در شهرداری تهران تاسف آوره
  تعداد زیادی از باغ ها تبدیل به برج های بلند شدن و در حاشیه رودخانه اجازه ساخت دادند و در کوچه های باریک بدون توجه به ظرفیت معبر مجوز های ساخت بی رویه دادند یعنی فاجعه هنگام زمین لرزه و …

 3. کماسی

  من با شما موافقم که باید یک مدیر برجسته مثل نامبردگان میتونه ثمر بخش باشه ولی یک سئوال کلیدی؟؟؟
  آیا این دو دکتر اولویت کار خودشان ریاست سازمان محیط زیست است؟؟؟

  اگر یکی از این دو قبول کنند و به خوبی از منافع سازمان حفاظت محیط زیست دفاع کنند من یکی به احترامشون سر تعظیم فرود میارم..که نه برای وجهه جایگاهشون در قدرت! بلکه برای محیط زیست سرمایه مدیریت خود را خرج کردند…
  که بعید میدونم… چون حفاظت از محیط زیست بلوغ سیاسی بالایی میخواد که متاسفانه در رجال سیاسی ما جای این بلوغ خالیست…

 4. محیط بان بی باک

  جناب آقای مهندس درویش عزیز
  نوشتار شما در خصوص پیش بینی رئیس سازمان محیط زیست دولت جدید‘ بنده را بسی به فکر فرو برد!زیرا بنده تا حدودی با افکار و نظرات شما آشنایی دارم و این تحلیل و نظر شما خیلی برای بنده خصوصا برای جایگاه محیط زیست جای تعجب داشت! به نظر بنده این دو کاندید در حیطه محیط زیست نه صاحب علو و تخصص بوده و نه صاحب تجربه! شاید در بسیاری از پست های اجرایی دیگر بسیار خوب و شایسته عمل نمایند ولی در خصوص مقوله محیط زیست …!
  تا فرد یا افرادی همچون سرکار خانم دکتر ابتکار با توجه به تخصص و تجربه و عملکرد گذشته ایشان در مقوله محیط زیست که همگان با آن آشنایند وجود دارند چرا ما به دنبال افراد جدید که هیچ گونه اطلاعی از تخصص و تجربه آن ها در این خصوص نداریم هستیم.
  شما خود ار متخصصان بخش محیط زیست و منابع طبیعی هستید واقعا بحث محیط زیست ‘ علی الخصوص در وضعیت کشور ما جای آزمون و خطا می باشد…!!!
  با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.