ماتادورهای اسپانیایی و نهنگ‌کش‌های دانمارکی را رها کنید! خودمان را بگیرید!!


پیش‌تر از ماجرای نسل‌کشی حیوانات توسط مردمان چند کشور خیلی متمدن مانند کانادا، ژاپن، دانمارک و … یاد کرده بودم. اخیراً هم که بابت شجاعت نمایندگان کاتالونیا در برابر ماتادورهای گاوکش مقادیری ابراز شادمانی نشان دادیم …

اما به نظر می‌رسد برخی از ما ایرانی‌ها (اگر نگویم خیلی از ماها!) شایسته‌ی دادن چنین تذکرات بهداشتی و طبیعت‌محورانه‌ای به حیوان‌کش‌های دیگر نقاط جهان نیستیم. می‌گویید نه! سری به  تارنمای حمید میرزاده بزنید تا از خود بپرسید این چه بلایی است که باید بر سر این پلنگ بی‌نوا آورده شود؟ آن هم بعد از ماجرای تلخی که مرضیه ناظری برایمان شرح داده بود … واقعاً زندگی بدون پلنگ به چه می‌ارزد؟
ژاله‌ی فتوره‌چی هم از درد کهنه‌ی دیگری خبر داده است و پیش‌تر هم به ماجرای خرس تبریز، سوزاندن مارها، قصه ‌شرم‌آور فک‌ها و دلفین‌ها، نسل‌کشی گرازها و سمورها، تفریح در پارک ملی خبر! و آن روباه نگون‌بخت خلخالی اشاره کرده بودم …

راستی! آیا ما حق داریم که از مردم دیگر نقاط جهان بخواهیم تا با حیوانات مهربانانه‌تر برخورد کنند؟!

موافق(1)مخالف(0)

۴۰ Comments

 1. شقایق

  وحشتناکه ...

  موافق(0)مخالف(0)
 2. دانش

  آقای درویش عزیز... به نظر من, نقش آن قانون بدستان زورگو, در این قضیه بسیار پررنگ است و همانها هستند که بذر خشونت را در جامعه افکنده اند و هنوز هم دست بردار نیستند. فقط در همین یکی دو هفته ی گذشت, چندین قطع دست انسان داشته ایم که اخبارش در جراید منتشر شده است. بنابراین از یک روستایی بیسواد که گوسفندانش مورد حمله ی پلنگ قرار گرفته اند, چه انتظاری میتوان داشت که دست و پای یک پلنگ گرسنه را قطع نکنند؟

  موافق(0)مخالف(0)
 3. سلام
  چندي پيش خرسي را ديدم كه توسط مردم كشته شده بود ( اطراف شبستر) و به دليل خرافات و براي ايجاد قدرت و رزق و روزي دستان خرس بي نوا را هم بريده بودند. واقعاً كه مايه تاسف است.
  بدرود.

  موافق(0)مخالف(0)
 4. هيچ كس تا خودش عامل نباشد نمي تواند حتي به فرزندش ايراد بگيرد. متاسفانه اين فرهنگ غلط مدت هاست كه در جامعه ما جاري شده كه همه مقصرند و خطا مي كنند به جز من.  

  موافق(0)مخالف(0)
 5. من که دلم خیلی گرفته و غمگینم.. انگار به هیچ جا نرسیدیم.. همین دیشب یک آقای بسیار شیک پوش در کوچه جائی که 2 تا گربه باقیمانده بهشون غذا میدم کلی با من کل کل میکرد که گربه باعث سرطان میشه و اینا زشتن میان جلوی خانه و...... بعد دست نوه اش را گرفت به زبان انگلیسی بهش گفت بیا بروتو مرض نگیری !!!! حتی ایرانیان تحصیل کرده و باسواد اینقدر به خودشان زحمت نمیدن بشینن پای کامپیوتر برن تو سایت های معروف مثل ساینس دیلی و جان هاپکینز و... سرچ کنند ببینند آیا اینقدر زندگی با حیوانات وحشتناک و مرض آوره..

  موافق(0)مخالف(0)
 6. گاهی آدم خجالت می کشد از "آدم" بودن خودش ...

  موافق(0)مخالف(0)
 7. محمد

  در حال حاضر وحشی ترین حیوان که باعث زیان و ضرر و بیماری برای جوامع انسانی است همین انسان -اشرف مخلوقات- است. کشور خودمان را در نظر بگیرید. این تنها انسان است که با وحشیگریهای خودش به همنوع و غیر همنوع خود صدمه میزند. اگر بخواهیم حیوان و انسان را مقایسه کنیم میبینیم این انسان است که مخل و مضر و آسیب رسان جوامع انسانی و محیط زیست است. برای درک وسعت زیان و آسیبی که انسان به جامع میزند تنها کافی است به آلودگی هوا و .... اعتیا د و جرم و جنایت و ناامنی در تهران خودمون فکر کنید. کدام موجود زنده ای را می شناسید تا این حد برای خود و دیگران خطرناک باشد؟
  وقت آن رسیده که برداشت سنتی خودمان را از انسان و حیوان تغییر دهیم و این واقعیت را قبول کنیم که ا نسان « اشرف مخلوقات » خطرناکترین موجود زنده می باشد.

  سوال این است که چگونه می توان ا نسان -این موجود مخرب - را مهار کرد؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 8. سلام من یک ماهیگیر ورزشی هستم وماهیگیری رت برای با طبیعت بودن انتخاب کردم ماهی های صید شده با کمترین آسیب رها سازی می شود.
  ما هم از این مشکلا در ماهیگیری داریم که می خواهیم یه جنبش را هبندازیم برای حمایت ار حقوق حیوانات
  در سایت خودم درباره قوانین یه چیزای قرار دادم
  خوشحال می شوم مطالعه کنید.
  http://iranfishing.net/post-1736.aspx

  موافق(0)مخالف(0)
 9. آقا محمد گل گفتی.. موضوع اینه که آدم2پا ها وحشیگری خودشان را به حساب نمیارن. مثلا"‌خیلی شده پرنده بازها گربه ها را کشتند بخاطر اینکه کبوتر آنها را گرفته. بارها با آنها جر و بحثم شده. بهشون گفتم مگه شما خودت مرغ و گاو و شتر مرغ و ماهی و ... را نمیخوری پس چرا باید یک گربه بدبخت را بکشی چون از روی گرسنگی یک پرنده شکار کرده. اگر گربه سیر باشه مطمئنا"‌کبوتر شما را نمیخوره. ولی بنظر من انسان بودن و انسانیت فرق داره با آدم بودن.. هر آدمی نمیتونه انسان باشه. کسانی که ما در موردشان صحبت میکنیم که خود را مالک زمین و زمان میدانند آدم2پاهستند نه انسان.
  مثلا"‌آقای مهندس درویش یک انسان واقعیست.. همچنین دوستانش و خیلی هی دیگه..

  موافق(0)مخالف(0)
 10. مسعود

  با آقای محمد خیلی موافقم !

  موافق(0)مخالف(0)
 11. به کدامین گناه اینچنین کشته شدی زار ؟

  اگر دستانم به مشهدت برسد بر خاکت اینچنین می نوشتیم

  اینجا مدفن حیوانی است که شاید از قاتلش آدم تر باشد

  که حیوانها اینچنین شکار خود را مثله نمی کنند.

  به حق که قاتل نشاید که نامت نهند آدمی.

  موافق(0)مخالف(0)
 12. نمی دانم
  شاید چون فکر می کنیم اشرف مخلوقات بر روی زمین هتسیم اینچنین با زمینیان رفتار می کنیم. یادمان رفته که زمین از اول در ملکیت گیاهان و حیوانات بوده است و ما به تبعید از آسمان به زمین رسیدیم و آنها در نمام مدت مهمانداران شریفی برای ما بوده اند . غذا و پوشاک ما را تامین کردند و این مهمان ناخوانده که حالا صاحبخانه هم شده را در تمام لحظه ها حمایت کردند و حالا که ما جای آنها را تنگ کردیم و خانه و کاشانه شان را ویران و اینک که به یاریمان احتیاج دارند اینگونه ناسپاسی می کنیم شاید فکر می کنیم چون اشرف مخلوقات هستیم به آنها احتیاج نداریم
  اگر به منطق بی منطقمان برگریم در میابیم که حتی هنگام قربانی کردنشان، آنها را برای حفاظت و رزق و روزی خود می کشیم. که امیدواریم مرگشان برایمان سلامتی و غذا به همراه داشته باشد. هیات که نمی دانیم اینگونه خشم خداوند طبیعت را برای خود می خریم و نمونه کامل خسر فی الدنیا و آخرت هستیم.
  بدون آنها هیچ ندارم هیچ!!!!!!!
  اینقدر این عکس غم انگیز است که انگار عزیزترینم را اینگونه می بینم.
  خدایا ما را ببخش و هدایت فرما

  موافق(0)مخالف(0)
 13. بی رحمی برای همه بد هست و البته برای ما مسلمانان!!!!!!!!!!!!!! بسیار بدتر . چرا که در دین اسلام نسبت به مهربانی با حیوانات تاکید زیادی شده ولی کلا چون ما شیعیان اصولا بر خلاف تعالیم اسلام رفتار می کنیم نتیجه اش تصویر جگر سوز بالا هست . ( این مسئله لاینحل برای من هست که چرا ما بر خلاف تعالیم اسلام رفتار می کنیم )

  موافق(0)مخالف(0)
 14. جناب درویش این صحنه بنده را به یاد روی دیگر سکه آدمیت انداخت که اگر از بعد انسانیت خارج شود از این جانور وحشی که دست ها و پاهاش بریدند درنه خوتر خواهد شد.

  موافق(0)مخالف(0)
 15. چشمهايم مي سوزند... قلبم تير مي كشد...بغض مي خواهد خفه ام كند...دستهايم، دستهايم... مهربان! دستهايم بي حس اند... پاهايم، ناتوان... مي داني؟ نازنين من!‌كه چنين بي جان در برابر چشمان خيره ام بر زمين زهراب مرگ چشانده اي... مرا از بودنم شرمگين كرده اي؟! به كدامين گناه؟ به كدامين جرم؟ بغضم را مي فهمي؟ كدام انسان؟ نه،‌كدام انسان نما با خنجر حيوانيتش دستهايت را بريد؟ كدام بي روح ناپاكي تو را از پا درآورد؟ دنياي من بي تو، نعره نمي كشد... جنگل جهان من بي تو خروشي ندارد... دشتهاي حياتم بي تو نمي دود... غزالها، د رحسرت تو خميده اند...
  و من مي دانم دنيا بي پلنگ زندگي را كم مي آورد... چنان كه من تو را...
  آقاي درويش عزيز! من را ببخشيد كه چنان اين تصوير به آشوبم كشيد... دارم خفه مي شوم... نفرين بر سنگدلي انسان... واي بر گناه انسان... قلبم، تير مي شكد...

  موافق(0)مخالف(0)
 16. فلورا

  خيلي اسفناكه،

  با اجازه ي آقاي درويش كه ديگه نگرانشون شدم:
  به مهتاي عزيز:

  دوست خوبم، وقتي 99.9 درصد پيشوايان دين هزار ساله كه در خلوت و جلوت "آن كار ديگر ميكنند" از مردم عامي چه انتظاري ميره كه به تعاليم ديني پايبند باشن؟!

  عالمي ديگر ببايد ساخت و از نوع اسلام ديگري!

  موافق(0)مخالف(0)
 17. چند وقته خبری که از پلنگ‌ها می‌شه طاقت ندارم تا آخر بخونم. مخصوصاً همین اواخر خوندم که همهٔ پلنگ‌هایی‌ که کشته شدند، کالبدشکافی نشون داده که شکم همشون خالی‌ بوده. شرم بر ما که ۷۵ میلیون نفریم و لیاقت نداریم اجازه بدیم شکم همین چند پلنگ باقی‌ مونده دست کم سیر باشه...

  موافق(0)مخالف(0)
 18. محمد

  ارزش این را دارد که سوال آخر نوشته خودم را که در بالا آورده ام دوباره تکرار کنم.

  -----------------------------

  سوال این است که چگونه می توان انسان -این موجود مخرب – را مهار کرد؟!

  موافق(0)مخالف(0)
 19. به فلورا.. من هم که دقیقا منظورم همین هست.. یه جای کار که نه صد جای کار می لنگه که ما با ادعای همه جوره مون که گوش فلک کر کردیم از پیروان همه مذاهب دیگه نسبت به طبیعت نا مهربانتر و بهتره بگم بی رحمتر بودیم..
  شاید به من خورده بگیرن که چه ربطی به دین داره.. ولی ربطش این هست ای کاش به همین تئوریها هر کس به سهم خودش عمل می کرد بدون در نظر گرفتن دیگری..

  موافق(0)مخالف(0)
 20. تا وقتي نگرش ما به آنها از بالا به پايين است اين قصه ادامه خواهد داشت... ما هنوز باور نكرديم جزيي از طبيعت هستيم و اين موجودات نازنين هم جزيي ديگر و ما با هم طبيعت را و زندگي را معنا مي دهيم... تا وقتي خودمان را مالك بدانيم هيچ احساس گناهي نخواهيم داشت حتي اگر دستهايشان را مثله كنيم... نمي دانم از كي و از كجا گمان كرديم كه حق داريم به هر تشخيص خود درباره آنها عمل كنيم.. بكشيم.. به زندان بيندازيم... سيرك درست كنيم و ...دوستان خوب! همين هم نظزي و هم انديشي و دغدغه مشترك، سرمايه كمي نيست... من معتقدم همين سرمايه مي تواند دستمايه حركتي ارزشمند قرار گيرد مي توانند به ما خط بدهد كه نگرشها را تغيير دهيم.. هر چه باشد همه ما انسانيم از سنگ نيستيم و مي توانيم به درك يكديگر از مفاهمه اي متعالي اميدوار و دلخوش باشيم... من پيشنهاد مي كنم همين عكس را با پيامي (كه مي توانيم آن پيام را هم با هم انديشي در همين جا انتخاب كنيم) به تمام ايميلهايي كه داريم ارسال كنيم و مخاطبمان را فقط كمي توجه به اين موضوع بدهيم.. اين اولين گام باشد و ادامه راه را با هم ترسيم كنيم... فرهنگ سازي حوصله مي خواهد و تامل و تمركز... ما مي توانيم با هم كمي از دينمان را به طبيعت ادا كنيم... من به اين امر ايمان دارم... تا آقاي درويش عزيز بيايند و هدايت جريان را چون پيش از اين پر شور ادامه دهند...

  موافق(0)مخالف(0)
 21. درود بر شما
  دوستان عزیز و اقای درویش گرامی ...
  با دعاهای خیر شما و مردم عزیز کشورم ایران سرافراز ، پدر صبا ساعتی پیش پس از دیدار با دکتر صدر و بزرگواری دیگر و معاینه توسط دکتر جوادزاده استادیار دانشگاه و فوق تخصص بیماریهای مغزی و اعصاب کودکان در تهران ، با تعجب دکتر فوق روبرو می شود که با نگاه به عکسها و نوارهای مغزی قبل و بعد صبا و مطابقت این دو ،عنوان معجزه را بکار میبرد و اعلام میدارند که سلولهای مغزی صبا در حال ترمیم هستند و امیدوارم که این گفته پدر صبا حقیقت داشته باشد و روزی مثل دیگر کودکان این مرز و بوم حرکت کند و درس بخواند و ایران را بسازد .
  امیدوارم دعاهای شما بدرقه این کودک و فرزندان ایران زمین باشد.
  امین
  عکسهای صبا که چند روز پیش به گرگان امد و چند عکسی از ایشون گرفتم.
  http://www.photoashand.blogfa.com/post-667.aspx

  دم همتون گرم و پاینده باشید

  موافق(0)مخالف(0)
 22. سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  # سامان گفته است :
  دوشنبه ۱۱م مرداد ۱۳۸۹ در ۱۹:۰۱
  چند وقته خبری که از پلنگ‌ها می‌شه طاقت ندارم تا آخر بخونم. مخصوصاً همین اواخر خوندم که همهٔ پلنگ‌هایی‌ که کشته شدند، کالبدشکافی نشون داده که شکم همشون خالی‌ بوده. شرم بر ما که ۷۵ میلیون نفریم و لیاقت نداریم اجازه بدیم شکم همین چند پلنگ باقی‌ مونده دست کم سیر باشه…

  جواب:
  درست ترین و حقیقت دار ترین و در عین حال غم بارترین و تاسف بارترین کلام همین بود که شما فرمودید وای بر ما 75 میلیون انسان که هرچه پلنگ کشته می شود شکمش خالی است

  چرا شکم بیچاره پلنگ خالی نباشد
  آیا در جنلگهای ما میوه و گیاه خوراکی پیدا می شود که شکم خرگوش و آهوی بیچاره سیر شود
  بعدش هم شکم پلنگ بیچاره سیر شود

  آیا این قدر که برای مرگ این پلنگ افسوس خوردید به فکر سیر کردن شکم پلنگ های زنده گرسنه هستید؟

  واقعا چقدر دردناک و غم بار است که حیوانات زبان بسته گرسنه باشند و غذایی برای خوردن نیابند تا آنجا گرسنه باشند که شکم هر پلنگی موقع مرگش خالی باشد!!!!!!!!!!!!

  قطعا اگر شکم آهوها راهم بشکافند خالی است
  شکم بزهای کوهی را هم بشکافند خالی خواهد بود
  شکم خرگوش ها هم خالی است
  شکم خرسها هم خالی است

  چینه دان ظریف پرندگان هم چه بسا خالی باشد

  نگذاریم پلنگ های زنده بیچاره بر اثر ضعف و گرسنگی و بی غذایی و بی رمقی جان دهند تا چند سال دیگر بگوییم پلنگ هم از ایران منقرض شد مانند ببر و شیر و تاسف بخوریم

  بیایییم برای جگر سوخته از گرسنگی حیوانات و (انسانها که در نیاز به غذا مانند حیوانات هستند) و پرندگان و... فکری کنیم

  آری این است بلای انسان متمدن امروزی که پلنگ تیز چنگال غذایی نیابد بخورد و همیشه تا پای مرگ گرسنه زندگی کند و گرسنه سر بر بالین بگذارد و گرسنه بمیرد

  گرسنگی پلنگ زنگ هشداری است برای آینده ما برای فرزندان ما برای آینده محیط زیست

  می دانید معنای گرسنگی پلنگ یعنی چه؟
  یعنی آهو و بز و گورخر و خرگوشی کم شده

  کم شدن خرگوش و آهو و بز و گورخر دانید یعنی چه؟
  یعنی در جنگلهایمان درخت میوه و گیاهان مرتعی کم شده

  مبادا روزی برسد همه پلنگ ها از گرسنگی بمیرند
  یعنی همه خرگوش ها و آهوها و بزها و گورخر ها از گرسنگی مرده اند

  یعنی هیچ درخت میوه و هیچ گیاه خوراکی باقی نمانده

  و کم کم شکم انسانها هم موقع مرگ خالی بماند و در رمق آخر لاشخورانی منتظر مرگمان باشند

  تا لاشخور لاشه آخرین انسان شکم خالی گرسنه را بخورد

  و لاشخور ها هم کم کم از گرسنگی بمیرند

  بیاییم گردنه حیران را همانطور گردو های طبیعی و خودرو داشت دوباره گردو کاری کنیم

  بیاییم تهران را دوباره انارستان کنیم

  تا کم کم شکم خرگوشها سیر شود شکم آهوها سیر شود شکم گورخرها سیر شود
  تا نوبت برسد به سیر شدن شکم خالی پلنگ ها

  آیا نمی خواهیم شکم پلنگهای زنده خالی نمایند؟

  بیاییم شکم پلننگ های زنده کشورمان باشیم و نگذاریم هرگز شکم پلنگی خالی بماند و نگذاریم پلنگی گرسنه سر بر بالین بگذارد و شکمش از درد گرسنگی مالش بیاید

  ماه رمضان نزدیک است و ماه روزه
  یکی از فلسفه های روزه این است که انسان یک ماه تمرین کند و طعم گرسنگی را بچشد و معنای گرسنگی را عملا درک کند

  ما شهرنشینان هرگز تا روزه نگیریم نمی توانیم طعم گرسنگی و مالش های زجر آور گرسنگی را درک کنیم
  تا بتوانیم معنای خالی بودن شکم پلنگ را درک کنیم

  بیاییم شکم هم نوعان نیازمند خود را سیر کنیم
  بیاییم شکم حیوانات وحش بی گناه را را سیر کنیم
  بیاییم شکم پرندگان معصوم و بی گناه را سیر کنیم

  بیاییم از منابع محدود آب و خاک در جهت رفع گرسنگی انسان و حیوان و پرنده استفاده کنیم

  بیاییم اگر غذا را برای جانداران بیشتر نمی کنیم کمتر نکنیم

  شرم بر ما که ۷۵ میلیون نفریم و لیاقت نداریم

  جازه بدیم شکم همین چند پلنگ باقی‌ مونده دست کم سیر باشه…

  موافق(0)مخالف(0)
 23. سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  تصویر مرگ این پلنگ و خبر سنگین ودرد آور کاربر عزیز "سامان" چقدر به یاد این تصویر می اندازد
  http://www.google.com/images?um=1&hl=fa&lr=&tbs=isch%3A1&sa=1&q=%D9%84%D8%A7%D8%B4%D8%AE%D9%88%D8%B1+%D9%85%D8%B1%DA%AF&btnG=%D8%A8%D9%8A%D8%A7%D8%A8&start=0
  هنوز قحطی بر در خانه ایران ما نیامده است اما حواسمان باشد خالی بودن شکم پلنگها زنگ خطری است بر این تصویرها
  لاشخوری منتظر مرگ کودکی گرسنه

  تصویری که عکاس آن نتوانست بیش از سه ماه زنده بماند

  و جندی بعد مرگ لاشخور بر ثر گرسنگی

  و حقیقت تلخ و تکان دهنده گرسنگی و خالی بودن شکم پلنگهای کشته شده کشورمان را زنگ خطری بدانیم و بحران غذا را در جهان باور کنیم و تصویر لاشخوری به انتظار مرگ کودکی را از ذهنمان دور نسازیم و بحران غذا را باور کنیم
  http://www.google.com/search?um=1&hl=fa&lr=&q=%D8%A8%D8%AD%D8%B1%D8%A7%D9%86%20%D8%BA%D8%B0%D8%A7&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw

  و بقول کاربر محترم "سامان":
  "شرم بر ما که ۷۵ میلیون نفریم و لیاقت نداریم
  اجازه بدیم شکم همین چند پلنگ باقی‌ مونده دست کم سیر باشه…"

  موافق(0)مخالف(0)
 24. دست بدامن چه کسی بشویم تا از انقراض این حیوان زیبا جلوگیری کنیم وگرنه سرنوشت این حیوان همانند ببر ایرانی خواهد شد که فقط نامی از آن باقی است!!

  موافق(0)مخالف(0)
 25. شهناز

  عجیب دلم گرفت.این افراد قطعا انسان نیستند.

  من همین ماه در کوههای البرز مرکزی یک گراز دیدم.

  قبل از اینکه ما بترسیم .خودش فرار کرد.حتی نشد یک عکس از این حیوان بگیریم.من فکر کنم از بی غذایی به دامنه آمده بود.

  ولی من به شدت خوشحال شدم که از نزدیک دیدمش.

  از دیدن این عکس خیلی ناراحت شدم.طوری که ....

  موافق(0)مخالف(0)
 26. هنر هنر مندان ، ادب ادیبان ، علم دانشمندان ، منطق فیلسوفان ، زیبایی زیبارویان ، از خودگذشتگی ایثارگران ، محبت بی دریغ مهربانان ، ناخودآگاه یادآور می شود که احسن الله و احسن الخالقین و چقدر به خود می بالیم که انسانیم که از ما اینگونه انسانها هم هستند
  چگونه می شود که اینگونه مثال آیه قرآن از چهارپا پست تر می شویم . چگونه می شود که از اشرفیت به قعر پستی فرو می افتیم .
  این کشتارها به بهانه پوست و خرافه و گوشت و غذا و امنیت و نفت و هرچه هست مرا که از انسان بودنم متنفر میکند . نمی کند ؟
  پلنگ جان باور کن از انسان بودنم شرمنده ام

  موافق(0)مخالف(0)
 27. چند وقتی است که از مرزهای غربی ایران خبر می رسد چارپایانی که حمل و نقل بار در مرزهای این منطقه را بر عهده دارند، به شکل دسته جمعی کشته می شوند و اجسادشان برای ایجاد اشمئزاز و مقابله با قاچاق در منطقه رها می شود. مدیر روابط عمومی انجمن حمایت از حیوانات گفت که مکاتباتی در آینده نزدیک با نیروی انتظامی این منطقه خواهند داشت تا این اقدام را متوقف کنند
  عبدالرضا باقری، در گفت و گو با سبزپرس گفت: از نظر ما این اقدام، اقدام ناشایستی است و در نامه ای که به نیروی انتظامی می نویسیم از آن ها می خواهیم دلایل خود را برای این اقدام ارائه دهند.
  به گفته باقری، به دلیل وجود بعد مسافت و دوری منطقه کردستان از تهران، انجمن حمایت از حیوانات تاکنون کاری در این زمینه انجام نداده است.
  او همچنین گفت وقتی چارپایان اطلاعی در مورد باری که حمل می کند ندارد، درست نیست برای مقابله با قاچاق، آن ها را بکشند.

  موافق(0)مخالف(0)
 28. دیدی گفتم انسان نیستیم.

  موافق(0)مخالف(0)
 29. سیده نرجس خاتون مجتهد نجفی

  بسم الله الرحمن الرحیم
  1- مگر چیز عجیبی است همه روزه انسانها دزدی می کنند و همه روزه همنوعان خودرا به فجیع ترین حالتی می کشند هیچ این تعجب ها نمی شود

  2- اینهمه ناله پس از مرگ ؟
  انگار مرده پرستی در باره حیوانات هم هست تا زنده هستند کسی به فکرشان نیست تا زنده هستند کسی به فکر سیر کردن شکمشان نیست

  پلنگ گرسنه
  گراز گرسنه
  هرروز می شنویم که حیوان بیچاره ای که از زور گرسنگی مجبور به حمله به شهرها شده و در راه شکمش جان باخته

  بیاییم به جای کاشتن کاج بجای کاشتن بی رویه گیاهان "غیرخوراکی" گیاهان و درختانی بکاریم که هم انسان بتواند استفاده کند هم حیوانات بیچاره استفاده کنند
  یادمان نرود اگر روزی ایران پر از ببر و پلنگ و شیر بود که همه روزه شکارچیان شکار می کردند و کم نمی شد
  در عوض همین تهران خودمان انارستان بود

  و گردنه حیرانمان واقعا فندقلو بود و پر از گردو و فندق و سیب و تمشک و ازگیل و ....

  بله وقتی تهران "انارستان" تبدیل به تهران "چنارستان" و بعد تهران "کاجستان" و تهران "چمنستان" بشود

  وقتی درخت گردویی در گردنه حیران نماند
  وقتی حیران "فندقلو" "کاجلو" شود

  آنگاه:
  شیر ایرانی در ایران نخواهد غرید

  آنگاه:
  ببر ایرانی را باید از روسیه با منت خرید

  آنگاه:
  پلنگ ها موقع مرگ شکمشان خالی خواهد بود

  آنگاه:
  گراز از زور گرسنگی به شهر روی خواهد آورد

  مقداری اندیشه کنیم

  و به فکر گرسنگی گرسنگان باشیم

  موافق(0)مخالف(0)
 30. جواد

  خداوند متعال فرموده بي گناهان را به گناه مرتكبين مؤاخذه خواهم كرد.زيرا با آنها مجالست ميكنند و آنها را منع نميكنند. اين را ميخواهم بگويم كه هر قطره خون موجودي كه بر روي زمين به ناحق ميريزد ،زمين ناله ميكند و آسمان منع ميكند. مردم ايران هر روزه شاهد ريخته شدن جريانات خوني اند كه به ظلم آدمي ريخته ميشود و اگر با جسارت اين اقدامات انجام يا حداقل در برابر ان سكوت شود، عواقب ان دامن گير همه خواهد شد.همه موجودات از نگاه خداوند محترم اند و خداوند نسبت به امانات خودش كه همين طبيعت و جاندارانش است از ما بازخواست خواهد كرد و هيچ تسامح هم وجود نخواهد داشت. از آن گذشته يكي از گناهاني كه در همين دنيا، بازتاب دارد ظلم است و چه ظلمي بالاتر ازين كه به نام دين درختان مورد رحمت خداوند در گيلان قطع شود و يوزپلنگ ها در تصادفات جاده اي كه ناشي از كار غيرشناسي در زمينه راه و جاده سازي است كشته شوند و سگان آتش زده شوندو...

  موافق(0)مخالف(0)
 31. با احترام به نظارت خانم نجفی و عقیده راسخ ایشان برای جایگزینی درختان غیر مثمر با مثمر
  ولی عزیز جان آبش را از کجا بیاوریم؟
  وقتی آبها را شور کردیم و سد زدیم و از اینجا به آنجا بردیم حیوانات و درختان همه مردند و در پی اش ما نیز چنین خواهیم شد . همانند همان عکس انتظار لاشخور که خودتان معرفی فرموده بودید.

  موافق(0)مخالف(0)
 32. اینو هم بخوانید غمناکتر شوید
  http://jamshidi6.blogfa.com/

  ولی این یکی یه کمی البته یه کمی تا قسمتی با نگرانی و یواشکی خوشحال شوید
  می گم یواشکی چون خودم وقتی داشتم می خوندم یه جوری دزدکی خوشحال شدم که انگار قاتلان پلنگها دور و برم بودن !!!!!!!!! و می گم نگرانی چون چطور باید مواظبشان باشیم ؟ چه کاری از دستمان بر می آید که سرونوشت دو تا توله لینک بالایی رو پیدا نکنن.
  خدای کویر برایشان دعا کن و خودت نگهدارشان باش
  فکر کنم مامانشون این شعر حافظ رو براشون می خونه
  " يا رب اين نوگل خندان که سپردي به منش ميسپارم به تو از چشم حسود چمنش "
  http://hamedanian1.persianblog.ir/
  از دور صورت ماهشون رو می بوسم
  فیلم دوما رو دیدین ؟ حتما ببنید. خیلی قشنگه. من تا مدتها پسرمو دوما صدا می کردم. دیدنش خالی از لطف نیست

  موافق(0)مخالف(0)
 33. ممنون از خانوم مجتهد نجفی از اینکه حرف دل من و خیلی‌‌های دیگه را انقدر مفصّل و قشنگ بیان کردین.
  خبر بد اینکه ۲ توله یوز ایرانی‌ بخاطر تصادف جاده‌ای ۹ مرداد در محور تهران - مشهد و در حوالی زیستگاه توران استان سمنان کشته شدند. بخاطر حصار نداشتن جاده ها!
  http://www.bbc.co.uk/persian/iran/2010/08/100802_l07_iran89_cheetah_road_accident.shtml

  موافق(0)مخالف(0)
 34. آقا سامان
  یعنی می خواهید بگویید که این دو تا
  http://jamshidi6.blogfa.com/
  همین دو تا هستند؟
  http://hamedanian1.persianblog.ir/

  ته تو را به خدا بگویید که اینها یکی نیستند.!!!!

  موافق(0)مخالف(0)
 35. تمامت تنهایی‌
  فرقی‌ نمی‌کنه دوست عزیز. مهم اینه که کشور به این بزرگی‌ برای ۶۰-۷۰ یوزپلنگ جا نداره!

  موافق(0)مخالف(0)
 36. سامان جان کاملا حرفت درست است. ما اینقدر خودخواه شده ایم که برای هیچ جانداری جا نداریم حتی درختان که اکسیژن نفسمان را تامین می کنند . چه برسد به پلنگهایی که در ظاهر هیچ دخلی به زندگیمان ندارند !!!!
  ولی کلی از اینکه 2 تا دیگه به دنیا آمدند خوشحال شده بودم.

  موافق(0)مخالف(0)
 37. درود بر همه هموطنان عزیزی که با کامنتهای خویش در زیر این یادداشت نشان دادند که هنوز ایرانیان فراوانی وجود دارند که کوک دلشان را با ضرب زمین تنظیم کرده اند ...
  سرفراز باشید.

  موافق(0)مخالف(0)
 38. شما کجای کار هستید. یک زمانی در یکی از این وبلاگها یکی از شکارچیان قهار ایرانی از خاطراتش می نوشت. از حیواناتی که گرفته بود و کشته بود. شعارش هم شعار یکی از رمان نویسها و فلاسفه غرب بود، تقریبا شبیه به این مضمون که در شکار لذتی است که در هیچ تفریحی نیست. عموما با اینکار تفریح می کردند و قصد داشتند قانون منع شکار هم بردارند چون ناعدلانه بود !!

  موافق(0)مخالف(0)
 39. برای آن شکارچی قهار واقعا متاسفم.

  موافق(0)مخالف(0)
 40. عبدالصاحب

  دیدن چنین صحنه هائی اسفناک است

  موافق(0)مخالف(0)

دیدگاه خود را بیان کنید