وقتی که پول و محیط زیست به هم می رسند! نمی‌رسند؟

    سرانجام پول درآمد؛ آن هم با شکل و شمایل و تیمی حرفه‌ای. مهم‌تر آن که در همان گام نخست، سه روز از شش روز هفته را اختصاص داده است به محیط زیست تا مژگان جمشیدی یک تنه یا دو تنه و یا چند تنه هر چه می‌خواهد رنگ بپاشد بر این صفحه‌ی سبزرنگ! افزون بر آن، به کشاورزی هم صفحه‌ای مستقل داده و او را از محیط زیست و منابع طبیعی جدا کرده؛ پیش از آن که رسماً و در دنیای حقیقی هم این اتفاق بیافته!
    به هر حال، باید اعتراف کرد که رابطه‌ی پول و محیط زیست، هرگز رابطه‌ی ساده‌ای نبوده است! بوده است؟ هر زمان که پول از در برود، تخریب محیط زیست از پنجره وارد می‌شود. و هر زمان هم که پول ناغافلکی وارد شود، باز هم تخریب شدیدتر می‌شود و مردم خوششان می‌آید که تا قله دماوند هم با بی ام دبل یوشان گازی بدهند و عکسی به یادگار بگیرند و یا جنگل ابر را از نزدیک دوداندود کنند!

    با این وجود، تجربه ثابت کرده که اگر پول با منطق و تدریجاً به سرزمینی وارد شود که مردمانش قدرش را دانسته و استحقاق دریافتش را هم داشته باشند، آنگاه می‌توان امیدوار بود که صحنه‌های زشت پرتاب زباله از گران‌ترین خودروهای عالم را در محور مرزن‌آباد به چالوس کمتر ببینیم!
    و من امیدوارم روزنامه‌ی پول بتواند همینگونه به ارتقای فرهنگ محیط زیستی ایرانیان کمک کند و البته خودش هم از این بده بستان فرهنگی متضرر نشود!
    به همین بهانه، قرار شده است تا روزهای چهارشنبه‌ی هر هفته ستونی ثابت را با عنوان: «نگاه سبز» در صفحه 9 روزنامه دراختیار داشته و در آن به طرح گرایه‌های سبز سرزمین مادری یا زیست‌بوم فراوطنی بپردازم.
    باشد که «پول» دست‌مان را بگیرد! نه؟

موافق(0)مخالف(0)

۱۳ Comments

 1. خوشحالیم و براتون آرزوی توفیق و خدمت در این حوزه داریم ...

  موافق(0)مخالف(0)
 2. ممنون هومان جان.

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سپهر سلیمی

  خدا یه پولی به طرفدارا محیط زیست بده و یه عقلی به دشمناش :))
  مثل همیشه پیروز باشید

  موافق(0)مخالف(0)
 4. دعای خوبی بود سپهر جان. من هم برای اجابتش دعا می کنم! نکنم؟

  موافق(0)مخالف(0)
 5. شقایق

  خوش حالم برای محیط زیست نویسان...

  موافق(0)مخالف(0)
 6. درود و ممنون از همراهي هاتان ...

  موافق(0)مخالف(0)
 7. سلام
  فقط پول دست مان را بگيرد؟!
  باشد كه ما نيز دست " پول" را بگيريم و بزرگش داريم.
  به فال نيك مي گيريمش.
  بدرود.

  موافق(0)مخالف(0)
 8. آمين!

  موافق(0)مخالف(0)
 9. آفرین به روزنامه پول که یک صغحه تمام رو به "محیط زیست" اختصاص میده

  موافق(0)مخالف(0)
 10. شايد هم صدآفرين!

  موافق(0)مخالف(0)
 11. You made certain nice points there. I did a search on the matter and found most persons will consent with your blog.

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید