🔸️با خشونت، خشونت مهار نمی‌شود!🔸️

🔸️با خشونت، خشونت مهار نمی‌شود!🔸️

🇮🇷: @darvishnameh

۱️⃣ وقتی روی ارتقای آموزش و پرورش در یک کشور سرمایه‌گذاری نشود، مجبوری روی سازمان زندان‌ها سرمایه‌گذاری کنی! وقتی به سلامت خود اهمیت ندهی، مجبوری درآمدت را صرف بازیابی دوباره سلامتت کنی؛ وقتی به کمک #مدارس_طبیعت نسلی را تربیت نکنی که در پیشگاهش نه گیاهی #علف_هرز و نه جانوری #جاندار_زیانکار باشد، مجبوری صحنه حفاظت از طبیعت را به جنگی خونین بدل کرده که تاکنون نزدیک به هفتصد‌نفر شهید، کشته یا اعدام شده‌اند.

۲️⃣ پرسش اما این است: آیا با روش‌های خشونت‌بار و غیرانسانی مثل آنچه اخیراً در خیابان‌های تهران رخ داد، آیا توانسته‌ایم آرامش و امنیت واقعی را به جامعه بازگردانیم؟ آیا فرد بزهکاری را که اینگونه با خیابان‌گردی و کتک‌زدن بی‌آبرو می‌کنیم، دیگر چیزی برایش می‌ماند که بخواهد حرمت و آبرویش را در جامعه حفظ کند؟ آیا بدین‌ترتیب او را متنفر از همه‌ی مردم موبایل بدستی که نظاره‌گرِ هتک حرمت انسانی‌اش هستند، نمی‌کنیم؟ اصولاً میزان خشونت، دزدی، تجاوز و جنایت در کشورهایی که مجازات اعدام ندارند، بیشتر است؟!

۳️⃣ هیتلر در کتاب #نبرد_من می‌نویسد: اگر می‌خواهید فرمانروا بمانید، همیشه کشور را در این رعب و وحشت نگه دارید که همسایه قصد حمله دارد و دولت‌هایی در پی فراهم‌کردن مقدمات جنگ هستند. همیشه شایعه‌سازی کنید؛ هرگز مردم را در راحتی و آرامش رها نکنید. چون مردم مرفه و آرام در زمینِ سیاستمداران بازی نخواهند کرد.”

۴️⃣ حالا انگار به این شیوه‌نامه، ما می‌توانیم چند درس جدید هم اضافه کنیم: اینکه صحنه تماشای مرگ و شکنجه آدم‌ها را به کارناوال‌های خیابانی مفرح و استوری‌ساز – آن هم در اوج پاندمی کووید نوزده – بدل ساخته و ملت خویش را تحقیر کنیم. اینکه به فرهیختگان و نخبگان خویش تهمت توده‌ای، کمونیستی و ضدخدایی بزنیم، آنها را ممنوع از تصویر و صدا کرده و اینکه مخالفت با خود را مخالفت با دین و پیغمبر و خدا وانمود سازیم.

۵️⃣ واقعاً متاسفم برای حاکمیتی که هنوز فکر می‌کند به روش‌های قرون وسطایی باید مردم را تربیت کرد. این هنر نیست که سارقی بیست سال دزدی نکرده باشد، وقتی همه آن بیست‌سال را در انفرادی بوده. هنر آن است که ریشه بزهکاری خشک شود و آن زمانی است که بتوانی با ملت خویش محترمانه گفتگو کنی.

۶️⃣ برنده کسی نیست که همیشه برخوردار از کارت‌های خوب باشد، بلکه هنرمندی است که می‌داند از کارت‌های بد چگونه استفاده کند و این البته نیاز به درایت، شجاعت، آینده‌نگری و خطرپذیری دارد؛ ویژگی مهمی که در انتخاب اغلب مدیران در پای اثبات یا عدم اثبات برادری، ذبح می‌شود.

#نه_به_منطق_چکمه
#با_خشونت_خشونت_مهار_نمیشود
#ناسازه_پاندمی_کرونا_و_کارناوالهای_خیابانی

🇮🇷: https://t.me/darvishnameh

موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید