معصومه ابتکار و عیسی کلانتری؛ انتخاب شدند!

ابتکار دوباره به پردیسان بازمی گردد؟

    به دنبال نظرسنجی از مخاطبان طبیعت دوست مهار بیابان‌زایی که از یازدهم تیرماه 1392 آغاز شده است، اینک در آستانه‌ی آغاز به کار دولت یازدهم، نتایج  بدست آمده را اعلام می‌دارم. گفتنی آن که خوشبختانه این نظرسنجی مورد استقبال چند سایت و پایگاه اطلاع رسانی دیگر هم قرار گرفته و در سطح گسترده‌ای در بین دوستداران و کارشناسان محیط زیست انعکاس یافت که همینجا مراتب قدردانی خود را از همه‌ی دوستانی که کار انتشار و اطلاع رسانی آن را انجام دادند، به ویژه آقایان احسان محمدی، هومان خاکپور، محسن تیزهوش و سعید مقیسه اعلام می‌دارم.

نتایج نهایی

    در مورد نظرسنجی نخست که مربوط به انتخاب رییس سازمان حفاظت محیط زیست بود، در کل از مجموع 839 رأی داده شده، سرکار خانم دکتر معصومه ابتکار با 416 رأی (49.5 درصد) واجد بیشترین آرای کسب شده گردیدند. به دنبال ایشان، آقایان دکتر اصغر محمدی فاضل (با 17.5 درصد آرا)، دکتر محمدرضا تابش (با 6.6 درصد)، محمدباقر قالیباف (6.0 درصد) و سید محمّد مجابی (با 5.9 درصد) در رتبه‌های بعدی قرار دارند. همچنین، آقایان  رضایی، نوریان، مکنون و حجت در رتبه‌های ششم تا نهم قرار گرفته‌اند. البته 48 نفر معادل 5.7 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی هم موافق هیچ یک از 9 نفر یاد شده نبوده و در مجموع یازده چهره دیگر را معرفی کردند.

عیسی کلانتری

    در نظرسنجی دوم که برای انتخاب میزان محبوبیت در بین کاندیداهای احراز پست وزارت جهاد کشاورزی صورت گرفت، هم آقای دکتر عیسی کلانتری با 315 رآی از مجموع 1016 رآی اخذ شده (31 درصد) واجد بیشترین محبوبیت برای تصاحب پست وزارت جهاد کشاورزی شدند و به دنبال ایشان، آقایان حسین صفایی، سید صفدر حسینی و عباس رجایی قرار گرفتند.

    در مجموع به نظر می‌رسد در حوزه محیط زیست و بین فعالین و دوستداران طبیعت ایران اتفاق نظر بیشتری در انتخاب محبوب‌ترین فرد برای به دست گرفتن پست ریاست سازمان حفاظت محیط زیست وجود دارد تا در بخش کشاورزی.

    از آنجا که نتایج نظرسنجی قبلی ایجاد شده در مهار بیابان‌زایی در مورد انتخاب رییس جمهور یازدهم هم بسیار به آرای واقعی بدست آمده نزدیک بود و نشان داد که نظر مردم و فعالین محیط زیست در انتخاب حسن روحانی تا چه اندازه به یکدیگر نزدیک بوده است، اینک هم به نظر می‌رسد که از هم‌اکنون باید به معصومه ابتکار برای بازگشت مجددش به ساختمان پردیسان تبریک گفت. و البته حیف که عیسی کلانتری دیگر امکان برگشت به ساختمان مشهور و خاطره انگیز کاخ وزارت کشاورزی سابق را ندارد!! با این وجود امید است که هم خانم ابتکار و هم آقای کلانتری در مسئولیت جدیدشان موفق باشند؛ البته چنانچه در دقیقه 90 اتفاق خاصی نیافتد و نام فرد دیگری از صندوق‌ها به درنیاید!

24 فکر می‌کنند “معصومه ابتکار و عیسی کلانتری؛ انتخاب شدند!

 1. فرزاد فضل پور

  سلام محمدعزیز افتخارات بی شماری کسب کرده ودرآینده کسب خواهید کردباعث خوشحالی وسروربیش حدمن شد.افتخارات توباعث امیدواری شد که دورباره به قول دیده بان خراسان شمالی را ازسربگیرم.
  تنهاگلایه داشتم به بجنورد آمدی سراغی ازاین حقیرنگرفتی تا به دست بوسی وملاقات ازنزدیک موفق شوم اگرازآقای کشمیری سوال می کردی به سرعت خودرابه شما می رساندم تاموفق به دیدارتان شوم. موفق مویدباشید درپناه حق درکارهایتان موفق باشید تلفن همراه این حقیز09159841318است واگرگاری ازدست من وتشکل ماساخته است منت گذاشته به ما اعلام کنید دعا گوی شما فرزاد

 2. فرزاد فضل پور

  متاسفانه گرمای شدید باعث آتش سوزیهای گسترده درمراتع استان شده است که مسولین باکمک مردم وآمادگی تشکلهای سعی درمهارآنهاداشته باشند که همه ضررهای آن رامی دانیم بعضی روستائیان بی اطلاع بعدازجمع آوری محصول باقی مانده راآتش می زنند که به مراتع اطراف سرایت ووظیفه تشکلهااست که این روستائیان باکمک مسئولین ازخطرات آن آگاه کنند.

 3. محمد درویش نویسنده

  درود بر دوست قدیمی، جناب فضل پور عزیز. خوشحالم که دوباره تصمیم گرفته اید در حوزه محیط زیست فعال تر عمل کنید. به امید روزهایی بهتر برای ایران عزیزمان.

 4. سینا قنبرپور

  جناب آقای درویش سلام و خسته نباشید
  فرصتی نشده تا از نزدیک زیارتتان کنم اما همواره ذکر خیرتان بوده و سبب شده که گرچه در حوزه محیط زیست غعالیتی خبری ندارم ولی نظرات شما را پی گیری کنم .
  راستش به شدت اینک متعجبم که شما بستری برای برجسته شدن موقعیت خانم ابتکار فراهم کرده اید . به حکم این نقل که آزموده را بازآزمودن خطاست نگرانم .
  به عنوان یک خبرنگار همواره این مسئولیت را متوجه خود دانسته ام که نکات جدید و راه های جدید بیابم و به دیگران بنمایانم. آیا برای حفاظت از محیط زیست گزینه های جدید و بهتری وجود نداشت .
  متعجبم که چرا نام محمدباقر قالیباف را در این نظرسنجی مطرح کرده اید؟
  به هرحال دیدگاهتان برایم محترم است و منتظرم تا پاسختان را بخوانم
  سپاس

 5. محمد درویش نویسنده

  درود بر شما جناب قنبرپور عزیز و ممنون از لطف تان.
  نوشته اید که: “گرچه در حوزه محیط زیست فعالیتی خبری ندارم ولی نظرات شما را پی گیری می کنم .”
  بنابراین، در شگفتم از طرح پرسش تان! زیرا من در باره پرسش های شما تاکنون چندین یادداشت نوشته ام!!
  موفق باشید.

 6. هومن روانبخش

  فکر می کنم خیلی از محیط زیستی ها موقعی که رای خودشون رو به نام دکتر روحانی به صندوق انداختند نیم نگاهی هم به خانم دکتر ابتکار داشتن. به هرحال امیدوارم شاهدحضور خانم دکتر باشیم.

 7. مسعود

  اميدوارم اين دوره محيط زيست ايران با حضور دوستان سبز باشد .

 8. میتراآزرم

  سلام .ممنون از وقت و پوشش خبری که به مسائل ومصیبت های محیط زیست ایران می گذاریدکه کاریست شایسته تقدیر .آگاهی رساندن درین زمینه برعهده همه کسانیست که دغدغه بشریت وحقوق اهالی کره زمین را دارند.اما
  به نظر بنده بهتر است که بدون ورود به بحثهای مقطعی مثل انتخابات وانتصابات! همچنان بر کار خطیرخود یعنی مطرح نمودن مسائل واتفاقات محیط زیستی ایران وپیشنهادت دادن وگفتگو با سایرصاحب نظران این فن همچنان گذشته پای بفشارید.

 9. امیر

  البته انتظارات از خانم ابتکار درحال حاضر با دوران اصلاحات قابل قیاس نیست.اینطور نیست؟!؟

 10. قاسمي

  با سلام خدمت شما دوست عزيز

  به نظر بنده زمان تصدي خانم دكتر ابتكار فعاليت هاي زيست محيطي بسياري در حال انجام بود كه پس از رفتن ايشان اين فعاليتها يا كم شد و يا ديگر انجام نشد و اين سازمان ديگر به فعاليت اصلي خود باز نگشت و در واقع بيشتر به سمت فعاليتهاي غير محيط زيستي سوق پيدا كرد ، حتي به جايي رسيد كه بسياري از ان جي او ها و سازمان هاي بين اللمللي فعاليت خود را با اين سازمان به حالت تعليق درآوردند يا كاهش دادند.
  با اين حال اميدوارم دوباره به آن روزهاي خوب بازگرديم.

 11. فضل پور

  سلام درویش غزیز دنبال ایمیل شما می گشتم آنرانیاقتم می توان آنراارسال یا نمایش دهید ممنون

 12. فضل پور

  ازطبیعت آموختم که استفادههای کوچک ازآن زیباست واستفاده های بزرگ وگسترده ومخرب جزویزانی وبرهم خوردن تعادل طبیعت چیزی ندارد

 13. کاظم علی زاده

  به نظر بنده که یکی از کارشناسان محیط زیست میباشم سرکار خانم دکتر ابتکار با توجه به سابقه و تجربه موفقی که در سازمان محیط زیست داشته بهترین گزینه برای تصدی مجدد ریاست سازمان محیط زیست میباشدو بعد از ایشان جناب آقای دکتر اصغر محمدی فاضل بعنوان مناسبترین فرد برای این تصدی میباشد.

 14. حميد

  آقاي دكتر روحاني كه حال اميد را به مردم ايران بازگردانده و باعث خوشحالي آنها شده بايستي اين شادي را مضاعف كند با انتخاب معاونين و وزراي قوي كه البته در معرفي وزرا تا حدودي چنين عمل كرده اما بحث محيط زيست كه اكنون يكي از معضلات دنياي امروز و بويژه ايران محسوب مي شود بايستي فرد قوي كه نه بسيار قوي انتخاب شود و آقاي روحاني بايستي با دقت عمل رزومه ي كاري و علمي و مديريتي افراد محيط زيستي را مورد ارزيابي و امتحان قرارداده و فرد شايسته اي را انتخاب كند
  اما بعنوان پيشنهاد مي توان از دكتر كيابي ، مهندس ضيائي ، مهندس هنريك مجنونيان ، دكتر مينو دبيري از حوزه دانشگاه آقاي مهندس آقاميري ( باثبات ترين مديركل محيط زيست كشور ) ، دكتر صدوق ، مهندس حجت و . . . در حوزه مديريت محيط زيست نام بردكه اميد است آقاي دكتر روحاني در اين حوزه با دقت نظر بيشتري عمل كند

 15. سعید

  در حال حاضر بنا به گفته برخی خبر گذاری ها اقای قالیباف نیز جزو لیست شده اند.اقای درویش مطمئن باشید ریاست ایشان به نفع کشور نخواهد بود.ایشان فردی سیاسی با ارتباطات زیادی است .فردا بعد ازاینکه رییس شد سر یک سد یک راه یک واگذاری اگر تحت فشار نمایندگان حامی خود یا افرادی که در ساخت وساز تخریب بودند بدلیل نزدیکی با ایشان تصمیمات نادرست می گیرد ودر مقابل ان ها کوتاه می اید.چرا شما به این شکل نیز به قضیه نگاه نمی کنید؟همین الان می شود ده ها طرح (راه وسد وتخریب های غیر قانونی را پیش بینی کرد که بدلیل فشار نمایندگانی که در مجلس جزو حامیانشان بودند برای کارنامه دور بعد خود اجازه توقف ولغو طرح را نمی دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.