اروند | دل نوشته ها | مهار بیابان زایی | فوتوبلاگ | آلبوم عکس اروند

سوپرترانزیستور پاناتومیک … ۳۷ سه اینچ!

بازیگران اصلی سریال مسافران

     در گوشه‌ی پرتی از کهکشان راه شیری، یه سیاره‌ی کوچولوی آبی‌رنگ وجود داره به نام زمین، که داره عجیب گند می‌زنه! واسه همین اعضای کنفدراسیون راه شیری به فکر افتادند تا تکلیف خودشونو با این سیاره روشن کنند! چرا که ساکنان سیاره زمین بدون ملاحظه مشغول تخریب محیط زیست خود هستند و نادانسته تعادل کهکشان را به هم زده‌اند. کنفدراسیون ۴ مأمور زبده‌ی خود را به زمین می‌فرستد تا درباره‌ی این موجودات عجیب غریب به بررسی پرداخته و نتایج تحقیقاتشونو به ستاد مرکزی بفرستند؛ تحقیقاتی که ممکنه به صدور حکم نابودی زمین منجر بشه!

فرید برای تحریک همسر سابقش تصمیم به ازدواج نمایشی با یکی از آأم فضایی ها می گیرد!

     اینی که الان خوندید، خلاصه‌ی داستان سریالیه به نام مسافران، که تا حالا ۲۰ قسمت آن از شبکه‌ی سوّم سیما پخش شده و البته ۳۰ قسمت اون هنوز مونده! راستش اولش هیشکی این سریالو جدی نمی‌گرفت و من هرچی به پدر می‌گفتم: بیا با هم بشینیم مسافران نیگاه کنیم، می‌گفت تو هم حال داری پسر! این هم تو این وضعیت چیز و میز و اینا و اونا …
اما یواش یواش با بلندترشدن و استمرار خنده‌های جادویی اروند در حین نمایش سریال، پدر توجهش جلب شد و کم کم از میز کامپیوترش فاصله گرفت و گاه یه نگاهکی هم به مسافران می‌انداخت … تا اونجا که حالا خودش خبرم می‌کنه که مسافران داره شروع می‌شه و سوپرترانزیستور پاناتومیک – یا همون خیار شور خودمونو – عشق است!

به نظرم نفر سوم از سمت راست از همه بهتر بازی می کنه!

     شاید یکی از قشنگ‌ترین قسمت‌های این سریال، زمانی بود که آن ۴ مأمور زبده به این نتیجه می‌رسند که باید مأموریت خود را تمام شده تلقی کنند و پیشنهاد انهدام کره‌ی زمین را به فرماندهان کنفدراسیون بدهند! و وقتی با مقاومت و التماس فرید (با بازی رامبد جوان) روبرو می‌شوند، می‌گویند: این واسه شما هم بهتره! وقتی دخل‌تون با خرجتون نمی‌خونه؛ وقتی مجبورید این همه به هم دروغ بگید و کلک بزنید؛ وقتی سر هم کلاه می‌زارید … وقتی این همه رنج و درد می‌کشید و اشک می‌ریزید … همون بهتر که همه‌تون نابود بشید و از این رنج ناخواسته خلاص! فرید البته واسشون توضیح داد که این همه‌ی ماجرا نیست و چیزای خوبی هم در زمین وجود داره مثل پخش همین سریال جومونگ!

دو تا از بیگانه ها

راستی! نظر شما در باره‌ی مسافران چیه؟ فکر می‌کنید پیمان قاسم‌خانی این بار هم کولاک می‌کنه؟!

۱۷ نظر درباره “سوپرترانزیستور پاناتومیک … ۳۷ سه اینچ!” داده شده است.

 1. ژوکر گفت :

  در این که پیمان قاسم‌خانی و فرید جنگلبرد (رامبد جوان) کارشان درست هست شکی نیست، بعد از کلی طناز پرمدعا که ریپ زدند خیلی بهتر کار کرده‌اند اما سریال بد روزگاری پخش شده وگرنه بازتاب بیشتری داشت اروند عزیز.
  در ضمن دست بردارید آقا از این جومونگ… من ترجیح می‌دهم که کنفدراسیون ما را بخاطر همه اون خطاهای انسانی ببخشه اما بخاطر این جومونگ دیدن از بین ببره.
  شما که روشنفکر و فرهیخته‌ای اروند جان، جومونگ!!!

  پاسخ:
  اتفاقاً من هم به نظرم کنفدراسیون لازمه یه گوشمالی حسابی به آدم زمینی ها بده!

 2. سانی گفت :

  من نمی تونم ببینم مگه این که از اینترنت پیداش کنم.

  پاسخ:
  چرا؟ جام جم بین الملل هم که پخش می کنه.

 3. دریا گفت :

  سلام بر اروند عزیز…راستی چند تا سوپرترانزیستور پاناتومیک ۳۷ نداری بهم بدی آخه مغزم داره از خبرهای این چند روزه سوت می کشه و دلم برای فک های خزرمون تنگ شده…..

  پاسخ:
  من که فکر نکنم مشکلات ما با خیار شور خوردن هم حل بشه دریا جان! مگه ندیدی که کامپیوترشون هم داشت می سوخت؟!

 4. آنا گفت :

  من هم موافقم که بازی نفر سوم بهتره . شاید دلیلش این باشه که تازه کاره و هنوز دچار تکرار و کلیشه نشده ،‌ مثل حمید لولایی یا شقایق دهقان .
  قبول که زمین اینهمه مشکلات داره ، ‌اما از جذابیتهای اغواکننده اش هم نباید گذشت که خود این ۴ مامور هم گاهی مجذوبش می شن . مثالی که می تونم بزنم ،‌باتوجه به اینکه وقت ناهاره و من هم بی نهایت گرسنه ،‌ غذاهای زمینیه که می بینیم اینها عاشقش شدند .
  آهو و پدرش هم فکر می کنم درمورد سریال جومونگ به شدت با تو هم عقیده باشند .
  دخلمون با خرجمون نمی خونه ، رنج می کشیم و اشک می ریزیم ‌،نیرنگ و ریا کم نمی بینیم ، اما دلهامون می تپه ، عاشق می شیم ،‌خوشحال می شیم ،‌ غمگین می شیم ،‌ قهر می کنیم ،‌آشتی می کنیم ،‌سختی داریم ،‌ راحتی داریم ، زشتی هست ،‌ریبایی هست‌ … زندگی را با این اوج و فرودهاش دوست داریم .

 5. اروند گفت :

  آخ آخ از غذاهای زمینی نگو که دلم آب افتاد … بخصوص از نوع دریایی اش و البته با طعم پیتزا! خوشحالم که شما هم از بازی نفر سوم خوشتون آمده. راستی! نمی دونم چرا نوشتم نفر سوم از سمت راست؟! در حالی که از هر طرف سومه! چون که وسطیه!! در ضمن؛ چقدر قشنگ خوبی های زندگی رو و اوج ها و فرودهایش را ترسیم کردی … ممنون.

 6. نیلوفر گفت :

  به نظر من که کولاک می کنه،چون حقیقت این دنیا رو میگه……….

 7. اروند گفت :

  خوشم می آد ازت نیلوفر … چقدر شبیه من فکر می کنی!

 8. نیلوفر گفت :

  خواهش می کنم …………..
  انگار مارو خیلی دست کم گرفتی………….!!!!!!!!!!!!!!!!!

 9. اروند گفت :

  نه بابا! کی جرأت شو داره یک دختر خانوم فروردینی رو دست کم بگیره؟!

 10. نیلوفر گفت :

  موافقم

 11. هومان گفت :

  اروند جون ما که جلوی این نظرپردازهای نوجوان کم آوردیم.
  جون عمو بی خیال ما …

 12. اروند گفت :

  اتفاقاً جوون عمو اصلاً نمی شه! اصرار نفرمایید …

 13. مهشید گفت :

  سلام اروند جان
  من مهشید دختر عمه ی علی ونیلوفر هستم.
  اروند تا به حال به این فکر نکرده بودم که خود انسان دلیل نابودی این کره ی خاکی وهمچنین خودشون هستن و از این موضوع مطلع نیستن.

 14. مهشید گفت :

  سلام اروند جان
  من مهشید دختر عمه ی نیلوفر و علی هستم
  من تا حالا به این فکرنکرده بودم که انسان ها دلیل نابودی این کره ی خاکی و همچنین خودشون هستن .

 15. نیلوفر گفت :

  سلام بر اروند خان
  ببخشید همش مهشید پیام میده اما نمی دونم چرا نمیشه .

  فکر کنم کامپیوتر ما با مهشید لجه

  فکر کنم با مهشید تو بخش جاذبه آشنا شدی.

 16. سیوان گفت :

  کاملا موافقم

 17. سیوان گفت :

  خواهرم سارینا عاشق ای فیلم

نظر بدهید

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.اروند از نگاه پدر با نیروی وردپرس فارسی راه اندازی شده است. اجرا شده توسط مانی منجمی. بخشی از http://mohammaddarvish.com/.